Късно захранване при хранене само с АМ?

  • 1 897
  • 36
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 172
Здравейте. Бебка е на малко повече от 2 месеца и е само на АМ ( имах прекалено много проблеми с кърменето). Днес на консултацията педиатърката ми каза, че най-късно до 3 месеца и 1 седмица трябва да почна да давам сокчета от ябълка и морков. Споделих й, че нямам намерение да захранвам детето си толкова рано. Започна се едно мърморене как детето ми ще стои гладно, ще му докарам рахит, няма да получава достатъчно витамини, тъй като е само на АМ, и прочие. Ако било на кърма, можело съм да пробвам с късно захранване, но много рядко кърмата била достатъчна на тази възраст. Знам, че късното захранване при изключително кърмене, е най-добрият вариант, но не знам със сигурност дали и при хранене с АМ е така, защото не познавам лично такива деца за разлика от изключително кърмени и късно захранени.  Искам да направя най-доброто за детето ми и затова, ако може, споделете дали сте захранвали късно при хранене само с АМ и дали сте имали някакви проблеми заради това. Всяко мнение ми е ценно, тъй като и съпругът ми е доста мнителен по отношение на късното захранване.

# 1
  • Мнения: 2 131
Аз мисля, че спокойно би могла да изчакаш до навършване на четири месеца поне. Плюс това, тъй като бебчето ти е родено през зимата, ти вероятно даваш витамин Д. Пък и адаптираните млека са достатъчно обогатени и пълноценни като храна.
Аз лично не бих захранила със сокчета.  Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
изчакай до 4м. и започни с каша или зеленчуково пюре Peace
на педи много здраве Mr. Green

# 3
  • Мнения: 167
Аз ще захранвам като направим 5 месеца. И аз така си реших, а и педи е на същото мнение. В началото на 3 месец дадох сок от ябълка. Морков и круша така и не ни понася. Слава богу нямам проблеми с малката. Пие я с удоволствие. Колики така или иначе почти нямахме. Но пак решението си беше мое. Наща лекарка винаги ме запознава с различните варианти и оставя аз да избера. След което ми казва според нея как би било по-добре.
И аз незнам защо реших да дам сока. Все си мислех, че само АМ....?! Но както казах, всичко с Ая е наред.

# 4
  • Мнения: 4 111
Захраних на 5,5 месеца, детето ми е било почти изцяло на АМ, няма рахит, не е недохранено, много си е добре. И АМ е обогатено с достатъчно витамини.

# 5
  • Мнения: 195
Аз все се притеснявах че се бавим със захранването, но педиатъра ми каза да изчакам до 6-я месец. Ако детето иска по-рано и АМ не му е достатъчно тогава можело и по-рано, но щом е сито било по-добре да чакам. Аз чаках и захраних на 6 месеца. Детето ми е супер, досега не е боледувало, физически в отлично състояние. Бяхме само на АМ-пре на Хипп и досега. Не съм сменяла с 1,2 или 3. В БГ знам че се води за недоносени деца, но в Германия  ми казаха да си караме на него.
Може би предиатърката ти има някакви съображения за да те посъветва така. Защо не пробваш и при друг и да си прецениш.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 693
Доста е рано е!
Изчакай поне до навршването на 4 месец  Hugа с какво да започнеш си реши ти самата но не и с сок Peace

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Аз също бих те посъветвала  да изчакаш с пюретата до 4-ия месец.АМ е напълно достатъчно.Нека педиатърката ти пие сокчета против рахит!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388


  Аз също бих те посъветвала  да изчакаш с пюретата до 4-ия месец.АМ е напълно достатъчно.Нека педиатърката ти пие сокчета против рахит!
Peace

# 9
  • Мнения: 3 034
аз нещо не разбрах - тук на бебета, които са на АМ витамин Д не се дава допълнително, защото в млякото има всичко! затова пък се дава на кърмените бебета, заради опасност от недостига му  newsm78 а захранване ми казаха след 6-тия месец, не правят разлика кърмено/некърмено, всички са на късно захранване  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Няма значение, че бебето е на АМ-може да си остане само на него до навършване на 6 месеца.

# 11
  • Мнения: 1 147
аз нещо не разбрах - тук на бебета, които са на АМ витамин Д не се дава допълнително, защото в млякото има всичко! затова пък се дава на кърмените бебета, заради опасност от недостига му  newsm78 а захранване ми казаха след 6-тия месец, не правят разлика кърмено/некърмено, всички са на късно захранване  Peace

И при нас е така, обяснението е защото формулата е обогатена с витамин Д (освен желязо и витамини) и не се налага допълнително да се дава.

# 12
# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И Тери стоя "гладна" до навършване на 5я месец.В АМ си има всички необходими витамини.

# 14
  • София
  • Мнения: 928
Захраних Ники на 5,5 месеца със зеленчуково пюре, дотогава си пиеше АМ.

Общи условия

Активация на акаунт