Отговори
  • Мнения: 588
От отдавна се чудя дали да пусна подобна тема newsm78 предстой ми раждане и през цялата си бременност практикувам редовно /имам предвид по около 4 пъти седмично/ йога за бременни и си правя редовни разходки всеки ден поне по 1 час. Та въпроса ми е към всички мами, които са имали нормално раждане, дали практикуването на йога или някаква физическа активност през бременността им е спестила часовете мъки при самото раждане и дали са родили без особени усложнения.   Peace
И още една чуденка имам отностно йогата, колко пъти седмично мога да правя йога когато вляза в 9-тия месец.  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 197
Правех йога за бременни от към 5-тия месец до края на 8-мия,после заложих на разходките,защото ми дотежа да се "чекна".И честно да ти кажа нямаше особен ефект в лекотата на раждането,но има едно НО аз раждах предизвикано и ми беше първа бременост.Не знам при нормални обстоятелства,как щеше да протече раждането.
Лека бременост и раждане и здраво бебче

# 2
  • Мнения: 9 973
за йогата не знам,но много се движех и едва не родих в таксито Laughing
дано и вие родите така лесно и бързо(не на улицата де)

# 3
  • Мнения: 3 478
Аз вярвам, че в моят случай беше точно така и лесното ми раждане се дължеше на огромна активност през цялата бременност. Ходих и на йога първият път, вторият просто нямах време. Но с надеждите за още едно бързо и леко раждане се поддържах доста активна, като си работих и двата пъти до деня в който родих. И до ден днеше вярвам, че това спомогна за успешните ми раждания, които както казах бяха много бързи и бих казала леки ( не че имам база за сравнение). Относно последният ти въпрос, ако се чувстваш добре и не ти пречи си карай както до сега, нали все пак правиш йогата за бременни?

# 4
  • София
  • Мнения: 721
И аз ходех на йога за бременни (макар и не толкова често за съжаление), много е хубаво Grinning Родих сравнително бързо (в 22.00 ме приеха с 4 см разкритие, в 1.20 родих).
Освен физически, йогата помага при изграждането на психическа нагласа у жената относно това, което я очаква при раждането. Сигурна съм, че ще ти помогне да си по-спокойна и да усещаш тялото си по добре при родилния процес Peace. Мисля, че можеш да си ходиш докрая, ако се чувстваш добре.
Леко раждане!

# 5
  • Мнения: 24
Аз ходех на йога за бременни от началото на шестия месец до самия край на бременността. Трудно ми е да преценя дали упражненията се отразиха на раждането, защото се наложи да го предизвикат. Бебо просто нямаше намерение да излезе. Родих доста бързо, но не знам коя е причината - медикаментите или системното ходене на йога. 
Но йогата със сигурност помага бебето да заеме правилна позиция, да не е седалищно, главата да слезе в таза.  Повечето момичета, с които ходехме заедно на йога, родиха сравнително безпроблемно. Също така, моят гинеколог ми каза, че от известно време следят как се отразява йогата на бременността и раждането и според тях има ефект.
Като цяло раждането зависи от толкова много фактори и просто не го мисли. Важен е крайният резултат. Желая ти леко раждане и прекрасно бебче.

# 6
  • Мнения: 588
Благодаря, за отговорите и за тов, че затвърдихте мнението ми за ползата от йогата по време на бременност - не мисля да се отказвам от йогата, докато се чувствам добре и имам възможност да я правя.  Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Благодаря, за отговорите и за тов, че затвърдихте мнението ми за ползата от йогата по време на бременност - не мисля да се отказвам от йогата, докато се чувствам добре и имам възможност да я правя.  Peace
  само така Браво   bouquet

# 8
  • Мнения: 97
Браво на всички, които спортуват и се движат, а за мен не знам сигурно ще раждам 3 дена, защото дори не се движа много поради рязко качване на килограми и силни болки в кръста при 30 мин разходка. А кг са 10 отгоре за 24 г.с.- ужас нали?

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Всеки ден нова мания във форума Laughing

 Йога не съм практикувала и нямам намерения да се сгъвам като макарон с огромния корем.Ходех всеки ден по около 1ч.Приеха ме в родилния дом в 17.45ч. с 3 см. разкритие.В 20ч. родих на 5-6 напън.Раждането мога да кажа, че беше наистина лесно.Но йога не бих практикувала.

# 10
  • Мнения: 1 691
Всеки ден ходех по 7-8 километра пеша (средно час и половина - два часа), работих до последно, няколко пъти седмично се стараех да правя упражнения за бременни сама вкъщи, правех и кегели.
Не мога да го твърдя със сигурност, но все си мисля, че заради това раждането ми беше изключително леко - от пристигането в болницата до излизането от родилна зала - 45 минути.

# 11
  • Мнения: 4 784
Аз не съм практикувала йога и тем подобни упражнения, родих и секцио, та за това не мога да дам в темата личния си опит, но пък мога да споделя този на приятелката ми. През цялата бременност активен спорт /дотолкова активен, в границите на нормалното за бременна жена/, йога, курсове за леко раждане и каквито се сетиш други неща и резултатът беше 2 дни ужасно трудно раждане и мъки.

# 12
  • София
  • Мнения: 308
С йога започнах да се занимавам в 5 месец от бременността. Не знам дали от упражненията, но раждането ми мина сравнително бързо и лесно - в 11 ч. вечерта започнаха по-силните контакции, а родих в 3,30 сутринта след 2-3 напъна. Главата на бебка излезе без грам разкъсване, но после тръгна с лявата ръка напред, та затова имам 2 шева.
Освен физическата подготовка за раждането, за мен беше важно че в часовете по йога за бременни се научих как да се отпускам и релаксирам, как да общувам с още нероденото си дете. Станах по-сигурна и уверена във възможностите на собственото си тяло. Затова тръгнах да раждам заредена с много положителна енергия и без никакъв страх.  Simple Smile

# 13
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Не съм се занимавала с йога, но с каката ходех много по планините. Беше лято и обиколихме доста, хората само как ме зяпаха... Накрая спряхме, защото стана студено, но пак си ходех много пеша.
С тази бременност ходехме в началото като беше топло, дори не сме знаели за малкото.
Сега ходя на плуване и определено ми действа добре на бременността. Няма го това схващане на краката и други неща, чувствам се много лека и доволна.

Общи условия

Активация на акаунт