Kak da sgotvia makaroni na furna?

  • 22 875
  • 6
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Moze li niakoi da mi kaze kak moga da sgotvia makaroni na furna ,zastoto ne moga da nameria nikade retsepta za tiah,pak na maza mi sa mu sa se priiali ot dosta vreme Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 831
Ето как ги правя:

1/2 пакет макарони;
1 ч.ч. захар;
2 яйца;
1 ч.ч. прясно мляко;
1/2 пак.масло;
1 ванилия.

Сварявам макароните, отцеждам ги и ги слагам в намаслена тава. Разтопявам маслото и заливам макароните. От останалите продукти правя заливка, която изсипвам отгоре. Пека в силна фурна докато хванат коричка.

# 2
  • Мнения: 216
Цитат на: Ellypr
Ето как ги правя:

1/2 пакет макарони;
1 ч.ч. захар;
2 яйца;
1 ч.ч. прясно мляко;
1/2 пак.масло;
1 ванилия.

Сварявам макароните, отцеждам ги и ги слагам в намаслена тава. Разтопявам маслото и заливам макароните. От останалите продукти правя заливка, която изсипвам отгоре. Пека в силна фурна докато хванат коричка.



И аз ги приготвям по същия начин, само че преди заливката прибавям и сирене!

# 3
  • Мнения: 3 634
Най- после нещо с което мога и аз да "помогна"...

Ето рецепта за едно ястие на което тук му се казва Makaroonilaatikko... макаронска кутия (буквално преведено)...

Затопляш фурната на 220 градуса.

400 грама кайма (може и повече) се запържва докъто макароните се варят (400 грама макарони). Изцеждаш водата от макароните и смесваш с каймата.

Отделно забъркваш 2 яйца и половин литър мляко и добавяш малко сол.

Намазваш тавата с масло или олио и изливаш макароните и каймата, след което ги заливаш с млякото и яйцата.

И готово... Печеш във фурната около 30-35 минути... Супер лесно ядене... евтино и се предпочита поне от нашето семейство.

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Blagodaria za ideite.Kato gi sgotvia ste pisa pak.Strahotni ste. Stuck Out Tongue

# 5
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Zdraveite pak, iskah samo da vi blagodaria za tsudesnite retsepti.Napravih gi i dvete i ni haresaha mnogo. Grinning

# 6
Zdravei!I az shte ti dam ideq za makaroni na furna , no ne sa slqdki.Produktite sa:kaima( 400g)
1/2 paket makaroni
kashkaval
podpravki
olio
Zapurjva se kaimata s podpravki moje i luk i domati,dokato se varqt makaronite,kogato vsichko e gotovo v edna tava se omeshvat porusvash s kashkavala ,mqtash v furnata ,kolkoto da se zapeche i sa gotovi!
Mnogo sa vkusni!!!!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт