Захранване с месно пюре

  • 2 174
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Искам да запитам следното: смятам да пристъпя към захранване с месно пюре и се чудя какво да е то? Искам да е на Ганчев или на Ам-Ам, просто защото не мога да си позволя по-скъпите. Но тук изникват следните въпроси:
1. Дали да е със заешко или с пилешко?
2. Прочетох, че в състава на тези пюрета (ами то май и на другите марки) има или оризово брашно, или сухо мляко или масло, а в повечето случаи и трите съставки. ooooh! Не съм захранвала с ориз и масло, а сухото мляко никак не ми вдъхва доверие...
Благодаря ви предварително за съветите! Grinning

# 1
  • Мнения: 331
Аз захраних със заешко. Ако не си давала досега ориз и масло, мисля, че е по-добре да захраниш и с тях, преди да минаваш на месото - оризът специално не виждам какво те притеснява, а ако си давала готови зеленчукови пюрета, сигурно в тях също е имало масло, че и сухо мляко. Така или иначе детенцето е достатъчно голямо вече (според мен).

# 2
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Аз захраних с пилешко и след това  дадох заешко.Също като dan.dim смятам ,че е по добре да захраниш първо с ориз и масло и след това да въвеждаш месни пюрета.Ако си захранвала със зеленчукови на Ам-Ам  мисля че те имаха оризово брашно.

# 3
  • Мнения: 502
Докторката каза че мога с пилешко, заешко, пуешко или със свинско да започна захранването. Единствено не трябва със свинско да започвам.

# 4
  • Мнения: 27 524
Заешкото е най-хубаво като за начало.  Peace

# 5
  • Мнения: 756
захраних с пуешко , а за зешкото съм чувала че е хубаво , но изглежда само в България го дават , не знам за останалите държави -може и да греша , аз лично не ми се иска да дам заешко , верно че е чисто месо , но нещо ме спира -доста необосновано звуча ..извинявай

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Заешко,пуешко,пилешко....За самото захранване можеш да вземеш и само едно бурканче по-скъпо пюре колкото да захраниш със самото месо като вид,след това следиш за реакция и може по-нататък да продължиш с Ганчев или друго в което има и други съставки/мляко,оризово брашно.../.

# 7
  • Мнения: 199
Заешко,пуешко,пилешко....За самото захранване можеш да вземеш и само едно бурканче по-скъпо пюре колкото да захраниш със самото месо като вид,след това следиш за реакция и може по-нататък да продължиш с Ганчев или друго в което има и други съставки/мляко,оризово брашно.../.
Peace
Точно така!На Хип има едно пуйка с тиква, води се клас А т.е. нискоалергенна храна,съдържаща само 2-3 вида продукти

# 8
  • Мнения: 1 062
Ако си давала зеленчуково пюре на Ганчев, значи на практика си захранила с тези допълнителни съставки. Почти всичко което слагат в зеленчуковите пюрета ги има и в месните. Аз захраних с пилешко.

# 9
  • Мнения: 154
Заешкото се смята за много леко месо и е подходящо за захранване. Пилешко и пуешко също. А ориза защо те притеснява? Безглутеновите каши, с които се започва са на основата на оризово и царевично брашно, така че ако си давала каши значи вече детенцето е пробвало и ориз. Аз също бих те посъветвала да вземеш като начало на Хип, дори мисля, че те имат и по-малки разфасовки ( от 120гр.) и после да си продължиш с другите.

# 10
  • Мнения: 4 447
Рано ви е за месо. Изчакай поне до 7-8ми месец. И тогава започни с пуешко и пилешко.

# 11
  • Мнения: 999
Аз захраних каката със пуешко на Хип и после си преминах на пюретата на Ганчев. За малката още не съм мислила със какво да започна, ще видим другият месец.

# 12
  • Мнения: 9 973
заешко или пуешко

# 13
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз започнах с пуешко но и с заешко е добре Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Заешко,пуешко,пилешко....За самото захранване можеш да вземеш и само едно бурканче по-скъпо пюре колкото да захраниш със самото месо като вид,след това следиш за реакция и може по-нататък да продължиш с Ганчев или друго в което има и други съставки/мляко,оризово брашно.../.
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт