Как действате при първите симптоми?

  • 992
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте на всички!

Миналият месец, в началото и двете ми деца боледуваха. Синът ми имаше бронхит. Беше много зле. След двукратна смяна на АБ се спряхме на Зинат и се оправи. Пи от него 10 дни.

На дъщеричката ми и пуснах гърлен секрет и се оказаха стрептокока и стафилокока. Тя пи Клацид по антибиограма и се възстанови.
Снощи, обаче към 1 и половина установих, че дъщеря ми има температура - 38 и 7. Сутринта и синът ми  имаше вече - 37 и половина. На дъщеричката й сложихме свещичка ефералган и тем. спадна. Сега е добре. Но синът ми подържа 37 и половина. Започна да накашля и гърлото му е червено и болезнено.

От сутринта му давам апровит+ и сироп за кашлица с мащерка и живовлек.
Исках да ви попитам вие какви мерки предприемате в самото начало на болестта?
Мисля утре сутрин да му пусна гърлен секрет с антибиограма, че не ми се иска да пие отново няколко АБ. И после ще ги заведа на преглед!

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 16:48 от MamaGalka

# 1
   Ако питате мен,заведете си децата при личния им лекар докато е време. ooooh!Тази температура е много мъчителна за тях.

# 2
  • Мнения: 14 133
Действам сама само при неупорити хрема,не много повишена температура, разстройство и повръщане и, ако не е отпаднал много от избоените. За всичко друго същия ден сме на доктор.

# 3
  • Мнения: 780
Действам сама само при неупорити хрема,не много повишена температура, разстройство и повръщане и, ако не е отпаднал много от избоените. За всичко друго същия ден сме на доктор.
Peace

# 4
  • Мнения: 106
Много съм страхлива и винаги я водя при личната. Но, ако се разкиха сутрин и тръгнат сополки - давам и Тайлол Хот, витамини, чайчета, капки в нослето слагаме, вечер и масажирам крачетата с ракия и обуваме чорапи. При леко зачервено гърло - инхалации с лайка и сода, давам й 1ч.л. мед и сода няколко пъти на ден, хапчета за смучене или пръскам спрей, по преценка мажа с Йодасепт. И накрая, когато се закашля, Мукосептонекс и чай босилек.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
При първите симптоми веднага давам осцилококцинум - 3 дози през 6 часа. На моите помагат - ако не спрат болестта, поне им помага да я изкарат по-леко.

Общи условия

Активация на акаунт