Искат ли ви пари за издаване на болничен лист?

  • 3 316
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
взеха ми 3 лв. за издаване на първият ми болничен поради проблемна бременност, защото не било по ЗК. Водело се 'издаване на документ' - 3 лв.

Не че е проблем разбира се, но ми стана много интересно - защото до  сега всеки път при личният лекар като съм ходила, за каквото и да е (болничен за другото ми дете, направление за специалист, за ЛКК), никога не съм си плащала нищо. И ми стана неудобно, да не би да е трябвало.

До колкото знам аз - само за извършена медицинска работа се плаща такса, а бременните са освободени от такава ...

П.П. Само за справка ми е интересно как е при вас?  До сега за гледане на дете до 18 год. съм вземала към 4-5 болнични, и никога не ми е казвал ЛЛ, че има такса 'издаване на документ'

# 1
  • Мнения: 14 471
медицинския център, където ми издадоха първите 2-3 болнични ми вземаха два лева такса. един вид като таксата, която се плаща при джипито или при специалист ако си с направление.

в другия мед. център, където ми издаваха и продължават да ми издават болничен не съм платила нито лев, нито за прегледи, нито за болнични, нито при гинеколога, който ме наблюдава, нито при другите лекари с направление, което той ми е давал.

# 2
  • Мнения: 4 335
През цялата си бременност бях болни4ни,но нито ведньж не сьм платила и стотинка Thinking

# 3
  • Мнения: 4 335
През цялата си бременност бях болни4ни,но нито ведньж не сьм платила и стотинка Thinking

# 4
  • Мнения: 4 335
Извинявам се за повторението,но нещо ми засе4е Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 577
Забравих да кажа, че ми такса ми поиска акушер-гинеколога към който се записах на ЖК, с направление от ЛЛ

П.П. И на мен ми засече, че  и темите излязоха 2

# 6
  • Мнения: 14 471
Забравих да кажа, че ми такса ми поиска акушер-гинеколога към който се записах на ЖК, с направление от ЛЛ

П.П. И на мен ми засече, че  и темите излязоха 2

това пък а абсурд - бременните, децата до 18 години и пенсионерите (за тях мисля го промениха но от догодина) са освободени от таксата.
ето http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=738

# 7
  • Мнения: 9 973
и тук да пиша- ПОЗОР

# 8
  • Мнения: 101
аз съм болнични вече 4 месец и си заплащам всеки болничен по 15 лв,,,а уж съм по здравна каса,,,незнам защо така,,но иначе прегледи,микробиология са ми безплатни,,,,, а и щях да забравя,че изследванията за кръв и урина също ги заплащам,,,,странна работа,но аз си плащам за всичко така или иначе.

# 9
  • Мнения: 1 763
Почти през цялата бременност бях в болнични, не съм плащала за болничен лист нито на лекарката, която ми следеше бременността, нито на ЛКК. Още като отидох при джипито да искам направление за гинеколог, защото мисля, че съм бременна, те двете със сестрата много се чудиха дали да ми вземат потребителска такса, даже звъняха някъде да питат, накрая ми взеха, защото било непотвърдена бременност. Иначе бременните не заплащат такава.

# 10
  • Мнения: 5 577
 Crazy ай стига бе, майтапите се.  Crazy

# 11
  • Мнения: 116
При джи пито нито лев, дори и когато само подозирах бременност, а в Торакс по спешност 8 лв за болничен  лист и 35 лв за преглед

# 12
  • Мнения: 285
Аз съм вече 3 месец в болничен...не съм плащала за нито един от тях! Бременните сме освободени от такси! За изследвания съм плащала по 2 лв. в лабораторията и това е всичко!
П.С. Дори БХС е по здравна каса,а аз правих 2 такива изследвания!  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 74
Това  за първи път го чувам????Аз съм болнични от 5 месец и не съм платила една стотинка до сега.А от изследванията единственото ,което съм платила това е Васерман,но доколкото знам той не се поема от здравната каса също и фетална морфология и БХС.Да не говорим ,че всеки месец на ЖК ме гледа на ултразвук.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 339
аз съм болнични вече 4 месец и си заплащам всеки болничен по 15 лв,,,а уж съм по здравна каса,,,незнам защо така,,но иначе прегледи,микробиология са ми безплатни,,,,, а и щях да забравя,че изследванията за кръв и урина също ги заплащам,,,,странна работа,но аз си плащам за всичко така или иначе.
Liddich, и аз плащам 15 лв. болничен. В МЦ "Лора" ми се следи бременността и ми обясниха, че си заплащам, защото клиниката няма сключен договор с комисията по издаване на болничен. Може би и при теб е така.. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт