Отказва всички пюрета и каши с АМ

  • 386
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте, моля за съвет
от два месеца /сега сме почти на 8/ се храним с зеленчуково пюре или местно на обяд, а следобяд каша, която е безмлечна /оризова, овесени ядки,..т.п.инстантни каши/
Бебчо отказва всичко, в което има  мляко, захар/глюкоза/  и плодовите пюрета.
Даже и една лъжичка плодово пюре в кашата му я усеща и не я яде.
Ако му дам нещо в което има мляко /АМ/или захар- например каша на Слънчо,или на Милумил се започва едно давене, повдигане и повръща малко, ако преди това е ял нещо друго.
До сега е бил само на кърма /до средата на 6-я месец/ и от тогава се мъча да му разнообразя менюто. Попара също не иска, явно от сиренето /нали и то е направено от мляко/.
Режимът ни е следният
6-7 кърма /едвам му стига, едвам поддържам лактацията, явно спира вече/
11 - зеленчуково/местно пюре
15 - каша/безмлечна и без захар/
19 - Нутрилон нисколактозен /друго АМ не пие/
наддава добре, иска всичко да е пасирано, яде солети като изключение

Моля, ако някой е имал подобно бебе нека да сподели, пробвала съм всичко, ...а може и да е някаква непоносимост,но  Правили сме и тест за алергии към различни неща - всичко е ОК, ..но не яде тези неща. А и кисело мляко не иска, и сокове не иска...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
чудя се какъв съвет да ти дам наистина, понеже брат ми е бил адски злоядо дете и до късна възраст е ял само плодови пюрета и то с голяма дупка в биберона... та в този ред на мисли може би е по-добре  да го оставиш за известно време и да опиташ пак с тези вкусове, които мислиш че не му допадат Peace

# 2
  • Мнения: 9 467
Просто не насилвай бебето Wink
Остави го на кърма и това което хапва /споко-със зачестяването на кърменето, кърмата ти ще се увеличи/-можеш да подпомогнеш процеса с лактогонни храни, като варено жито, овесени ядки...
Не мисля че става дума за алергия-тя се изразява с проблем по бебето, а не с отказ от яденето.
Нормално е да иска пасирани храни-все още е бебче Wink С колко зъбчета е?
Пробвай плодовото пюре да смесиш с кърма-така поне единия компонент ще му е познат Peace
Успех и пиши как се развиват нещата Hug

# 3
  • Мнения: 185
С две зъбчета сме все още
Кърмата не мога да я увелича, напротив тя все повече намаля, едвам стига за едно хранене от двете гърди, а и е недоволен и иска още, но няма /това само за закуска/
Но проблемът е друг, смесвала съм с кърма,....и игри...и....но се дави и му се повдига като има една лъжичка от плодово пюре например в устата си, или бананова каша..
Изчаквам, давам му почивка, да забрави вкусът, ....но отново е същия проблем. Сякъш във всичко, което има глюкоза не го иска.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Това с отказването на определени храни ми е познато. Малкото ми кърмаче плюе всичко, което е пюреобразно. Банан не понася, ако някое парченце се промъкнало, повръща веднага. Давам само храни, чиято консистенция се приема без протести, иначе няма смисъл да тормозя и детето и нервите си.

# 5
  • Мнения: 2 467
Дава това , което му харесва. На теб ако някоя храна не ти хареса, не я ядеш, нали. Те също са хора и душа носят  Grinning
Моето също не понасяше сирене, кисело и прясно мляко. Не и давах. Сирене прояде без да разбере  Laughing Като го стривам и слагам първо съвсееем мъничко в попара, после постепенно увеличавам дозата сиренце , но много по малко. Това стана след година и половина (да не кажа и две даже). Кисело мляко и до ден днешен не иска да приеме. Прясното и хареса подсладено, но не и давам, че се появиха малки пъпчици на бузките след приема му (на 2г и 6м дадох чисто, преди това в кремчета не е имала проблем).
Сокове също до скоро не пиеше. Всички около ми се чудех как не обича "тези хубави, сладки и полезни сокчета". Но самата аз не съм я кой знае колко насърчавала. Предлагам - не иска, добре. По-добре плод да яде, има повече полезнина, от колкото изцедения сок.

Направи ти плодово пюре - пасирай плод. Може така да му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт