Да продължавам ли да опитвам или да минем на АМ

  • 636
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте! При нас възникна следният проблем. Синът ми е на 2м. и 20 дни.Малко преди да навърши 2м. откриха, че жълтеницата му не е минала и влязохме в болница за десетина дни.Там цедях и преварявах кърмата, както и още две седмици след това по препоръка на лекуващата лекарка.Бебо вече е добре,но явно е свикнал на биберон и сега не иска да суче Sad . Започва добре, но след 2-3 мин. започва да се дърпа и да се извива и дори да плаче и не иска да продължи.Изяжда твърде малко и предполагам, че ако продължава така ще спадне на тегло. Та въпросът ми е има ли смисъл да продължаваме да се мъчим или по-добре да минем на АМ. Има ли шанс отново да се научи да суче? Моля за съвет  Praynig

# 1
  • Мнения: 789
Има шанс! Пробвай когато е полузаспал примерно, преди кърмене можеш да правиш топли компреси на гърдите. И не се отказвай - като се дръпне 2 пъти, на 3-тия може да реши, че е достатъчно изгладнял, за да се пребори с мързела си. Може и грубо да звучи, но според мен точно за това предпочитат шишето - мързи ги да сучат, дяволчетата Simple Smile

А и можеш да се цедиш и да даваш кърма. АМ ти е краен вариант.

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Аз също мисля, че АМ ти е краев вариант.

Нямам опит много точно с такива проблеми, но искам да те насъчра да продължаваш. Напълно възможно е да дори кърмаческа стачка. Пробвай да кърмиш при полузаспало състояние, на тъмно и тихо. Не го гали докато кърмиш (това ги разсейва) и се опитай да си възможно най-спокойна и уверена. Бебчетата усещат всичко, особено това, което вълнува майките им.

Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 9 467
Просто младежа е свикнал веднага да теква Mr. Green
А все пак минават някакви секунди/минутки, докато задействат рефлекса на потичане на кърмата-предполагам затова се сърди, а ти се притесняваш, това забавя "потичането" и става един омагьосан кръг..
Освен предложените варианти от другите момичета, пробвай да го гушкаш преди кърменето с идея да се стимулира точно този рефлекс, може да приемаш лактогонни храни като варено жито, овесени ядки /но не в големи количества!/, лактогонен чай..
Успех, не се отказвай! И пиши как вървят нещата Hug

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
АМ е краен вариант-като не иска да суче,а ти имаш кърма се цеди и му я давайсъс шише  Peace

# 5
  • Мнения: 511
Да,продължавай да опитваш.Освен да кърмиш бебчо докато спи(при мен това действаше най-добре), можеш да пробваш да изцеждаш малко преди кърмене докато усетиш,че слиза кърмата. Когато усетиш,че това става, слагаш бебето на гърда веднага,  така той няма да се изнервя,защото няма да суче "напразно". Hug

# 6
  • Мнения: 1 428
Аз хранех дъщеря си до преди 10 дена само с изцедена кърма.Вече сме на смесено хранене CryТака че не виждам защо да даваш АМ

# 7
  • Мнения: 630
Давай изцедена кърма докато има. като свърши, тогава АМ.

# 8
  • Мнения: 28
Благодаря на всички за съветите   bouquet Определено при нас проблема е комплексен. Първо мислех,че нямам достатъчно мляко, но не е така защото понякога млякото тече от устата на бебо, а той въпреки това се дърпа. Мисля, че го мъчат и колики защото се извива и плаче точно както когато го боли коремчето. Oсвен това стомахчето му къркори доста силно,  докато се храни. Понякога пък явно е мързел, защото след като яде няколко минути се дърпа и започва да се ми се смее и да гука. Направо да се побърка човек  #Crazy Наистина, когато е сънен се храни по-добре, но Дени не е от най-поспаливите бебета, така че това само отчасти решава проблема. Относно цеденето, правих го близо месец и за мен си е жива мъка, особено като се има предвид, че бебо обича да го нося на ръце, а двете дейности са просто несъвместими  Simple Smile Така че засега ще продължаваме да опитваме, пък дано да успеем. Стискайте палци и отново ви благодаря Hug

# 9
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Ние също имахме такъв период,въпреки че не съм давала с шише никога.При мен помогна сешоарът-като го пуснех до нас и той се вкопчваше в мен и започваше да суче.Дотолкова му хареса,че и сега когато го мъчи някое зъбче спим почти цяла нощ на сешоар. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 405
Дотолкова му хареса,че и сега когато го мъчи някое зъбче спим почти цяла нощ на сешоар. Mr. Green
А аз си мислех, че само мойто вече седем месеца си спи на сешоар, а то имало и други  Joy  Hug

Общи условия

Активация на акаунт