Бучки в гърдата след отбиване на голямо кърмаче?

  • 2 244
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Здравейте, настоящи и бивши кърмачки!
Преди около 8-9 дни отбих сина си на 2,2 г, ползвах горчивото и подейства от раз. Обаче предната седмицата малкия беше болен и беше изцяло на кърма, явно съм имала доста. От самото начало на отбиването започнах да пия Бромокриптин, вече 9-ти ден, пия по едно хапче на ден. Вторият ден гърдите ми много се напрегнаха и ги изцедих колкото можах. Днес обаче напипвам доста голяма бучка в едната гърда и не знам какво да я правя  Sad Аз по принцип изобщо не мога да цедя, никога не съм се цедила и онзи ден когато го направих с голяма мъка изцедих около 100мл, но гърдите си останаха напрегнати.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Сигурно имате хубави преживявания с кърменето с Момчил Grinning
Как се чувстваш ти след отбиването? Момчил добре ли го прие?

Ще трябва да приложиш обичайните мерки при запушен канал, няма как. Затопляне, масаж, изпразване на гърдата, охлаждане, почивка. Опитвай различни изобретателни методи как да изпразниш гърдата, защото най-добре е бучката да я няма, за да не се получат усложнения.

- Компреси със зелев лист могат да помогнат. Зелев лист се взима, изрязва се голямата жила, намачква се с точилка или се нацепва с върха на ножа, изрязва се дупка за зърното и се увива около гърдата под сутиена. Сменя се на 30-40 минути или по-често, ако увяхва. Може да се охлажда предварително и така да играе роля на студен компрес.

- Лецитин е подходящ при запушени канали. Той е хранителна добавка, емулгатор, който пречи на мастните частици (и в кърмата) да се слепват. Обичайно майките взимат 4-5 капсули на ден (1,000-1,200 мг капсула), като отшуми проблема, полека се намаля дозата с по една капсула на всеки 1-2 дена, като остава поддържаща доза от 1 капсула на ден за още седмица-две накрая.

- Методите за естествено отбиване също могат да помогнат, например - чай от мента и салвия (градински чай). 3-4 чаши на ден, подсладени на вкус. И двете билки имат потискащо лактацията действие.

- За Бромокриптина специално е най-добре да се консултираш с лекаря, който ти го е изписал, за да може да проследи как протича лечението.

- Вариант е хомеопатично лечение, ако ползваш алтернативна медицина - след консултация с квалифициран хомеопат обаче!

- Не е добре да се пристягат гърдите с нищо. Носи удобно бельо, което добре поддържа бюста, за да не се притискат тъканите.

Няма нужда да се намаля приема на течности, за да намалее кърмата, но е важно да се махне бучката, за да може млякото да спре постепенно без проблеми.
Надявам се това да ти е от полза,
Бу ЛЛЛЛ

# 2
  • Мнения: 728
Благодаря ти Бу, аз изчетох всичко за отбиването от Библиотеката. Заредила съм се с всичко описано, но си мислих, че с хаповете ще стане, е явно няма да е така и ще почвам да пия всичко наред. Иначе лекарката ми каза да Бромокриптина до спиране на кърмата Whistling , също да се пристягам и да се цедя. Обаче според нея и само пристягането е достатъчно. Аз метода с пристягане съм го пробвала за каката и си спомням, че много ме болеше, хем че тогава нямах почти никаква кърма вече, бях си я захранила по старите методи и я кърмих много рядко, само за заспиване. А иначе имах една неуспешна бременност завършила с аборт, тогава без да разбера получих едно препълване на гърдите на третия ден и те бяха станали на камък, тогава спрях кърмата с Парлодел. И затова реших и сега да ползвам хапчета, обаче нещо не става работата. Днес вече имам страшни болки и големи бучки и на двете гърди. Ще пробвам всичко написано, пък дано помогне  Praynig Благодаря, че се интересуваш за Момчил, наистина времето на кърменето много ми липсва, мислих, че като го отбия ще почуствам облекчение, защото вече беше почнало да ми тежи, но не стана така. Напротив, на мен сякаш повече ми липсва отколкото на него. Аз просто реших да пробвам дали ще мога да го отпибия с Даум Ексола, но явно той е толкова гаден, че детето опита веднъж от двете гърди, и после като поиска пак само лизна с върха на езичето и това беше края на кърменето. Каза, че цоката е гадна и само бебетата цокат и край. Сега вече спи по цяла нощ, а преди по цяла нощ сучеше.  Shocked Все още не мога да повярвам, че така лесно стана с него, аз мислих, че никога няма да се отбие, беше толкова пристрастен.
Ей, че дълго стана, но пък и кърменето ни беше сравнително дълго, та затова де!  Crazy Много прегръдки и благодарности на теб и на Хедра също, ако прочете това излияние!  Вие помагате на много майки, мерси!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Много хубаво, че Момчил се чувства добре Grinning Голям батко Wink

И понякога се случва ние да не сме готови за отбиването, наистина, даже да ни се е струвало обратното... Но ти пак си имаш всичката близост с него, с гушкане, прегръдки и игри Simple Smile

Пиши как върви проблема с бучката и дали успяваш да се справиш с нея.

# 4
  • Мнения: 728
Ох, едната я оправих, обече сега на другата се поду, а от там нищо не излиза, сега чакам една приятелка да ми даде помпа на Авент, че с моята нищо не става, само на ръка успявам да изцедя около 50 мл, но явно не е достатъчно.  Sad

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано се справиш с проблема  Peace цеди колкото можеш въпреки болката

Общи условия

Активация на акаунт