фраксипарин, фрагмин, аспирин

  • 3 836
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте на всички Simple SmileМного четох из форума, но така и не намерих идентичен случай на моя.Имам си дъщеричка на 7 месеца, родена със секцио, вследствие на което получих флебо тромбоза.В момента съм бременна(шеста седмица) и незнам да си бия ли фраксипарин, аспирин ли да пия и трябва ли това да продължава пре цялата бременност
Много ме е страх как ще се отрази това на бебето и се надявам, ако някой от вас има подобен проблем или по-друга причина приема подобни медикакенти да сподели как и на какъв принцип ги приема
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 7 716
Пиши на д-р Конова от Плевен. Много момичета ги приемат по време на бременността. Всичко ще е наред.

# 2
  • Близо до София
  • Мнения: 896
мисля, че трябва да се консултираш с лекар. Стискам ти палци всичко да е наред, късмет.

# 3
  • Мнения: 2 422
Елинор правилно са те посъветвали момичетата обади се на д-р. Конова

# 4
Аз естествено, че съм се консултирала с лекари. Съдовите настояват да съм на фраксипарин всеки ден и презцялата бременност, а гинеколозите ме съветват през първото тримесечие да не приемам антикоагуланти, само в краен случай аспирин

# 5
  • Мнения: 2 422
Решението в крайна сметка е твое .
Успех ти желая Hug

# 6
Именно по тази причина искам да знам имали някой на който му се налага да взима антикоагуланти от самото начало на бременноста.
и най-вече какви, в какви количества и ежедневно ли ги трябва да се приемат

# 7
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Именно по тази причина искам да знам имали някой на който му се налага да взима антикоагуланти от самото начало на бременноста.
и най-вече какви, в какви количества и ежедневно ли ги трябва да се приемат


Аз съм така. Бия си фраксипарин 0,6 всеки ден от самото начало, отделно пия аспирин протект. Не съм имала проблеми.
На такава терапия съм, защото съм с вродена тромбофилия.

# 8
не те ли е страх, че това ще се отрази на бебто?
знам че фраксито е най-подходящо за бременни, но не трябва ли да си правим малки почивки?

от коя седмица започна да го приемаш?
БЛагодаря за отговора, подейства ми успокояващо.
Желаяти безпроблемна бременност и леко раждане Simple Smile Жасмин

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 15:24 от елинор

# 9
  • Мнения: 121
 Аз бях на фраксипарин 0.3 всеки ден, през цялата бременност. Успех!

# 10
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аспирин протект пия от месеци, фраксипаринът го почнах от деня на трасфера (аз съм бременна от ин витро), т.е. преди установяване на бременността.
Фраксипаринът не оказва влияние върху плода.
Опасността при бременност идва от това, че е възможно да доведе до кръвотечения. Поради тази причина трябва да ти е назначен от лекар и да е подходящо дозиран. Отделно аз си следя всеки месец и разните фактори на кръвосъсирване.
Всъщност кървене се получава рядко, тогава пак лекаря решава дали да се спре или да се коригира дозата.
Във форума на Зачатие пишат доста момичета, които благодарение на тази терапия родиха живи и здрави бебенца.
Аз имам 3 спомтанни аборта и за мен това е единствения начин да износя блгополучно бременност.
Благодаря ти за пожеланията! Лека бременност и на теб И пиши на доц. Конова както са те посъветвали.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
elinor, масово сега на жените с проблемно забременяване и износване се изписва като поддържаща терапия аспирин в ниски дози и фраксипарин в ниски дози - за целия срок на бременността или само през първия триместър - според случая.
особено при жените с имунологични и генетични проблеми, всички са на тази терапия.
аз също бях.

# 12
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
До колкото си спомням ор предишните ни разговори с Конова и Тодорова, дозата на фраксипарина е обвързана с броя на ДНК мутациите. Например аз съм с 3 мутации, това значи, че дозата трябва да е фракси от 0.9. Но ги беше страх да ми изпишат такава висока доза и идеята беше да започна с 0.3 и да увелича на 0.6, в комбинация с аспирин. Обаче започнах да кървя извън маточно, шийката започна да ерозира /това бяха думите на гинеколога/, и след като се разбра, че бремеността не се развива спрях всичко и извън маточното кървене спря.
Този път дозата ми е 0.3 фракси през ден, като редувам с аспирин протект - 1 ден аспирин, 1 ден фраксипарин. За сега това е успешен вариант. Надявам се да остане до края.

# 13
  • Мнения: 111
На мен ми откриха генетично заложена склоност към тромбоза още веднага след като забременях (макар, че до тогава не съм имала проблеми). До началото на 8-мия месец пиех аспирин протектор, а след това ми го замениха с фраксипарин 0.3 един път седмично. Днес влязох в 9-тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт