НЕСЪВМЕСТИМОСТ НА КРЪВНИТЕ ГРУПИ

  • 90 414
  • 112
  •   1
Отговори
Здравейте!!!Имам един въпрос, и ще съм Ви много благодарна ако някой знае нещо по въпроса.Кои кръвни групи са несъвместими и какви могат да бъдат последствията от това?Чувала съм ,че при такъв пробем много трудно се забременява и почти винаги има проблем при плода.Вярно ли е това?

# 1
  • Мнения: 526
Здравейте!!!Имам един въпрос, и ще съм Ви много благодарна ако някой знае нещо по въпроса.Кои кръвни групи са несъвместими и какви могат да бъдат последствията от това?Чувала съм ,че при такъв пробем много трудно се забременява и почти винаги има проблем при плода.Вярно ли е това?

Здравей! До колкото знам не кръвната група затруднява зачеването, а Резус-фактора (PH). Ако двамата родители са с - резус-фактор, то тогава зачеването е трудно. Направете си пълни кръвни изследвания и тестове. Стискам палци всичко да е наред! Успех   bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Здравейте!!!Имам един въпрос, и ще съм Ви много благодарна ако някой знае нещо по въпроса.Кои кръвни групи са несъвместими и какви могат да бъдат последствията от това?Чувала съм ,че при такъв пробем много трудно се забременява и почти винаги има проблем при плода.Вярно ли е това?

Здравей! До колкото знам не кръвната група затруднява зачеването, а Резус-фактора (PH). Ако двамата родители са с - резус-фактор, то тогава зачеването е трудно. Направете си пълни кръвни изследвания и тестове. Стискам палци всичко да е наред! Успех   bouquet
Нцъ Naughty резус фактора и то отрицателен при майката и положителен при бащата влияе на износването а не на забременяването.

# 3
  • Мнения: 1 539
Подкрепям напълно Хера, така е  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
Нцъ Naughty резус фактора и то отрицателен при майката и положителен при бащата влияе на износването а не на забременяването.
Peace

# 5
  • Мнения: 361
резус фактора има влияние за следваща бременност. ако майката е с Rh (-), а бащата е (+), бебето може да вземе резус фактора на бащата- положителен. тогава след раждането са прави инжекция на майката, защото в организма й се изработват антитела срещу положителния резус фактор и при следваща бременност може да атакуват бебето... аз самата съм нулева отрицателна група, бащата на дъщеря ми е положителна, детето е с положителна също и когато раждах- това ми обясниха в болницата. отделно правиха някакви изследвания на бебето (но тогава не питах какви). така че разликата в резус факторите не влияе на забременяването, а след това. но след като сложат на майката тази инжекция /забравих как се казваше/, за следваща бременност всичко е наред.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 247
Нцъ Naughty резус фактора и то отрицателен при майката и положителен при бащата влияе на износването а не на забременяването.
Подкрепям! Peace
Когато резус фактора на майката е (-), а бебето е (+) е необходимо бременността да се следи по-обстойно, тъй като наистина съществува риск. Проблема се задълбочава със всяка следваща бременност, когато плода е с (+) фактор, в тежките случаи детето може да страда от анемия, жълтеница или слабо сърце- понякога се налага пълно преливане на кръв на новороденото. Все пак нека се има в предвид, че повечето хора около 85% са с резус (+), така че риска от такава бременност не е толкова голям. Обикновено една от 200 бременности търпи подобно усложнение. (това само за статистиката).

# 7
  • Мнения: 526
Здравейте!!!Имам един въпрос, и ще съм Ви много благодарна ако някой знае нещо по въпроса.Кои кръвни групи са несъвместими и какви могат да бъдат последствията от това?Чувала съм ,че при такъв пробем много трудно се забременява и почти винаги има проблем при плода.Вярно ли е това?

Здравей! До колкото знам не кръвната група затруднява зачеването, а Резус-фактора (PH). Ако двамата родители са с - резус-фактор, то тогава зачеването е трудно. Направете си пълни кръвни изследвания и тестове. Стискам палци всичко да е наред! Успех   bouquet
Нцъ Naughty резус фактора и то отрицателен при майката и положителен при бащата влияе на износването а не на забременяването.
Добро утро!
Благодаря за инфото, явно съм била в грешка  Mr. Green Все пак научих полезна информация   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 016
Ваксината която се слага на майката се казва анти Д глобулин . Ако детето е взело резус фактора на бащата ,на родилката задължително се прави тази инжекция до 72 часа след раждането.  През  бременността се следят антителата и ако няма наличие на такива  няма проблем  .Аз съм от тези жени с отр .резус  фактор, а съпруга ми полож . Настявай ако се наложи за ваксината ,защото при първото раждане не ми я сложиха и дори не изследваха детето .А детето трябва да се изследва до 24 часа. Аз го изследвах в последствие и се установи ,че е полож .рез фактор ,И през двете бременностти съм нямала проблем , Единствения и най голям е, че бебето почина на 5 дни , защото се беше родило със сърдечен проблем . Докторката която ме гледаше на  4 измерен е била толкова некомпетентна че повече няма и накъде. Докторите от 3- та градска в София ми обясниха че този проблем не се дължи от несъвместимостта на кр. групи  .

# 9
  • София
  • Мнения: 1 555
Другите преди мен са казали - може да има проблем, когато майката е с отрицателен резус фактор, а бащата с положителен. Това обаче не бих го нарекла чак усложнение. По време на бременността се следят антителата на майката, и ако е нужно се слага ваксина. Също така се слага ваксина и при амниоцентеза или други процедури, когато има риск кръвта на майката и бебето да се смесят. След раждането, ако бебето е с + резус фактор също се слага ваксина на майката до 72 часа.  В 99% от случайте, при първа бременност всичко протича безпроблемно, ако се правят редовни изследвания и се вземат нужните мерки.  Peace Ако обаче при първата бременност бебето е с + RH и не са сложили ваксина на майката много вероятно е да се получат усложнения при следващите бременности. Ваксината трябва да се сложи даже и при аборт, защото може да застраши следващите бременности.

Също така ме предупредиха, че заради различните RH  е много вероятно след раждането бебето да изкара по-тежка жълтеница. При София обаче това не се наблюдава, имаше съвсем лека жълтеница.

# 10
  • Мнения: 3 016
За жълтеницата явно е индивидуално .При първото дете изобщо не се забеляза . Ивонче, при мене така се получи , при първото раждане не ми сложиха ваксината ,детето е наследило резус фактора на баща си и следващият път -ето ти го резултата .Но дали е било от това все още незная .Добре поне че вторият път ми сложиха , въпреки че когато отидох в манипулационната инжекцията беше приготвена . А аз доколкото знам се отваря пред пациента .Грам доверие нямама в тези Бургаски доктори  вече .

# 11
  • София
  • Мнения: 1 555
reni _805 - те са длъжни да ти сложат ваксината и да запишат в картони на родилката номера и. Но за съжаление си правят оглушки, при някои жени даже не слагат или ги карат да плащат скъпо, а това не е шега работа. Аз също си купих ваксината, и на третия ден след раждането цял ден търсих някой, който да ми я сложи. Добре, че попитах и бебето с какъв резус фактор е.  #Cussing out Голяма безотговорност за съжаление ... и то не само при вас...  Рени,трудно и тежко е това, което сте преживели, за това ти пожелавам много успех и щастие занапред!

# 12
  • Мнения: 3 016
Ивонче ,благодаря ти за пожеланието !Сега,  знам че са длъжни да ми я сложат , но тогава изобщо незнаех ,че дори се слага. Бях на 21 год и не бях много информирана .А детето изобщо не е изследвано за кр .група . Научих я през есента ,след като го заведох лично да го изследват .Така е за съжаление,   но незнам докога ще продъжава това безхаберие  .

# 13
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен.
Включвам се, защото струва ми се че момичето има в предвид наистина несъвместимост в кръвните групи, а не в резус фактора. И тъй като никой не спомена за този момент, ще се опитам от личен опит да обясня. В интерес на истината преди да решим да пробваме за бебе, пуснахме изследвания за кръвните ни групи за да съм информирана предварително. Но за съжаление никой не ми обясни, че освен несъвместимост в резуса може да има и несъвместимост в самата гръвна група. Аз съм резус +, но пък съм 0 кръвна група. И ето, че след 2 години упорити опити за бебенце, чудото стана, ала още при първата женска консултация ми беше обяснено, че щом съм 0 а мъжът ми е всичко друго но не и 0, ще се следят дали ще се появят антитела през цялата бременност/това се отнася само за 0 при жената/. Та така-няма нищо опасно и притеснително, просто ще се проследи по-внимателно бременността ми. Резултатите при поява на такива, биха довели евентуално до по-силно изразена жълтеница след раждане и мисля това е. Но дали оказва влияние при забременяване-нямам представа, но е възможно-все пак нашето бебеправене отне доста време.
Успех !

# 14
  • Мнения: 2 270
За рузус фактора бях чувала, но за самите кръвни групи - не!
Темата ме накара да се поразмисля по въпроса и да потърся из нета, но не открих нашия случай:
аз съм 0+, а мъжа ми 0-
дали това би могло да е проблем за забременяване? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт