Битови проблеми с бебе в БГ

  • 1 621
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Отварям темата, защото отдавна обмислям пътуване до България с бебчо, но...ме спират много въпросителни
Сега е почти на 8, а ми се иска през лятото да си отида до Варна /тогава ще е на 10-11 месеца/ та въпросите ми са -

1. Какви проблеми срещнахте при престоя си в България с бебе - по конкретно -имахте ли столче за хранене, снабдяването с пюрета, каши, играчки, налагаше ли ви се да купувате дрехи за бебчо, тъй като с един куфар разрешен на летището едва ли ще мога да побера всичко необходимо за него. Къде спа, бързо ли се адаптира....  Питам, защото си имам едно злоядо детенце, което яде само определени неща, и като се храним трябва задължително да е на столче и с един куп играчки пред него /не ми се купува ново столче само за 10-ина дни престой в БГ - Вие как решихте този проблем например.
 Или, проблеми със шишета, биберони, залъгалки, познати.....всичко, което сте преживели може да ми бъде от помощ, за да се подготвя, защото наистина имам едно много трудно бебе, което едвам изхранвам /не само пюрета, но и мляко не иска да пие/
  Не питам за проблеми по граници /това ми е ясно/, а по скоро за битовите, ежедневните, от смяната на обстановката.

2. Само един куфар ли имам право да нося при положение, че пътувам аз и детето???  Количката ясно - в самолета, но за куфарите незная, простете за невежеството

Благодаря на всички, които ще ми помогнат със съвет и лични случки

# 1
  • Мнения: 27 524
И детето има право на багаж, може да носиш повече, няма да кажат нищо. Трудности и проблеми не съм срещала с малкия - били сме на 2 месеца като беше и на 10, малък е, не разбира, не мисля, че ще имате проблеми. Столче нямах, слагах го в количката да яде. Ходихме и на море с него, няма проблем за нищо. В България има по-голям избор на храни, отколкото тук  Mr. Green така че и с това всичко беше ок, но моят не е злояд, де. Дрешки му носех, не му трябват чак толкова много все пак. Защо да има проблем с шишета и биберони, не можах да разбера. Не се притеснявай чак толкова, децата са много по-адаптивни от нас, пък отивате при близки, познати и за хубави емоции, не се натоварвай предварително без нужда с битови неща, всичко ще бъде наред  Hug Столче за колата при пътуванията взех от познати.

# 2
  • Мнения: 185
Блонди, а моя не ще в количката, ни седнал, ни легнал...само в столчето си, с плот отпред и натрупани многооо играчки

А за бибероните и шишетата - просто попитах, може някой да си е загубил бибероната и да не е намерил по магазините такива да си купи същите

Надявам се в България да има зеленчукови пюрета от Хипп, ама не с български етикет, а  с оригинален
 newsm78

# 3
  • Мнения: 27 524
Оригинални са пюретата в БГ, просто имат лепнат и бг етикет или и бг надписи, но то без това не може.
Не ти се меся, но храненето не бива да става с много играчки, отвличане на вниманието и подобни. Но ти си знаеш. Тогава потърси от познат да ти услужи със столче, ако нямаш, попитай в подфорума за търся, купувам, наемам, уточни за кой град е, може някой да ти услужи, ако няма нужда. Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 1 178

Надявам се в България да има зеленчукови пюрета от Хипп, ама не с български етикет, а  с оригинален
 newsm78

това какво zначение има, естествено че в България етикетите са на български, zеленчукови пюрета има почти в пълен асортимент в Била, Метро.
Шишета и биберони zависи каква марка полzваш, най_добре си вzеми реzервни. Ако не ти се купува столче можеш да иzпробваш метода хранене в теб или върху въzглавници на масата. Не zабравяй, че смяната на обстановката ще повлияе и върху навиците на бебечо, от теб zависи как ще приеме новата обстановка и дали ще се чувства добре и уютно.
Спането се органиzира според въzможностите, ако е свикнал да спи сам в креватче можеш да си купиш пътническо легло в бг. има голям асортимент. Носихме само любимите играчки. За багажа zависи с коя компания пътуваш, ако бебето ти е беz билет, важат поzволените килограми zа едно лице. Повечето компании не правят проблем zа свръхбагаж, но те съветвам да се обадиш на вашия превоzвач.
Аz пътувах с две деца едното на около 2г., а другото на 13 месеца. Не сме имали проблеми от битово естество.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Моят опит е от пътуване с кола и 2 бебета.
Пюрета има всякакви, стига детето да ги яде. Шишета и биберони не са ми били нужни, кърмачка съм. Вода пиеха от чашка.
Дрешки - вземала съм за ден по комплект дрехи, като и там накупих, което ми харесаше. Има български качествени детски дрехи на добри цени.
Памперси - носех си 1 пакет, там докупих, продават ги и единични бройки. Тове ми беше странно, но пък го намерих за практично, ако искаш да пробваш нова марка. Мокри кърпи, те ми бяха спасението не само при надрискани дупета, но и слещу постоянното потене ooooh!
Задължително свещички против Т или Нурофен, спрей за запушено носле и слънцезащитен крем, който вече е тестван тук.
Международна здравна застраховка, не струва много, но е полезна в случай на нужда.

# 6
  • Мнения: 1 294
Столче не сме разнасяли напред назад и беше малко трудно, но за храни има каквото си поискаш. Единствено имахме проблем с кашите, защото Мартин яде от бебе само един тип каша на Хипп, който в БГ го нямаше и не поиска да яде друга. Но и на мен ми се сториха прекалено натъпкани с ванилов аромат, та не се изненадах, че не ги хареса. Всякакви други пюрета и т.н. има всякакви. Детето имаше право на 5 кг. багаж и нито грам повече, накараха ни да платим свръх багаж в едната посока, но на връщане нямаше проблем, всичко зависи от превозвача, но най вече от служителя на гишето така или иначе.
Според мен ако детето има някакви особено изразени предпочитания към определен тип биберони, шишета или подобни примерно, можеш да вземеш малко резерва за да не рискуваш да загубиш или счупиш и да няма в магазина точно този тип, но иначе си има всичко в БГ. Не виждам много смисъл да се мъкне от пиле мляко, много дрехи и т.н.

# 7
  • Мнения: 3 880
Изобщо няма смисъл да се шашкаш толкова заради 10 дни. Аз като прочетох, че и дрехи ще купуваш, понеже няма да стигнат тези от куфара си помислих, че ще поостанеш поне 3 месеца Laughing
Сериозно- 10 дена са нищо, докато се огледате и ще дойде време да се прибирате. Разбира се би било лудост да помъкнеш и столче за хранене за този престой- ще яде както дойде, гладно дете яде всякак Winkмайките сме тези, които в желанието си да угодим си мислим, че горкото дете ще умре от глад, ако не осигурим всичко на 100% Peace А и никога не е прекалено рано да му покажеш кой ще кара влака през следващите 15 години, т.е. ти Wink.
За пюретата: останах с впечатлението, че "Хип" в БГ има по- различен вкус от "Хип" в Германия, моето дете не ги хареса. На всичкото отгоре бяха с двойна цена на тукашните и като хвърлихме 3-4 бурканчета минахме на домашно приготвени храни.
Детето има право на багаж, а като се има предвид, че ще е лято и детските дрешки не тежат много, тези които ще събереш в куфара ще стигнат за 10 дни и без да переш даже, така че и за това спокойно.
Ти при близки ли отиваш или на хотел?

# 8
  • Мнения: 185
Да, отивам при моите родители, които са вече пенсионери. Не съм си ходила почти две години и ми е мъчно, имах и тежка бременност и затова.
Естественно, че няма да си нося столчето за хранене, но незнаех, че може да си наема такова,ще се разровя из форума все може нещо да намеря под наем, че нашето хранене е мъка от как се е родил.
Незнаех, че пюретата на Хипп имат друх вкус, моя яде само и единственно тях и нищо друго. А кашите са на Алнатура. Явно ще падат експерименти

А по време на полета??? имахте ли проблеми с бебчовците
Ние ще летим само час и половина,/Виена-Варна/ с чартър, но с чакането по летищата, ще стане много повече и незнам как и къде да го нахраня, май ще пием само мляко докато трае транспортирането ни.

# 9
  • Мнения: 1 783
Не се притеснявай изобщо, новите впечатления така ще го омагьосат, че няма и да си спомня за старите си навици. Според мен гладно дете яде всичко, каквото му предложиш и не бих се тревожила дали ще хареса това, което му даваш. В краен случай, ще му ги правиш ти пюретата. И аз така носих играчки първия път, но виждам, че просто няма нужда - те се акумулират от само себе си в процеса на пътуване с дете Mr. Green, а и от тези които нося, само на 1% от тях се обръща внимание. Същото важи и за книжките. Носи си биберони и бутилки резерва, ако се притесняваш, че няма да ги намериш в Бг. Столче за хранене поискай на заем от приятели, родителите ти да потърсят също, не можете да не намерите нещо за 10 дена. Иначе за 50 лв можеш да намериш нещо грозно, но да върши работа.

По принцип, ако няма място и ще седи в теб, трябва да попиташ авиолиниите, колко багаж му се полага. Ако има място му се полага, колкото и на теб. Независимо от мястото, ще ви вземат количката и столчето за кола, те си вървят с бебето. Ако ти откажат, аз бих се пазарила до последно, защото в повечето страни е задължително детето да пътува в столче. На мен не са ми правили проблем до сега. Час и половина не е нищо все пак за полета, но вземи за всеки случай бутилка да смуче вода или там каквото пие докато се приземява самолета, на някои деца много им пречи смяната на налягането. При моя син чак сега става, ама не плаче само ми казва че се запушват ушите му. Успех!

# 10
  • Мнения: 27 524
А по време на полета??? имахте ли проблеми с бебчовците
Ние ще летим само час и половина,/Виена-Варна/ с чартър, но с чакането по летищата, ще стане много повече и незнам как и къде да го нахраня, май ще пием само мляко докато трае транспортирането ни.

Не, никакви проблеми. Стига си се шашкала  Hug

# 11
  • Мнения: 7 605
За багажа питай авиокомпанията, не нас, или гледай в сайта йм, там пиШе колко е раzреШено.
Иzборът на пюрета го намирах zа много малък, вкл. и в хипермаркетите. Най богат иzбор има на 4аталджа, в едната пресе4ка има гаражи с бебеШки магаzини, там има и пелени и вси4ко. Алнатура няма, но каШи можеШ да носиШ беz проблем  Wink МожеШ и даго zапиШеШ на детска кухня, току виж му харесвало  Wink
Ние купихме едно стол4е zа хранене в Хиполенд zа 43лв, на 4иполино, с маси4ка от пред и zа тия пари съм много доволна. Стол4ето си тои в татко ми и като ходим си го полzваме. СъЩо така и преносимо легло, купихме го там и там си стои.
Игра4ки, носи 1, 2 и на място Ще видиШ колко Ще му подаряват роднините  Wink Ако не, Ще му купиШ, евтини са.

Имай предвид, 4е при смяната на мястото може иzцяло да се променят хр. навици. Първия път Щерката беШе на годинка и яде българските пюрета на Хипп беz проблем. Лятото оба4е, 4 месеца по късно, ги откаzа и се видяхме в 4удо. Иzкара цялата отпуска (3 месеца) на кифли и кисело мляко  ooooh!

И понеже съм любопитна  Blush, в 4ад ли продават каШите на Алнатура или в Ливан?

# 12
  • Мнения: 3 491
Отдавна съм била с бебе в България, преди 7 години, и може много неща да са се променили. За другото - не знам, но пюрета от САЩ си носех, и ми свършиха добра работа. И от България купувах пюрета, но ми правеше впечатление захарта в съдържанието, и избягвах. Може би защото е било в малки провинциални градове, без особен избор, поне тогава.
А и друг момент имаше: на бабите им дойде много добре да не се чудят с какво да хранят детето, посягаха първо към това, което аз бях донесла. Притесняваха се да купуват и да предлагат храни на своя глава, защото "тя, (т.е.) аз, най-добре си знае". Което аз отчитам като положително качество от тяхна страна и уважавам. Но пък ако не бях донесла някои наличности, щях сигурно да прекарам в обикаляне по детските щандове повече време, отколкото би ми се искало в 2-3 седмичната ни почивка.
При 10-седмична почивка, както казваш, ще е твоята, бих се подготвила предварително, бих заложила на изпитаното, и бих спестила битовите грижи до минимум, за да мога да си почина ефективно, без да губя време с тях.
П.п. Столче не сме носили или купували в България. Ядеше в количката, нямало е проблем с това, нито е било новост. И тук като сме излизали на разходка за по цял ден, пак е ял в количката.
Носех си обаче най-необходимите лекарства, напр. за температура и настинка, оттук. Не знам в България какво дават на децата, нито би ми се занимавало да проучвам това във ваканционно време. И с по-големи деца продължавам да нося. Дори на територията на САЩ да пътуваме, пак нося. Мисълта да се окажа с болно дете без изпитано лекарство под ръка в случай на необходимост не ми понася.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 21:48 от блажка

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не виждам никакъв проблем - всичко си има в България, само и единствено препоръчвам да си донесеш памперсите, защото българските са ужасни, или поне ние попаднахме на много кофти, хем уж бяха Памперс, ама минали покрай Памперс  ooooh!
А щом сте злояди, най-добре си донеси и пюренцата. Също зависи и дали още пие АМ мъничето - ние не бяхме донесли достатъчно и трябваше да сменим марката в България и на Тарик му трябваха към 2 дена да свикне на новото мляко.
За дрешки и други такива - не се притеснявай, просто е залято навсякъде с детски магазини, ако ви дотрябва нещо - има прилични цени също.
А пък полета ви е направо супер кратичък - изобщо няма да го усетиш, пък и бебето също.

# 14
  • Мнения: 27 524
само и единствено препоръчвам да си донесеш памперсите, защото българските са ужасни, или поне ние попаднахме на много кофти, хем уж бяха Памперс, ама минали покрай Памперс  ooooh!

Взимам винаги в Бг или на Памперс, или на Либеро, винаги са били ок, нямам оплаквания  Peace

Общи условия

Активация на акаунт