Синът ми получи силен обрив от ядки

  • 1 056
  • 1
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Много съм притеснена и се чувствам най-ужасната майка на света  Sad
В събота бяхме на РД и там сина ми изяде едно фастъче и един бадем. Дори не ги изяде, а сдъвка и изплю...но още същата нощ са се появили петна по крачетата. В неделя бяха няколко червени петна по крачетата, отидох в спешен кабинет - казаха, алергия към ядки. Биха му мускулно Орбазон, сега пие капки Фенитсил...
Само, че ужасният обрив не намалява, а се увеличава  Sad
Вече целите крачета, дупето, коремчето, част от ръцете са в големи червени петна! Има и на едното ушенце и на бузката. Предполагам много го сърби.
След като пие капките, петната леко избледняват, но за мен са голям стрес (май повече за мен, от колкото за детето).
Днес пак ще посетим личната лекарка и ще настоявам за направление за алерголог.
Моля майките преживяли подобни случаи да ми разкажат поне за успокоение, как е преминало това на децата им.
Чувствам се виновна, защото знам, че съпругът ми има алергия към орехи ( не към други ядки ) и въпреки това дадох на детето да пробва пустия фастък и бадем...
Преди това сина ми е изкарвал една тежка форма на уртикария, беше на смесено хранене и така не се разбра какво я е провокирало.
Извинявам се ако писането ми е объркано, но съм много притеснена  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
ами фъстъците по принцип са много силен алерген, за напред ги избягвай. Също избягвай известно време всички харани-алергени, но наистина е добре да посетите алерголог, щом е фамилно обременено.

Общи условия

Активация на акаунт