Вредно ли е,ако се прекали с прегледите с ехограф(през 10 дни) в 1-я триместър

  • 1 046
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте, аз съм в 12 г.с. и до сега съм правила 4 прегледа с ехограф(2 с вагинален и 2 с коремен).Той вреди ли по някакъв начин на бебчо.Въпроса ми може да е глупав, но незнам дали на бошуващите хормони в мен или на нещо друго, но непрекъснато намирам за какво да се притеснявам.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 17:13 от yanica1_

# 1
  • Мнения: 1 193
Аз, доста често, през седмица - две, ходех на ехограф, през първата бременност. Дъщеря ми се роди, жива и здрава, и вече е на 9 год. Доколкото съм запозната, няма проблем с честите прегледи. Дано, не са ме подвели  Praynig
Лека бременност ти желая   bouquet

# 2
  • Мнения: 6 274
Не се притеснявай, не му вреди по никакъв начин. Леко бременеене . Peace
П.С. Става въпрос за триместър, а не за триСЕместър.

# 3
  • Мнения: 83
Мен също много често ме преглеждаха, особено в 3-ти и 4-ти месец поради прокървявания, мисля че беше 1 път седмично. В къщи си имам цяла папка със снимчици на бебчо в корема Simple Smile Знам, че не е доказано да има вреда и при необходимост си преглеждат.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Спокойно, не е вреден.

# 5
  • Мнения: 9 973
не,не е

# 6
  • Мнения: 2 663
Няма за какво да се притесняваш!Ехографа не е вреден, ни най-малко!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 227
Спокойно, не е вреден.
Peace

Споко.

# 8
  • София
  • Мнения: 672
не е вреден Simple Smile  Peace

В 3-ти триместър ме гледаха почти всяка седмица Simple SmileДаже докторката ми каза ако ми е скучно и нямам какво да правя да ходя да гледаме какво прави  Mr. Green

# 9
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Не е вреден.Мен в 10 седмица за 3 дни ме гледаха 3 пъти,защото прокървих.

# 10
  • Мнения: X
Не, не и не! Аман от пишман специалисти, обясняващи на бременните, че ехографа е вреден, само защото ги мързи да го направят!  Close

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Няма за какво да се притесняваш!Ехографа не е вреден, ни най-малко!


 Peace Peace Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
Не, не вреди.

# 13
  • Мнения: 728
Ехографа не е вреден нито за тебе нито за детето. Няма място за притеснение Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 721
Досега не е доказано тези прегледи да са вредни, така че не се притеснявай Peace
Аз също първите месеци ходех горе-долу на седмица - направо едва издържах до следващия за да се уверя, че всичко е наред Sunglasses

Лека бременност и здраво бебче ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт