Относно диагнозата "Пролапс на митрална клапа" - моля за съвет

  • 3 283
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте, не съм напълно съгурна дали тази тема е за тук, но въпросът ми е: от 2005 г. съм с диагноза пролапс на предно митрално платно - хемодинамичен, незначителен. Според кардиоложката няма причини да се притеснявам относно раждането и няма пречка то да е нормално и все пак бих била по-спокойна ако някоя от вас потвърди тези нейни думи, но вече от личен опит. И още нещо - има ли нещо за което да натоявам при раждането - антибиотик след това или нещо друго? Иначе до момента оплаквания намам, не вземам никакви лекарства за пролапса, за цялата бременност да съм имала 1-2 аритмийки, слаби. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 873
здрасти!
на мен ми поставиха тази диагноза,когато бях на 15-16 години и дори от физическо не бях освободена.никога с нищо не са ми я лекували,по време на раждането дори не е ставало въпрос за това-нямах проблеми със сърцето,докато раждах.аритмийки имах и аз през бременността,но те не дължат на пролапса.само за всеки случай ми направиха една кардиограма през 3 триместър.

# 2
  • Мнения: 958
Здравей, аз съм с такава диагноза от 4-5 години. Имала съм само една криза, когато ми я откриха, всъщност. През бремеността проблеми не съм имала, два пъти ходих на кардиолог. Родих естествено, доста трудно раждане, но нямаше никакви проблеми с сърцето. Не искаха да ми правят секцио, точно заради пролапса. Единия лекар каза, не може секцио с пролапс, другия каза, за пролапс задължително секцио, накрая ме оставиха да раждам естествено. Знам, че това е по скоро козметичен дефект, много хора го имат, доста даже не разбират. Ако не ти прави проблеми, би трябвало да нямаш грижи.  Аз съм си паника и поне веднъж годишно ходя на кардиолог за мое успокоение  Peace
Леко раждане, сигурна съм че няма да имаш проблеми  Hug

# 3
  • Мнения: 486
И аз съм така, но ми е вродено, нямам проблеми освен понякога учестен пулс.Не се притеснявай за раждането.Кардиоложката ми каза че при манипулации с кръвотечения - чистене на зъбен камък, вадене на зъб, раждане е добре да пия антибиотик профилактично.До сега не съм пила/казвах на зъболекарите си диагнозата и те прецениха че няма нужда/ не съм имала проблеми.При секциото си бях на антибиотици и преди и след - имах други проблеми.За нормално ражадне знам че пролапса на пречи, кажи на лекарите си за него и те ще преценят има ли нужда след това от антибиотик.Успех и не с епритеснявай от нищо.

# 4
  • София
  • Мнения: 262
Много ви благодаря момичета. Досега проблеми през бременността не съм имала, но се притеснявах по-скоро за напъните при нормално раждане, но вие доста ме поуспокоихте. Благодаря ви отново  newsm47

# 5
  • Мнения: 1 440
Спокойно,мила!За това нещо не е противопоказано нормалното раждане.
Аз също съм с тази диагноза,откриха ми я през първата бременност,по повод на няколкото тахикардий-ускорена сърдечна дейност.
До момента нямам никакви оплаквания.Нито се е налагало лечение.

Общи условия

Активация на акаунт