Имам въпрос относно АМ и бисквити

  • 710
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
напоследък чета за направата на АМ и слагането на бисквити вътре.
Какви грамажи,т.е милилитри мляко правите?
Аз като сложа 2 бисквити и то си е рядко,не става като каша.Аз бих желала с лъжичка да го давам.
Изобщо как правите тази комбинация? Ще се радвам да ми пишете.
Някои неща ми стават много течни #Crazy
Например попарата не може да я яде непасирана и като я пасирам става като вода Sad
По принцип слагах банан за сгъстител,нооо всеки ден банан,може да му е досадно.
За кисело мляко с бисквити го разбирам,ще си бъде гъстичко(още не давам кис.мляко),но за АМ...сигурно трябва да сложа 10 бисквити за да се сгъсти,а нали се сещате 10 бисквити колко сладко ще бъде #Cussing out

Мерси на отговорилите ми Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 367
Не пошеш колко е голямо детето,но ще ти кажа как аз правя АМ с бисквити на моето.Вземам бисквити "Закуска"-от тях слагам три.Забърквам 4 мерителни лъжички АМ със 120 мл вода и заливам.Понякога слагам половин банан,просто за разнообразие.Попарата можеш да пробваш да я държиш повечко време да омекват сухарчетата,преди да я дадеш.И като разбъркаш много добре,ще стане на кашичка.Дано съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 1 596
Мерси много Стели Simple Smile
На 10 месеца и 9 дни Simple Smile
Еми то попарата с това сирене и сухарите,колкото и да ги държа и разбърквам си е едро.Почва да прави едни физиономии все едно се дави Sad
За АМ с бисквитите, ще пробвам твоята рецепта пък дано да стане,че не ми се вярва да ти кажа,но ще пробвам.
Мерси  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 367
Защо не опиташ да настържеш сиренето,а сухара да раздробиш колкото може повече?Знам,че не е лесно да се стърже обезсолено сирене,защото омеква,но може да пробваш да го намачкаш и с вилица.Сухара чупи на малки парченца и просто го стривай между пръстите си,да става на трохи.

# 4
  • Мнения: 8 207
Аз му правех 140мл вода с 5 лъжички АМ и 6 бисквити "Житен дар". Като го стопля и се поразмекнат бисквитите става идеално - не е нито прекалено рядко, нито много гъсто. Бяхме пробвали и с бисквити "Закуска", но са прекалено сладки. Трябва да пробваш точно колко бисвити ти трябват за да стане добре и да му хареса.

# 5
  • Мнения: 154
Аз пробвах да дам на моята дъщеря попара точно на тази възраст (около 10 мес.) и изобщо не поиска да я яде, колкото и да беше смачкана почти до каша. Просто се давеше като че ли ще повърне, затова изчаках известно време и й дадох отново някъде преди 1 годинка и се получи. Добре намачкана с вилица и малко по-гъстичка, а сиренето максимално обезсолено. Бисквитки съм давала от бебешките на Милупа разтворени в шишето с АМ (2-3 бисквитки) и слагах биберон с по широка дупка. По принцип тези на "Закуска" ми се струват доста сладки и от тях не давам все още.

Общи условия

Активация на акаунт