Отказва напълно АМ!

  • 1 063
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 981
Здравейте, момичета!
При нас се оформя следната ситуация: преди около месец синът ми сам се отказа от сутрешното мляко, което според педиатърката ни е нормално и преминахме на четирикратно хранене. Но от няколко вечери започна да отказва и вечерното! От месец насам го пиеше доста късно, чак към 00-01 часа, в полусън, но вече и тогава отказва. Да го насилвам ли или вече може да не пие АМ, а да му давам кисело мляко?
Бебо скоро ще стане на годинка!
Благодаря предварително за отговорите ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 896
Хубаво е бебето да пие АМ, но и нищо фатално няма да се случи ако мине на кисело.Вече е достатъчно голямо.
Mоят син отказа АМ долу-горе на същата възраст.

# 2
  • Мнения: X
Голямата ми дъщеря отказа АМ и мина на кисело на 7м. Нищо и няма, пиеше го нощем до 2г.6м.

# 3
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Хубаво е да пие АМ ,колкото се може по -дълго.След известно време пробвай
пак  да му дадеш.Някои деца преминават през такива периоди.
А ако ли не няма да е нито първото ,нито последното дете отказало АМ толкова рано.
И синът ми го отказа окончателно към годинката.

# 4
  • Мнения: 1 428
След 10 месец може да се дава и кисело мляко,така че не виждам проблем Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 300
Сиурна ли си, че не е някакъв период.Моята щерка на вашата възраст и никнеха зъбчета и също не искаше да пие млякото си вечер, но след този период пак си го пиеше Hug

# 6
  • Мнения: 1 217
И Калоян имаше един такъв период с отказа на АМ,но прочетох тук как една мама смесва АМ с няколко лъжички кисело мляко.Така пиеше млякото доста дълго време,сега пие АМ с 4 бисквити Чи-Чи бебе.

# 7
  • Мнения: 1 981
Ами, не забелязвам нови зъби и не опипвам, доколкото мога, докато ме хапе! Надявам се да е период и затова и не се отказвам и си пробвам всяка вечер/нощ, но като не иска въобще три вечери подред и реших, че се отказва. Преди и той си хапваше около 200 грама с бисквитка PLASMON, но и така не го иска вече. Последно, преди няколко вечери, изпи 10-20 грама и това си беше. Ще продължавам да пробвам с по-малко количество.
Благодаря за отговорите, момичета!  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 193
Да не е, период някакъв  newsm78
Моята Киара от нова година отказа вечерното шише АМ. Беше на 1г 6м, почнах да и давам супички, и от две вечери като я слагам да спи си иска и шише мляко. Направих и, и останах изненадана, че си ги пийна. Сутрин все още пие. В чуденка съм, но може и при вас, след известно време да има промяна.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Малката от 8-я месец отказа да пие АМ от шише,затова започнах да го давам с бисквити и с лъжичка  Peace

# 10
  • Мнения: 393
И при нас стана по абсолютно същия начин, но в началото на 6 месец. Давам й го докато спи, нощем я чакам да се размърда, тогава пие по малко. Останалото слагам разредено с по-малко вода в пюретата и кашите (макар че са млени). Вечер за да неляга гладна й го пръскам в устата със спринцовка  Crazy
Надявам се да отмине периода, но няма да я оставя да не пие АМ!

# 11
  • Мнения: 1 981
Не мисля, че проблема е в пиенето от шише, защото си пие вода и чай на HIPP от биберон, при това с голямо удоволствие!
Ще продължавам да опитвам, дано да е период! Но явно няма да е фатално, ако премине на кисело мляко изцяло...Нали вече е голям!
Благодаря отново!  bouquet

# 12
  • Мнения: 8 207
Пробвай попара или бисквити сутрин с АМ. Моят син на 9м отказа вечерното шише с АМ. Не пожела и кисело мляко от шише, но много го хареса с лъжичка. Така млечният ни режим стана: някаква закуска сутрин (попара, бисквити, овесени ядки) с АМ, а вечер кисело мляко с лъжичка направо от кофичката.

# 13
  • Мнения: 72
И при нас е така. Синът ми е на 1 годинка, пие 1/2 от шишето(около 100гр.) и повече не иска.....  #Cussing out. На периоди е. По едно време му бутах шишето като заспеше и той докато се усети изпива всичко  Twisted Evil
Може да пробваш и ти с вечерното хранене. Успех!

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Моя хубавец отказа тотално АМ на 9 м , минахме на кисело  Peace

Общи условия

Активация на акаунт