искам помощ (бременност и противозачатъчни)

  • 678
  • 9
  •   1
Отговори
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Имам бебе на 4 месеца и понеже не можах да кърмя започнах да пия противозачатъчни. Но въпреки тях се оказа, че съм бременна в 6 седмица Crying or Very sad . По принцип искаме второ дете, но не сега, а и много ме притеснява това, че има риск за плода от хапчетата, а и съм пила и хапчета за отслабване "Фемимодел", а на тях пише, че възстановяват хормоналното ниво при жените. Повечето ме съветват да го махна, но някои ми казват и да го оставя, аз също повече клоня към аборт, но има едно голямо НО.... Моля дайте ми съвет

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 08:10 от Reza

# 1
  • Мнения: 8 999
Единствено лекар би могъл да ти даде адекватен съвет.

# 2
  • Мнения: 9 814
Само лекар може да ти каже какъв е рискът за плода.

# 3
  • Мнения: 728
Ти с тия противозачатъчни и фемимодел съвсем си си объркала хормоните.. при това те сигурно още не са се били и оправили след раждането, та затова си забременяла. Аз не мисля че може да му има нещо на плода но все пак не съм лекар. По добре иди и питай какво е най удачното решение в този случай.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 946
Едва в 6та седмица си. Ако плода има сериозни аномалии много е възможно организмът сам да го изхвърли (не ти го пожелавам) или т.нар. мисед аборт. Пък може и бебето да си е с късмет и да си е речено да живее. Но аз не съм лекар и това са само предположения. Naughty
Консултирай се с добър доктор!  Peace

# 5
  • Мнения: 2 005
Не мисля , че му има нещо на плода  newsm78, но по- скоро си мисля , че ще ти е доста трудно при отглеждането на децата, но ако има кой да ти помага - не бих направила аборт Hug Най- добре е пак да се консултираш с лекар, но не мисля че има някакъв проблем Rolling EyesКаквото и решение да вземеш ти желая успех, мила   bouquet

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Консултирай се с лекар и тогава мисли!

 Ако няма рискове съм за оставянето на бебето!Това е Божа работа!Дали сега си искала, или по-късно - все тази.Това по-късно може и да не дойде, забременяването не е концерт по желание!

 За съжаление имам познати които след отлагане за второ дете не могат и не могат да забременеят.

   Успех и късмет!

# 7
  • Мнения: 73
Мисля, че само доктор, и то добър, може да ти даде съвет,но ако ще ти помогне по някакав начин,ще ти кажа,че моята етърва забременя след Пустинор и има абсолютно здраво дете, по-малко от моето с 5 дни.Въпреки че дават за Пустинора,че е най-ефективен.Но все пак ти сама за себе си трябва да решиш дали го искаш точно сега.
Успех Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
темата ти се дублира, макар и с друго заглавие. пиша ти и тук:
е това ме разби, вярно че не са 100% сигурни но... какви хапчета си пила? Shocked
а за съвета...много ми е трудно да ти дам съвет да напавиш аборт, чисто морално не бих го направила. наистина е най-добре да се консултираш с лекар, който да ти каже какви са възможностите пред теб. Confused
възможно е да ти откажат аборт, понеже от бремеността ти стените на матката са изтънели и лекарите не поемат риск понякога да правят кюртаж, но не съм лекар в крайна сметка...
дано всичко е наред Praynig

# 9

Общи условия

Активация на акаунт