Диарията

  • 3 021
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Ох вече не знам какво да го правя това дете  Tired.Миналата седмица от сряда сутрин до четвъртъка сутринта се изходи 15 пъти / и повърна 3/.Ходихме на лекар /искаха да ни вкарат в болница,но аз отказах/ и изписа Медоклор/АБ/ ,лечебна Милупа ,хидрасек за разстройството и хидратин алфа за оводняване.Всичко започна добре ,диарията спря/в неделя даже и не се изходи/,повръщането също ,оводнявахме се много /наливах я с по 700 гр вода/.Вчера се изака хубаво веднъж и 3 пъти пак с слуз ooooh!,тази сутрин пак и пак започна да се дави и повръща .Какво става нали още сме на АБ, и уж ни се размина ,защо пак се развали това ако?Да кажа че в събота я храних с попара с сирене ,варен картоф и крем с вода .Май в неделя оплесках храната и от там да ли не са нещата.В неделя яде пшенична на слънчо ,супа от морков и картоф  с  фиде ,ама за вечеря яде  супа топчета с яйце и подправки /чубрица,ким чер пипер/ Embarassed.А вчера и дадох и банан с кис мл. по съвет на приятелка че запичал newsm78.Моля изкажете мнение да ли обърках с храната или акото се влошава от нещо друго,на лекар ще я заведа пак ,но съм много притеснена Confused

# 1
  • Мнения: 341
Ами трябвало е повече,време на диета.Нищо че е станало твърдо акото,те диариите са много упорити,ние сме лежали в болница заради това,една седмица и като ни изписаха,след два дена пак ни приеха с рецидив.Така че бъди по упорита и устанете известно време на диета.

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ето какво ми изписа педиатър-хомеопат за същото - Podophillum 9CH - по 5 гранули след всяко изхождане; Magnesia carbonica 9CH - 2 пъти по 5 гранули дневно - това е за разстройството. За повръщането - Ipeca 15CH - 3 пъти по 5 гранули дневно. Дъщеря ми беше на 2 години тогава и тези хапченца й подействаха доста добре, особено първото. И до ден днешен при разстройство й го давам и след втория-третия прием вече няма разстройство. Опитай, пък ако не помогне, поне няма да навреди както антибиотиците и разните му там прахчета и сиропчета. И задължително диета - варени картофи, сирене, препечен хляб, печени ябълки - ако ги яде, защото моите хич не ги обичат. И сок от моркови също помага. Бързо оздравяване! Hug

# 3
  • Мнения: 2 005
Нарушила си според мен диетата , трябвало е по - дълго време да е на диета детето  Rolling Eyes Лежали сме в болница заради разстройство и от там знам, че прахчетата Ентерол за тях са най- ефикасните  Peace Внимавай да не се  обезводни детето и пак се консултирай с лекар  newsm78

# 4
  • Мнения: 119
Според мен АБ е бил излишен. Разстройство и повръщане си е чист ентеровирус и не се нуждае от АБ лечение. Стомахът се е раздразнил допълнително от АБ, оттам и повторното разстройство със слуз. АБ убива и полезните бактерии в чревната флора. Дай на детето Нормофлор за нормализиране на чревната флора, плюс лека диета.

# 5
  • Мнения: 1 032
Не е трябвало да нарушаваш диетата. След като детето се оправи от диарията, поне още няколко дни трябва да е на диета. След това въвеждаш нормалните храни постепенно, а не наведнъж.
За диетата- никакво нормално АМ, прясно или кисело мляко и масло. От плодовете можеш да даваш банан и печена ябълка.
Варени картофи, варен ориз с моркови, безмлечни каши (но пак гледай какъв е съставът им). Когато свариш ориза, пресипи водичката му и я дай да я пие. Със сигурност затяга. На знам дали товето дете пие сокчета от моркови, но това на ХИП- ORS 2000 е много ефикасно. Вземи го от аптеката. Освен морков и оризова вода, съдържа и натриев цитрат, който спира повръщането. За мен ентеролът също е най- ефикасното лекарство срещу разтройство. Гледай също така детето да не приема  АБ на гладен стомах.

# 6
  • Мнения: 14 133
Нарушили сте много рано диетата. Сок от моркови също е противопоказан. Може да пие чай от шипка без захар и да хапва обикновени солетки.

# 7
  • Мнения: 1 032
Аз имам предвид да пие лечебното сокче на ХИП, не обикновен сок от моркови. Но уточних, защото моята дъщеря не харесва морковения вкус на сок и го отказва.

# 8
  • Мнения: 14 133
Аз имам предвид да пие лечебното сокче на ХИП, не обикновен сок от моркови. Но уточних, защото моята дъщеря не харесва морковения вкус на сок и го отказва.
Извинявай, не съм вникнала в  подоробностите!!!!  Embarassed

# 9
  • Мнения: 458
Благодаря на всичкиви Hug.Говорих с лекарката и тя е на същото мнение като вас рано сме спрели диетата  Confused Embarassed.Сега пак от начало лечебна Милупа,хидрасек и картоф. Crazy

# 10
  • Мнения: 9 991
Има един такъв вирус, аз съм го хващала 2, или 3 пъти , обикновено лятото.Аз лично пих смекта , ама една седмица каквото и да пия и ям все си е тая, и понякога се повтаря  болестта, диетата е за да облекчи стомаха мисля.Сока от лимон действа силно запичащо, фреш смесен с портокал да не киселее и облекчава много.

# 11
  • Мнения: 216
Има едни свещички против повръщане-ВОМАКУР аз бях много доволна от тях

# 12
  • Мнения: 458
Има едни свещички против повръщане-ВОМАКУР аз бях много доволна от тях
Не стават за нас с диария сме,свещичката ще ни разхлаби повече/поне така мисля/ newsm78

# 13
  • Мнения: 1 187
диетата е много важна, нашата траеше около три седмици, като всеки ден се обаждах на докторката да питам каква храна да въвеждам

# 14
  • Мнения: 1 187
буба, на колко години ти е детето

Общи условия

Активация на акаунт