Приспиване на близнаци

  • 3 660
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Как приспивате бебета си, когато сте сами с тях. При нас се случва следното:
Двете реват за носене. Те са от бебетата, които като реват и не спират. Ева може да пищи истерично с часове, с по 1 мин пауза от време на време за да събере сили. А Теди като избеснее, става страшна картинка - почва да се тръшка и да си млати главата от къде намери. Става червен като домат и така се напъва, че имам чувство, че очите му ще изскочат. След 5 мин такъв рев после 1 час хълца и може да се успокои. Така че си ги сменям и подхвърлям докато едното през това време се дере в продължение на половин - един час, през който се поизморят явно и заспят от умора, разбира се в ръцете ми, никога сами в леглото. Спят в отделни стаи, защото опитът ми за обща завърши с грандиозен провал, понеже се будят един друг. Сега пак се будят, щото са в съседни стаи, но не чак толкова много.
Жал ми е за тези деца. Чудя се по домовете за изоставени бебета как се оправят с тях. Може би сама съм си виновна щото не ги научих от раждането да заспиват сами - опитах се милион пъти да обяснва на дъртата да не ги дундурка при всяко промрънкване, но тя си знае нейното. Ама поради паниката не се реших да я изгоня. Те от тогава си реваха ужасяващо, нищо че бяха недоносени и малки пищяха най-много в цялото родилно - от къде тия гласове не знам.  Но се убедих, че с такива деца сам човек не може да се оправи, без да ги оставя да се съсипят от рев. Дано Господ ги пази, щото аз съм безсилна.
Освен това не разбирам защо винаги като ме видят и почват да реват. С баща си и бавачката си кротуват и аз като се появя и почват да се катерят по мен и да реват за носене, ядене и аз не знам за кво още  ooooh!

# 1
  • Мнения: 770
Когато съм сама и трябва да се приспиваме, става по следния начин: гушкам Криси, той заспива относително бързо, а Сиянка си играе. След като заспи, отиваме да се приспиваме с нея. Преди беше почти мисия невъзможна да се справи сам човек с тази задача, но вече е ок. Неволята учи, нали знаете... Wink

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Все пак зависи от децата. В началото си заспиваха сами. После като поотраснаха и започнаха да проявяват характер /8-9 месец/, ги слагахме в кошарите и ги тупахме леко по дупетата, те се унасяха и заспиваха. Вариант е да им дадеш по една мека играчка да се залисват и играейки да заспят.

# 3
  • Мнения: 623
Сравнително рядко оставам сама с тях като трябва да се приспиваме.
Когато се случи,първо взимам мъжа - той е много лесен,спи ли му се с няколко полюшвания и е готов.Случвало се е да държа капризната госпожичка с една ръка,а с другата му полюшвам телцето или го потупвам по крачето.Виж,тя е много трудна на спането- бавно заспива,но за сметка на това спи мн.леко и се буди ужасно  лесно Wink.
Напоследък като по-големи и опознали заобикалящия ги свят,са по-спокойни и бързо се отпускат и заспиват.Като малки наистина беше мисия невъзможна,както пише desin4o .Имаха колики по цяла вечер,не искаха залъгалки,нямаше как да ги оставя да се мъчат в леглата.Сега вечер заспиват с млякото.

И да се отклоня малко от темата -  на мен приспиването ми е от любимите моменти.Да ги гушна- малки,пухкави,миришат хубаво и полека-лека усещаш как се унасят и отпускат.Не бих го пропуснала за нищо на света.Пък и за цял един живот само една-две години са,в които мога да си гушкам дребни бебешори newsm30 newsm30.Това не можеш да си го купиш,а спомена остава завинаги.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 08:46 от didka_2

# 4
  • Мнения: 1 419
През деня: Единствено и само в количката - иначе не искат да заспят. Напред-назад за 5 мин и са готови  Grinning.

Вечер: Допреди два месеца заспиваха сам-сами. Нахранвахме ги с млякото и ги слагахме в кошарките и излизахме от стаята. След 5-10 мин и гък не се чуваше  Mr. Green. От тогава насам, Бобо иска да съм при тях - в момента, в който ми види гърба, започва да плаче, та вече седя 10тина мин, а понякога и повече, просто докато заспи да ме вижда, че съм там  Crazy. Иначе Виктор си заспива сам без проблеми, но само вечерта.  Peace

И аз обичам много да си ги гушкам, но ме е шубе, че ще искат все така и не смея. За сметка на това, през деня си наваксвам и ги мачкам, целувам и прегръщам колкото си искам  Heart Eyes. Те пък са много гальовни и като си играят, притичкват при мен от време на време, гушват се или ме 'целуват' (хапят  Laughing) и отиват пак да си играят  Whistling.

Ники, опитай и ти с количката - друго не се сещам да ти дам като идея  newsm78. А за плаченето, не знам какво правиш, та ще стрелям на посоки с идеи - можеш като тръгнат към теб да се катерят просто ги заиграй с нещо, говори им, пей им, танцувайте... Ако го правиш и те пак само плачат, не знам каква идея да ти дам - може би повече разходки навън  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 125
Здравейте,
виждам,че децата са големи и за това едва ли ще помогне съвет.Те вече имат навици,но за всички новородени:
Ние бяхме същите,по 2 часа се разнасяхме от стая в стая на ръце,докато заспят,но след два месеца дойде моя роднина и като ме видя се хвана за главата.Каза:излез и ме остави с тях.Овила ги с по-голяма пелена до шията,прибрала ръцете,но не стегнато,обърнала ги на страни и сложила бибата в устата,подпряна с една пелена,за да не пада.Оставя ги да реват. Първата вечер- 10мин.Само намества бибата,втората-1мин.а третата заспаха веднага щом ги сложихме и излязохме от стаята.Явно това е старата бабина истина,но не много стегнато повиване.Така се научиха да спят до 6ч.непробудно и до сега са така.Родих се,но все някой трябва да ти покажа.

# 6
  • Мнения: 125
в същност на тази възраст пробвай да ги оставиш в различни стаи да реват колкото искат,нищо няма да им стане,само ти трудно ще издържиш,но се въоръжи с търпение.След половин час сами ще млъкнат,защото са заспали,но трябва да си вън от стаята.На втората вечер -на 10татамин.ще са заспали,а на третата,веднага щом излезеш.Аз така отказах млакото ,което по време на растежа на зъби бяха свикнали да пият през нощта.Не е страшно,нищо няма да им стане само да не влизате,докато плачат

# 7
  • Мнения: 2 757
varq, точно така постъпих с Ева днес, защото беше много изнервена и дори носене не помагаше. СЛожих я в леглото, порева и заспа. Но това е чудо невиждано, тя като реве не се отказва, в количка особено колко мрази мамооо. Принудена съм да я взема защото ще увреди слуха на брат си до нея. Бавачката каза, че никога не е виждала такова нещо, а самата тя има 3 деца, а отделно 25 години е работила по детски градини и домове за изоставени деца. Но по принцип нея съм по-склонна да я оставям да реве, защото виждам, че е от истерия. Докато брат и не смея, защото много се люска, подскача, при което си удря главата, брадата и кво му падне от решетките на леглото и после го боли и още повече реве, ужасно много се ядосва, хвърчат искри направо и после много трудно се успокоява.  Трябва и него да сложа да спи в туристическо креватче, защото е по-меко и по няма от къде да се оскати. Големият ми син съм оставяла да реве, защото съм преценявала, че нищо няма да му стане. Ева също я оставям, тя не спира, но поне се умори и после като я взема заспива много бързо. Но Теди - не може просто. Те са в отделни стаи освен това, но пак са една до друга и се чува, и двамата имат страшни децибели, и пак и двамата се будят от малко, примерно от пеещите птички сутрин  ooooh!
Aya, те като ме видят и все едно са видели майка си  Joy Помага да им отвличам внимамието с играчки разбира се и го правя, слушат внимателно като им говоря... ама искат 100% вниманието ми да е в тях и да е така нон стоп. Ако примерно си седят в столчетата за хранене и стана и тръгна към др край на стаята и Ева веднага надува гайдата. Ако пък тръгна да излизам от стаята става мама мия, хор Бодра смяна. Навремето като имах само Давид и четох по форумите за деца, дето не искат за секунда да останат сами си виках добре че с Давид поне този проблем го нямам. Но дойде и моят час. В крайна сметка аз наистина нямам друг избор освен да ги оставям да си поревават чат пат.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 711
Ники, чак сега видях темата ти. Не знам дали ще съм ти от ползва, но да ти кажа аз какво правя. Леглата им са под ъгъл, аз си взимам един стол и сядам така че основно лора да ме вижда, на Дани давам една биба върти се малко и заспива, а Лора й давам да ми държи ръката и тя се онася след 5 минути. Това допреди месец вършеше работа само за верчер, не знам защо но тогава са много по-спокойни. През деня в количката. Преди месец някъде обаче реших, че щом могат вечер да заспиват в леглата и през деня ще се научат и така и стана. Първия ден беше голям рев, втория по-малко и така свикнаха. Разбира се и сега се случва понякога някой да плаче и да заспи трудно, но аз съм упорита и не им се давам. Случвало се е Лора да реве 1 час докато заспи, по-принцип тя е по-трудната и тя ако ме види че излзиам и надава рев до небесата Simple Smile Това за което също съм упорита е да си спят заедно в една стая. Първите дни ако някой реве го изнасях в другата стая, но сега толквоа са свикнали един с друг, че единия като реве другя си заспива без проблем. Дори преди седмица се случи Лора да реве цял час докато заси, а през това време Дани си спеше най-спокойно и когато тя заспа той се събуди след 5 минути Simple Smile не знам дали защото се беше наспал вече или защото му е станало прекалено тихо.
По принцип щом се чуват през една стая би трябвало да свикнат с рева на другия, но явно имат по-лек сън... А на вън като сте как се държат? Спят ли добре? Ако заспиват без проблем навън, сега времето се оправя може да изкарвате дневния сън навън. Ние толкова обичаме навън, че дори заспиват както са седнали, а Дани дори и без биберона (той по принцип е пристрастен към нея). Аз понеже имам алергия и пращам детегледачката с тях навън, а аз през това време си оправям вкъщи, пера, готвя, почивам Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 757
В количка за сега няма проблем с Теди, заспива си, ако не спи си гледка. Ако ревне бутам бибата. Ева обаче е доста проблемна, ако не и се спи седи 5 мин и надава вой, просто не и се седи.  Едва я научих на биба, но 3 месеца я ползва и пак я отказа. Явно се усети, че я залъгваме с нея, за да не получи точно това, което иска - хитруша от класа. Ако и се спи по принцип си заспива, само да се движи количката. Но като спре след малко се събужда. Тук не мога да им създам навик да спят в количка, защото много често вали и е противно, а хич не обичам да се разхиждам в дъжда с часове.
Продължавам да уча Ева да си заспива сама. Снощи порева малко и спря и реших, че е на път да се научи. Но тази вечер беше кански рев. 20 минути през които я вземах 2 пъти, успокоявах и пак слагах в леглото. При третото вземане явно беше доста уморена от рев и заспа след 1 минута в ръцете ми. И при мен Ева е по-несгодна. Тя реве нон стоп когато не е в нечии ръце или не се занимава някой с нея. Но понеже това е невъзможно се получва, че на практика почти половината ден тя си реве. Седи на масата до мен, но под ъгъл и пак реве. Като в сложих по-плътно до мен и я погушках и миряса - иска си някой да си е само неин милата кукличка, ще бере ядове с този характер.
Детегледачката не я пращам навън с децата, щото това означава, че трябва да седят все в количката и да не могат да се движат, а това е безсмислено. Гледам да ги изкарвам, когато са се наиграли в къщи и после могат да си починат в количката и дори да заспят. Предпочитам да си играят в къщи, в тяхната си стаичка, която е много удобна и бавачката там си играе с тях, а аз правя всичко останало.
Освен това не знам малки ли са за обувки или просто не съм случила на обувки, но с тях изобщо не могат да ходят, преплитат си краката, събуват се... Вие имате ли проблем с намиране на обувки - 2 номера по-големи съм им взела и пак толкова са им дебели джоланите, че не могат да се напъхат - не знам обувките ли са нестандартни или краката, или просто им е рано за обувки и трябва да чакам да им се издължи и отслабне крачето  newsm78. Само буйки им стават за сега, ама пък подметката е тънка и навън още не е толкова топло, че да ходят по земята с тях.  newsm78. А биха ходили като ги гледам с голям кеф, все ще се намери кво да бутат, колички бол. Много ме е яд на тия обувки начи Close

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Когато ни изписаха от болницата бяха на 20 дена.Сложихме ги в едно креватче и двамата.Приспивахме се с потупване по дупето, за 5 мин. и заспиваха.Когато почнахме да излизаме на разходки спяха в количката, защото беше лято и навън беше много приятно, но свикнаха през деня да спят в количката и зимата сме се преспивали в нея.Когато заспяха ги премествах в креватчетата.Много ми беше чудно как вечери заспиваха в кревата, а през деня не исках.Когато вече станаха голями за количката ги слагах на обяд в креватите и се почваше едно мъчение от 13.00 до 16.00 няма заспиване.Аз лежа на спалнята и се правя на заспала, те си говорят, закачат си се и няма признаци на заспиване.Много пъти като стане 16.00 часа и те не са заспали ги вдигах и после в 20.30 спяха като къпани.Имаше и моменти като заспят в 15.00 и спят до 17.30 и вечери до 23.00 няма заспиване.Имаше период в който искаха да има някой при тях докато заспят, но след известно време заспиваха и самички.През седмицата като са на детска градина на обяд спят, но у дома в събота и неделя не заспиват.Определено не са фенове на следобедният сън.

# 11
  • Мнения: 1 419
Ники, аз имам предвид и в къщи за количката  Peace. Ние сме от случаите на Стефи - заради коликите и хубавото време бяхме по цял ден навън в началото и свикнаха да ис заспиват там и сега само в нея спят през деня - добре, че не продадохме старата количка, че това бърсане на колелата би ме побъркало  Crazy. Но се чудя до кога ще се събират там - на Виктор вече му стърчат краката  newsm78.

# 12
  • Мнения: 2 757
Ники, аз имам предвид и в къщи за количката  Peace. Ние сме от случаите на Стефи - заради коликите и хубавото време бяхме по цял ден навън в началото и свикнаха да ис заспиват там и сега само в нея спят през деня - добре, че не продадохме старата количка, че това бърсане на колелата би ме побъркало  Crazy. Но се чудя до кога ще се събират там - на Виктор вече му стърчат краката  newsm78.

Разбрах, че това имаш предвид и поради тази причина прескачахме цели 2 колички в нас до скоро. Едната изощо не се използва, щото не я харесваха. А в другата, зимна Ева спа в началото, вместо в легло, щото през деня спеше при нас в дневната, а нощем пак при нас в спалнята. Но в тази количка пак не заспиваше, приспиваше се на ръце и се оставяше спяща в количката, иначе не ставаше, пробвахме много пъти. Всъщност само 2-3 пъти се получи, и то беше след голям рев, понеже с бавачката бяхме решили да я учим да не заспива на ръце. Да ама в последствие реших, че все пак е по-добре да не я учим да спи само в количка, щото като и умалее кво ще правим. А и като почне да се изправя, трябва да я връзваме, пък тя по гръб не може да спи, само по корем. Така че този вариант отпадна тотално.

Общи условия

Активация на акаунт