Първо зареждане на сол в съдомиялна машина

  • 45 675
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте!

Имаме си миялна  и трябва да я заредя с консумативи. Стигнах до зареждането със сол и вижте какво пише:
1.Заредете резервоара за сол с вода (само  първия път).
2. Заредете резервоара с едра сол, като използвате приложената фуния.

Та въпросът ми е с какво да заредя резервоара за солта? С вода или със сол. На кутията със солта пише: Налейте една супена лъжица вода в предназначения за сол дозатор и добавете сол спорединструкциите на производителя.

И другият ми въпрос е колко сол да сложа? В инструкциите към миялната ми не пише нищо. Миялната ми е от най-малките Електролукс.

Благодаря ви!

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
На моята пишеше да налея 1 чаша вода, но тя е от най-големите. След това сипваш сол докато се напълни резервуара- моята събира целия пакет. Peace

# 2
  • Мнения: 8 999
Аз използвам комбинирани таблетки, в които има сол и гланц и затова не зареждам отделно контейнерите за сол и гланц.

# 3
  • Мнения: 272
Значи да сложа една супена лъжица вода и след това солта. Няма нужда да я пускам само с вода първия път?

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не, няма нужда. Още нещо при следващи зареждания, ако няма да пускаш веднага машината е добре да пуснеш само плакнене, за да не се задържа случайно разсипана сол или изтяклата солена вода при сипването на солта в машината- причинява корозия.

# 5
  • Мнения: 272
Благодаря ти, Джемма! В инструкциите ми пише да избърша разсипаното около отвора количество сол, ако има такова, но не пише защо. Благодаря! Значи довечера си я пускам с лъжица вода и сол колкото поеме (като брашното  Grinning ).

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За нищо. Да се похвалиш после с резултата от миенето.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Предполагам говориш за най-малките, които се слагат върху плот?
Ако е така имам същата от същата марка, лапаше солта като ламя и просто се отказах да пълня пробита кофа. Пак мие, не виждам разлика с преди  newsm78 Така се погаждаме трета година. В Сф живея, ако те интересува твърдостта на водата.

# 8
  • Мнения: 103
И аз имам нова съдомиалня Electrolux за 9 комплекта и в инструкциите пише , че преди първото  пускане в резервоара да се сложи 1л вода и да се  напълни със сол . Аз съм си взела таблетки 5в1та се чудя дали има смисъл да се слага сол  newsm78 а и водата в София е мека  Thinking

# 9
  • Мнения: 282
Няма нужда да я зареждаш със сол, ако използваш таблетки 3 в 1.

# 10
  • Мнения: 272
Значи сложих чаша вода и допълних със сол. Чиниите бяха измити перфектно, но пък имаше доста капки по тях. Нещо не съм направила както трябва ли, не разбирам?
В София водата е мека и може наистина да няма нужда от сол, но при нас в Силистра водата е много твърда.
bib.bib от най-малките е, става и за над мивката, но моята е сложена под мивката.

# 11
  • Мнения: 272
Съдомиялната ми мирише на мръсен канал. На какво се дължи това? Живеем в къща. Дали има връзка? И още нещо - има ли по вашите съдомиялни на тавана им множество капчици след като приключи цикъла? Тази сутрин още ги има.  Sad

# 12
  • У дома
  • Мнения: 96
И аз имам нова съдомиалня Electrolux за 9 комплекта и в инструкциите пише , че преди първото  пускане в резервоара да се сложи 1л вода и да се  напълни със сол . Аз съм си взела таблетки 5в1та се чудя дали има смисъл да се слага сол  newsm78 а и водата в София е мека  Thinking
И моята е същатата марка и пише същото на инструкцията, обаче нещо ме притеснява :  след като я купихме и инсталирахме мих 1 месец с комбинирани таблетки и друго освен това като препарати не съм слагала в машината. Преди около месец си купих прах, гланц и сол и мия с тази комбинация. Заредих си солта според инструкциите и гланца също. Обаче за този месец 2 пъти ми свършва гланца и доливам, а за солта нщо не ми е показал индикатора. Притеснява ме дали си ползва солта мацката и как да разбера какво става ? А при нас водата  супер варовита и солта е абсолютно задължителна за да не се скапе машинката.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Значи сложих чаша вода и допълних със сол. Чиниите бяха измити перфектно, но пък имаше доста капки по тях. Нещо не съм направила както трябва ли, не разбирам?
В София водата е мека и може наистина да няма нужда от сол, но при нас в Силистра водата е много твърда.
bib.bib от най-малките е, става и за над мивката, но моята е сложена под мивката.
Тези машини не сушат - аз отварям докато вътре е топло и за 1-2 минути изсъхват. Когато останах вътре мокри и изстинат по-трудно изсъхват.
Капки на тавана има винаги, не пречат

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
ДА, трябва да отвориш вратата след приключване на програмата, леко не цялата, просто да е открехната и да я оставиш за половин час. А ако имаш регулатор на гланца- завърти с една степен по-нагоре. Той спомага да нес е задържат капки по съдовете и така те по-лесно изсъхват.
Това с канала ме озадачи- нали ти е чисто нова машината, занчи не е от замърсяване. От връзката е, ама защо- по принцип мапината е като сифон- винаги има вода в нея и не връща миризма.

Общи условия

Активация на акаунт