Изтръпване на ръката

  • 10 292
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
За какво може да е симптом изтръпването на ръката, по точно долната част на китката - меката част, кутрето и безименния пръст.  Не знам как по-точно да го обясня. Аз съм имала подобен проблем, но като бях бременна, а в случая става въпрос за мъж. И както знаете, мъжете не ходят току-така на лекар, трябва да е наистина наложително, а мен това изтръпване наистина ме притеснява.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 339
Записвам се да следя 100% същият проблем имам сега. Като седя пред компа  се подпирам на тази ръка на лакътя и реших,че може да е там проблема. Спрях и се старая да не го правя,но вече доста време изтръпването не преминава. Дано някой ни насочи към нещо

# 2
  • Мнения: 801
Да отиде първо на невролог, обикновено се дължи на стесняване на нервния канал.  Симптомите в този случай могат да изчезнат при покой на ръката, но при едно натоварване отново се появяват. Обикновено оплакванията са основно през фазата на покой и сън. В лек стадии може да се лекува медикаментозно (големите физическите натоварвания трябва да се избегнат завинаги). Медикамента няма да го спомена, за да не започнете самолечение. Най- добрия вариант е операция. Прави се малък разрез и се разширява канала, пациента се прибира веднага у дома, но поне 15 дена не трябва да работи с ръката. 
Ако не се дължи на това, невролога ще ви даде по- нататъшни указания, кой и къде може да ви помогне.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 00:05 от rila11

# 3
  • Мнения: 485
Или кръвоносен съд или нерв.Второто е по-вероятно.При мен се оказа че имам 2 шийни дискови хернии.Препоръчаха ми гимнастика за разтягане на гръбнака(защото имам и на кръста),а също и при възможност кални бани на Поморие.Диагнозата ми я поставиха чрез скенер.Лекарят между другото каза че имам и ошипяване на врата ,така че изтръпването може ло да се дължи и на шиповете.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При мъжа ми периодично се появява такова изтръпване. Ходи на невролог в ИСУЛ, казали са му, че е прищипан лунарен нерв. Изписаха му медикаменти и физиотерапия, но лечението беше без резултат. Впоследствие мина от самосебе си. Но пак се появава и продължава по няколко месеца.

# 5
  • Мнения: 1 014
Благодаря ви за отговорите. Трябва наистина да го накарам да отиде на лекар. Не знам как са вашите мъже, но моя без бой не тръгва на лекар. Аз се притесних да не е нещо от сърцето.

# 6
  • Мнения: 780
Отивайте на лекар.При мъжа ми изтръпването е от дискова херния.Първоначалната диагноза беше стеснение на карпалния канал, но след направените изследвания се отхвърли.Всяка година трябва да прави изследвания, но познай дали ги прави.

Общи условия

Активация на акаунт