хранителна алергия

  • 1 924
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте! Моето момченце е на 3 год. От около месец запачнаха да му се появяват по 2-3 пъпки  по крачетата и слабините като от комар, червени и силно го сърбят. Водих го но педиатър, дерматолог и алерголог. Педиатъра каза, че е от някаква молекула, която е влязла в стомахчето??? Дерматоложката установи, че е хапан от насекомо, но след като пъпките продължаваха да се появяват препоръча консулт с алерголог. Алерголога установи хранителна алергия. Направихме изследване чрез специфични  IgE АНТИТЕЛА  и резултата направо ме срази- той е алергичен към 20 от 20 покозатела - брашно, мляко, риба, картофи, ориз, ябълка, дом прах и тн. Може да яде само пипер, тиквички, просо, заешко. Моля ви помогнете ми, имал ли е някой подобен проблем и как ще храня 3 год дете само с подобни храни? Интересното е, че в теста няма включено пилешко, телешко месо и че никога досега е нямал проблем с храните. Ако можете дайте съвет или споделете опит. Предварително благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 222
Честно да ти кажа, аз нямам особено доверие на теста, който правиха на самата мен, но не знам дали е същия като този, който са правили на детенцето ти (драскаха ми с игла по ръката и след 20 минути, и след 24 часа отчитаха резултата). Мен ме изкара алергична почти по всички показатели, а съм абсолютно убедена, че за някои от храните резултатът беше абсолютно неверен. Към домашния прах също ме изкараха алергична, но след като минах курс на лечение на хранителната алегрия, тази към домашния прах също изчезна. Не съм сигурна, обаче, че въпросното лечение (което при мен имаше невероятен ефект) е приложимо към малки дечица.
Съжалявам, че не мога да помогна със споделен опит за храненето на детенцето ти. Дано всичко се подреди по най-добрия начин и възможно най-безболезнено за малкия.

# 2
  • Мнения: 526
и ние бяхме като вас, само с няколко пъпки и то много сърбящи и лош апетит.  Изписаха ни Егиразин капки които пием по 2-3месеца, та ако ни охапе насекомо комар или бълха то не даваме алергична реакция и алергозан крем. Избягваме месо ,което не е миналопрез добра термична обработка, яйца и шоколад. Не се паникьосвайте просто един вид алергия преминава или израства в друг.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох,много е трудно да се храни дете под толкова строга диета.Кръвният тест не е сто процента сигурен,но е желателно да се направи диетата за 6 месеца(предполагам за толкова са ви казали)и после постепенно да се въведат тези храни,за да се разбере точно към кои е алергията.Не е задължително да е алергично детето към всичко.За това казват,че кръвния тест не е сигурен,защото почти всеки човек е алергичен към нещо,но това не означава че организма му ще отриегира.Кожния тест,този с иглите е по-точен,но детето е малко за него.Хубавото при децата е че израстват алергиите.Към пилешкото не са ви направили,защото е слаб алерген,виж за телешкото не знам защо не са ви включили.Това че досега не сте имали проблем с храните нищо не означава.Алергиите се отключват изведнъж.Аз за първи път си правих тест и заподозрях алергия на 29 г.Предполагам,че бремеността ги е отключила.Има специални книги за диети за деца с алергии.Доста ще ви е трудно,но мисля че е добре за известно време да изключите от менюто си тези храни.Успех и не се шашкай не е толкова страшно  bouquet

# 4
  • Мнения: 94
Не се притеснявай,при нас положението е още по-зле,стигаме до урбазон защото се подува цялото дете Confused
Ако искаш съвет мога да ти кажа.За известно време махнете от менюто храните които знаем като силни алергени.По-скоро му давай  да яде храни който не са преработвани(салами,кайма,шоколад,яйца,чипсове и всякакви от този род),зарнените храни също не са за препоръчване.
Може чисто месо,зеленчуци,солети,об.бисквити,ябълки и т.н.
Знам че може би ти звучи страшно, но не е толкова зле.
Почисти менюто и успоредно с това давай капки Егиризин,Ксизал и т.н.Дозата трябва да я определи алерголога в зависимост от килограмите.

Не се шашкай,дещата израстват тези неща.
От нашия кръвен тест щях да лудна особено когато ми казаха че има алергия от всичко краве.
Сега ядем всякакви млечни храни от този род Wink

УСПЕХ Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
Такъв вид алергия се проявява в кърмаческа възраст и единия от симптомите е разстройство.Просто не си попаднала на доктори.И за моето дете бяха казали същото,но потърсих и други мнения.Обрива ти е най-малкия проблем.

# 6
ние сме с подобен проблем.Няма да изреждам какво не ядем защото листа е много дълъг.Храним се с ръжен хляб 100 %. Копувам ръжено брашно и меся,домати,пуйка,банани,бадеми.
Това което съм разбрала от всичко прочетено е че децата израстват алергиите  и ги израстват толкова по бързо колкото е по силна имунната им система.
Заведи го на акопунктура - това помага много.

# 7
  • Мнения: 2 732
И моята е с някаква алергия ,но от какво никой не може да ми каже .Сега е на диета и Фенистил ,Ериус и калциев глюконат .Сутринта става без обриви ,но вечерта пак избиват -защо е така ? Колко време трябва да се спазва диета и кога пак може да  си яде всичко Thinking

Общи условия

Активация на акаунт