Кога да определим дата за секцио?

  • 7 045
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Може ли някои да ми каже колко дни след влизането в 9мес. е най-подходящо да се определи дата за секцио,защото може би ще раждам по този начин,но се притеснявам за датата да не е прекалено ранна,но пък да не стане и много късно и бебето да се роди преди датата?
Освен по килограмите на бебето по какво друго се съди дали е рано или не?
Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 1 138
Тези неща не ги ли определя лекар?

Доколкото съм чела секцио се прави две седмици преди определения ти термин, но все пак лекар трябва да каже.

# 2
  • Мнения: 2 090
Незнам доколко правилно ще ти отговоря,но това което поне на мен ми обясниха беше че е е хубаво колкото може по-близо до термина да се направи секциото(за да е доносено бебето,освен ако няма  други причини да е по-рано).
Моето беше 1 седмица по-рано от определения термин Peace


Тези неща не ги ли определя лекар?
........
Да,определено лекарят е този който трябва да каже кога,това няма как да е концерт-пожелание все пак Naughty

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 17:46 от sashimama

# 3
  • Мнения: 9 466
Това трябва да го коментираш с гинеколога Wink
По принцип най-добре е да се изчака максимално до термина, реално секциото го правят десеттина дни преди термин, но мн зависи и от плода...
Желая ти здраво и усмихнато бебе и бързо възстановяване! Hug

# 4
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Да каже лекаря. Peace

# 5
  • Мнения: 3 034
докторката ми го насрочи 9 дни преди термин, тъй като носех момченце. обясни ми, че на момченцата белите дробове узряват напълно 10 дни преди датата за раждане - нещо от този род, не важи за момиченца. това не значи, че не може и по-рано, но просто е идеалният момент, ако няма странични показания за по-ранно израждане  Peace

# 6
# 7
  • Мнения: 9 973
доктора ще каже най-добре Peace

# 8
  • Мнения: 9 814
По принцип трябва датата да бъде определена от лекаря. В повечето случай се дава на родителите възможност да изберат между два-три поредни дни. Това се прави разбира се в случай, когато не се налага секцио по спешност. По принцип датата се назначава след 38 г.с., защото дете родено преди края на 37 г.с.  се води недоносено, или около 10-на дни преди термина.

# 9
  • Мнения: 318
много ви благодаря на всички за отговорите,аз разбира се ще се консултирам с лекаря ми,но той не е от най-компетентните  Crazy и затова исках да попитам и някои които е раждал така и какво са им казвали  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 005
Мен ми определи дата наблюдаващия лекар , две седмици преди термина  Peace

# 11
  • Мнения: 9 814
много ви благодаря на всички за отговорите,аз разбира се ще се консултирам с лекаря ми,но той не е от най-компетентните  Crazy и затова исках да попитам и някои които е раждал така и какво са им казвали  Simple Smile

Щом не е от компетентните,ти какво правиш от него?!

# 12
  • Мнения: 2 334
Може ли някои да ми каже колко дни след влизането в 9мес. е най-подходящо да се определи дата за секцио,защото може би ще раждам по този начин,но се притеснявам за датата да не е прекалено ранна,но пък да не стане и много късно и бебето да се роди преди датата?
Освен по килограмите на бебето по какво друго се съди дали е рано или не?
Мерси предварително!
Датата се определя от теб като лекаря ти казва от коя до коя дата може.Планираното секцио се прави от една седмица до десет дни преди термина.

# 13
  • София
  • Мнения: 627
Аз родих 8 дни преди термина.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 585
По-добре по близо до термина освен ако няма някакъв проблем, разбира се.
Обсъди го с лекарите.
Леко раждане! Hug

Общи условия

Активация на акаунт