Да минем ли на 4 хранения дневно?

  • 807
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
В момента режима е следния:
7:30-АМ
11-попара,каша или овесени ядки с плод
14-второто от кухнята
17-кремчето от кухнята/или супата/
20-АМ
НО....напоследък Кристиян нещо много взе да се мръщи на сутрешната ''порция'' АМ.
Ядем го по 1 час ooooh! Crazy...
Прави ми почивки през 5 глътки,дърпа се.
Видимо не го иска.
Пие го с голям зор.
Вечер го няма този проблем изобщо.
А всичко друго си го хапва без проблем. newsm78
И знам,че на неговата възраст би трябвало да ядем на 4 часа,но той си знае неговата-на 3 и е прегладнял.
Почва да мрънка веднага.
Та се чудя мога ли вместо сутрешното АМ да му давам попарата/или каша или друго/?
И по този начин хем той няма да ми го пие с нежелание и зор,
хем ще махнем едното ядене.
Защото май е време... Rolling Eyes
Или пък не newsm78?
Незнам...
Помагайте със съвети,ще съм благодарна! Hug

п.п  извинявам се за объркания и малко дълъг пост...  bouquet

# 1
  • Мнения: 950
Ние на вашата възраст бяхме минало на 4-кратно хранене, като само вечер имахме АМ.

# 2
  • Мнения: 195
ние сме от два месеца на 4-хранения, но имаме и едно междинно понякога-плодове. сутрин и вечер сме на Ам. Но яом не иска не го карай-прави му нещо друго млечно.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Моята хубавица, като смениха часовника и сама си отказа едното ядене - почна да яде АМ в 7.30ч вместо в 6.30, после чак към 11 нещо иска обяд, към 16ч каша/плодово пюре  и към 20ч АМ. Преди ядеше в 6.30 АМ, после към 10 АМ и т.н през 4ч другите работи.
Дано детето само се откаже от някое ядене, ти трудно би го отказала от някое Thinking

# 4
  • Мнения: 514
Ние сме по-малки но педи каза че вече може да минем на 4 хранения!Но ние сме дооооооста #Crazyзлояди така че незнам!Нека и другите споделят опита си! newsm78 newsm78

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма никакъв проблем вече да минете на 4 кратно хранене-още повече,че детето само си показва  Peace

# 6
  • Мнения: 724
Ние минахме на 4 кратно ядене в края на 7 месец.Причините бяха същите много трудно си изяждаше сутришното АМ.
Сега режима ни е следния:
9 часа-попара или кус-кус.
13 часа-основното от кухнята
17 часа-кремчето или кис.мляко с бисквити
21 чака-210 мл.АМ+една бисквита "Закуска"

# 7
  • София
  • Мнения: 5 707
Ние в  началото на 7 месец минахме на 4  Peace
Всяко дете е различно ако иска да яде нека си папка Hug

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 250
Ние в  началото на 7 месец минахме на 4  Peace
Всяко дете е различно ако иска да яде нека си папка Hug
Peace

# 9
  • Мнения: 1 367
Щом иска да яде на три часа,давай му.Наистина можеш да помислиш да промениш малко режима,като започнеш с попарата.Защо не пробваш да им размениш местата-първо попарата,после АМ?Опитай различни варианти,все един ще проработи.Колкото до четирите хранения-не знам,щом все още иска да яде на три часа,едва ли е готов за това.

# 10
  • Видин
  • Мнения: 685
Ние сме на 4 хранение вече повече от месец. Но нашия проблем е запека. Иначе режима ни беше
8-9ч 140мл АМ+половин плод. пюре
13ч супа с 2 сухара
17ч кремче, грис, попара или нещо от този сорт
20:30-21ч 210мл АМ с 2 бисквити плазмон

# 11
Здравейте, аз точно се канех да попитам същото: Вече сме на 11 месеца а все още сме на 5 кратно хранене:
7.00-7.30 мляко
*8.00 до 10.00 сън
10.00-10,30 попара
*12,30-14,00 сън
14.00-14,30 пюре месно или зеленчуково
*16,00-17,30 сън
17,30 кисел, каша,плодове
20,30-21,00 каша или мляко
*Сън

Но, последните 2 седмици отказва сутрешното мляко, храни се чак към 10.00 и после следващите хранения. Искам да попитам дали мога да продължа така? Днес опитах да и променя часовете за хранене и дадох попарата по-рано изяде я но после следващите хранения отказва да ги я де в новите часове..Дали е фатално ако продулжа по старата схема, но без храненето в 7? Или е доста късно чак в 10 да и давам закуска?
Благодаря ви предварително. Ако може споделете режими за хранене и сън на вашите бебета на 11 месеца и половина  Praynig   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт