Изследване на слуха

  • 1 798
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Синът ми е на 1г. и 8 мес., направих консултация с логопед и психолог, защото все още не се опитва да прави изречения и знае няколко думички. Съветът беше да се изключи възможноста за намален слух и да се направи изследване. Проверих в ИСУЛ за подобно изследване, записват за месеци напред и децата на тази възраст са под пълна упойка. Въпросът ми е, няма ли друга възможност за изследване, макар не толкова прецизна, да го консултирам ли първо с УНГ специалист, за да изключим някаква ушна инфекция или запушване, макар да няма оплаквания? При какви случаи и симптоми децата се подлагат на това изследване и къде на друго място в София мога да го заведа?
                                                     Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
На този етап се прави само в ИСУЛ. Не съм сигурна дали се прави и в Правителствена болница. Добре е да се консултирате с д-р Кабакчиев, който работи там.

# 2
  • Мнения: 329
Благодаря, за отговора. От тревога не можах да чакам и ден и го заведох във ВМА, направиха му изследване с друг вид апаратура, макар и трудно, защото трябваше няколко минути да не плаче..., но за радост успешно проверихме едно ухо и от диаграмата се оказа, че категорично чува. Това беше много важно за мен и според лекарите по тяхна преценка не се налага по обстойно изследване, за сега, макар другото ушенце да остана непроверено.

Общи условия

Активация на акаунт