За шофирането по време на бременност?

  • 857
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте мами,аз съм новаче Laughingно имам важна питанка към всички ,които са шофирали по време на бременност.Работата ми е свързана с много движение,на месец ми се случва да минавам с колата по 2 000км,скоро планираме да си имаме бебче и най-много ме притеснява този факт,а работата ми е пряко свързана с колата(не съм таксиметров шофъор Joy)единственото,което знам е,че само тогава имам право да карам без колан Laughingмай е само това!Сега по-сериозно искам да ми споделите ,как сте се чувствали например при по-напреднала бременност зад волана!Страх,че може да се случи нещо и т.н.

# 1
  • Мнения: 1 193
Аз си шофирах, почти до края, на бременността  Grinning
Е, не като теб като км., но ако е нормална бременността ти не смятам, че има проблем. Искам да ти кажа, че през този период станах по внимателна и преодолях страха си от шофирането. Карах с колан, но към края без  Hug
Лека и безаварийна  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
беше ли те страх за бебето докато караше,защото имам чувството,че това ще ми е най-големият страх.Аз по принцип съм внимателен шофъор и мога да твърдя с голям опит,но тук вече отговорността е много голяма

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте,и аз съм новак във форума ,и искам да кажа , че  и аз съм си шофирара по бреме на бремеността и то доста.Не съм имала никакви проблеми.Ако бремеността ти протича нормално,няма място за претеснение. Шофирай докато не запоне да ти пречи корема.Успех

# 4
  • Мнения: 1 193
беше ли те страх за бебето докато караше,защото имам чувството,че това ще ми е най-големият страх.Аз по принцип съм внимателен шофъор и мога да твърдя с голям опит,но тук вече отговорността е много голяма
Разбира се, че съм изпитвала страх  Grinning Да не те плаша, но ми се размина на косъм, един ден, като се прибирах от работа, на един доста тесен и без добра видимост завой, един тузар така щеше да ме отнесе, че някак инстинктивно, завих на дясно и той си профуча. Въобще не сря човека, не съм се и надявала, радвам се, че някой ме пази  Grinning Никой не е застрахован, отпусни се и всичко ще е Ок. Щом си внимателна и разумна, винаги може да избегнеш неприятна ситуация  Hug

# 5
  • Мнения: 840
Малко странно, но аз се чувствам по-спокойно когато шофирам, а не като ме возят. Изпитвам панически страх, че шофьора не е достатъчно съсредоточен, че минава много близко покрай другите коли и др, така че предпочитам аз да си шофирам. Чувствам се по-сигурна, ама колан си слагам задължително (поне за сега де).

# 6
  • Мнения: 984
аз също шофирах през цялата бременност, не съм имала притеснения, не ползвах колан, но към края ме беше страх да пътувам извън София, да не би да тръгна да раждам по средата на пътя. Наскоро гледах възглавнички за майки шофьорки, не знам дали ще е по-конфортно с тези възглавнички

# 7
  • Мнения: 872
Точно когато забременях , ми се наложи да започна да шофирам . Преди това  имах книжка, но не ми се налагаше да шофирам редовно.  Сравнително бързо свикнах .
Ако се чувстваш добре, продължавай да си шофираш. Peace
Лека , доходна и безавариина... не го пожелавам само на таксиметровите шофори, Hug , а и  на себе си и на повечето ми приятели.

# 8
  • Мнения: 337
Малко странно, но аз се чувствам по-спокойно когато шофирам, а не като ме возят. Изпитвам панически страх, че шофьора не е достатъчно съсредоточен, че минава много близко покрай другите коли и др, така че предпочитам аз да си шофирам. Чувствам се по-сигурна

 Peace Аз съм абсолютно същата.
И по време на двете бременности съм карала кола всеки ден, до края. Даже втория път сама се закарах до болницата.  Laughing.
Колан след 4-я месец не съм слагала, щото корема и двата пъти ми беше огромен и ми пречеше.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 485
И моята бременност протече "на волана",тогава нямаше дистрибутори и се налагаше сама да ходя по складове и избирам стока. Най-важно е естествено как се чувстваш,а също и каква си по темперамент-някои жени като забременеят започват да живеят като в инкубатор,други продължават по същия начин с малки изключения естествено.Аз не съм имала никакви проблеми с шофирането и въпреки,че беше свързано с работа,дори ми доставяше удоволствие. Peace

Общи условия

Активация на акаунт