Може ли да ми откажат направение?

  • 822
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,

Преди 2 седмици GP-то даде направление за специалист УНГ (за сина ми, който е на 2 години), като ни прати при този в поликлиниката. Обаче ефект от неговото лечение - никакъв  Close
Препоръчаха ми една докторка и искам да го заведа при нея, а тя работи със здравната каса.
Та въпросът ми е GP-то може ли да не ми даде ново направление, след като преди 2 седмици ми е дала вече?

# 1
  • Мнения: 1 655
До колкото знам, направление за определен вид специалист се полага веднъж месечно. По тази логика, следващия календарен месец не би трябвало да имате проблем за направлението.

# 2
  • Мнения: 35 891
Всичко е въпрос на желанието на Джи Пито; възможно е да не ти даде, защото това, което ти дава УНГ след прегледа е нещо като направление, с което можеш да отидеш при същия лекар /т.е. човек/ в рамките на 1 месец

# 3
  • София
  • Мнения: 2 300
Всичко е въпрос на желанието на Джи Пито; възможно е да не ти даде, защото това, което ти дава УНГ след прегледа е нещо като направление, с което можеш да отидеш при същия лекар /т.е. човек/ в рамките на 1 месец
това не го схванах newsm78

Та въпросът ми е GP-то може ли да не ми даде ново направление, след като преди 2 седмици ми е дала вече?
може да ти откаже, защото направлението важи 30 календарни дни...но лекарят УНГ може да ти даде направление...стига да иска...

Последна редакция: ср, 25 май 2005, 17:07 от Elfi

# 4
  • Мнения: 35 891
просто е - след прегледа при УНГ, от него получаваш един лист А4, на който се подписваш като родител /сещаш се за какво става дума/ и с този лист можеш да се върнеш при този лекар в рамките на 1 месец без ново направление от ДжП-то - тове е причина личният да ти откаже ново направление, особено ако са му на изчерпване; него не го интересува, че искаш да отидеш пак на УНГ, но при друг лекар
ако е някое добричко ДжП, може да ти отпусне още 1 направление Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 300
просто е - след прегледа при УНГ, от него получаваш един лист А4, на който се подписваш като родител /сещаш се за какво става дума/ и с този лист можеш да се върнеш при този лекар в рамките на 1 месец без ново направление от ДжП-то - тове е причина личният да ти откаже ново направление, особено ако са му на изчерпване; него не го интересува, че искаш да отидеш пак на УНГ, но при друг лекар
ако е някое добричко ДжП, може да ти отпусне още 1 направление Simple Smile
всъщност този лист би трябвало да го върнеш обратно на джипито и той да ти го добави към медицинското досие...това, че имаш право на вторични прегледи в рамките на 30 дни от консултацията със специалист, не е основание да бъде отказана нова консултация...особено, когато е видно, че лечението, приложено от специалист не е ефективно...по-скоро си бройкат талоните...

P.S. друг е въпросът, че на 100% първични прегледи, осъществени от специалистите /без хирурзи и ортопеди/ се заплащат 50% вторични прегледи...иначе казано...за 100 пациента, прегледани през даден месец, Здравната каса ще плати вторичните прегледи само за 50 от тях...т.е не всички пациенти ще имат късмета за втори безплатен преглед в рамките на 30 дни от първия.. Sunglasses

# 6
  • Мнения: 35 891
пациентите рядко ходят на вторичните прегледи, вероятно за това се плащат само 50%
това за мед. досие не го знаех, никой никога не ми е искал листа, най-често го хвърлям, защото нищо не се чете!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
пациентите рядко ходят на вторичните прегледи, вероятно за това се плащат само 50%
това за мед. досие не го знаех, никой никога не ми е искал листа, най-често го хвърлям, защото нищо не се чете!
Аааа чете се, те си разбират драскулките.

Общи условия

Активация на акаунт