за доверието... (в яслата)

  • 1 362
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
С риск да се повтори темата,ви пиша мили мами,за да ви помоля за съвет от вече миналите по моя път.Днес за пръв път заведох дъщеря си на детска ясла,и добре,ще ме укорят някои мислейки си ,че ще пиша за рев,сълзи и т.н.Но какво става...Качваме се и ни посреща приемащата.Много сърдита,крайно неразговорлива жена,която ме попита как се храни детето,пие ли от чаша и дали се дави.не пропусна да каже какво трябва нося за самата ясла и в общи линии разговора приключи.Аз я питам може ли да я взема да речем след час,да не я насилвам от първия ден,но било абсурдно,такива били правилата,ще стои до 12ч.Аз доста се притесних,но реших,че щом и другите така процедират,значи е редно.Другата лелка я вкара навътре и ми казаха да си ходя.Детето изобщо не ме видя че си отивам,а знам,че ако и кажа че ще се върна тя ми вярва и е по спокойна,но така не можело...Както и да е.Със свито сърце си тръгнах,на с доверие в опита на лелите.В 12 се връщам,даже и мъжо дойде да ни вземе,и гледаме седят си лелките долу на двора и пушат.Не вярвам да работят по 5 на група,та при децата не знам кой стоеше....Доведоха детето,както и си очаквах,плачеща и със страх и недоверие в очите.Нормално.Питаме как е минало времето,плакала ли е,и какво ми чуват ушите...стояла свита в ъгъла и си плачела сама... и аз питам през цялото време ли?ами през цялото!Все едно....мълча си и нямам думи да говоря.Преди да я свалят я чух че реве и мислех че я обличат ,но дойде без яке.Пипам и панталона,мокър.Чак се наакала от рев,разтройство я хвана милата,а лелката нищо .каза че са й сменяли памперса 2 пъти Shockedа аз чух че това стана докато бяхме там. SadИ за десерт накрая ми каза че си е изяла за обед супата,а в къщи изяде 2 бурканчета и беше умряла за вода,а знае да си иска.Е кажете ми как да си оставя утре детето пак като на такива хора и куче не трябва да им се дава.Не ме разбирайте грешно,не съм от тези ,които си мислят че само те са прави,напротив просто карам по усет и затова без да съдя и обиждам който и да е,ви моля за съвет и да споделите как е било при вас?Просто не знам каква е тази система да си оставиш детето на човек ,който не може поне малко да разсее едно само дете в напълно нова и непозната среда.Благодаря ви предварително!

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 08:11 от Reza

# 1
  • Мнения: 274
Според мен повече, въобще не го оставяй там. Може да ти звучи крайно това решение, но все пак става въпрос за дете а не за играчка . Децата са толкова чувствителни и е много погрешно да се стресират от такива бездушни хора в най-ранното си детство.
За държанието на лелките въобще нямам думи то е  "без коментар'. Това е просто недопустимо при условие че работят с деца и то толкова малки. Помисли какво впечатление оставят те в детето при условие ,че това е първата му среща с външният свят, в смисъл без родителите , само сред нови непознати хора.Според мен това е голям стрес за детето и трябва много деликатно да се подходи ,да му се обясни да се отнасят нежно към него да го успокояват и гушкат докато свикне , а не да го оставят в Ъгъла да си плаче както те правят. Това е безумие, ако това е в нормална държава, мисля ,че не биха си позволили такова държание.

# 2
  • Мнения: 3 376
Надявам се да имате и друг избор освен яслата...

Не се учудвам,че са се държали така с детенце,такива истории съм чувала,че ми настръхва косата.Нищо не оправдава държанието и поведението им спрямо децата!

# 3
  • Мнения: 523
Ужас,направо не е за вярване , но всъщност е вярно . Аз също много съм се оцъкляла на една лелка , която ме вижда , че отивам да си взема детето от яслата и пред очите ми и казва :
" ОТИВАЙ ВЪТРЕ НАКАЗАНА!!!" . Чувала съм много и далеч по - кошмарни истории относно отношението към децата ни . Но за съжаление предявиш ли притенции някакви..............те веднага ти казват прословутата фраза "КАТО НЕ ТИ ХАРЕСВА ТУКА , СТОЙ У ВАС И СИ ГО ГЛЕДАЙ . КАК МОЖЕМ ДА УГОДИМ НА 25 МАЙКИ , САМО НЕ ТЕБ НЕ МОЖАХМЕ " . Иде ми просто да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ако имате добро финансово състояние запиши детето си в частна ясла/градина .

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Винаги съм се очудвала,как може да има хора,които работят с деца ,а не ги обичат.Това са изчадия.Хич не съм на ясно с яслите,ама така или иначе им плащат малко-да си намерят друго занимание.То лошо е ,че и жена да наемеш не знаеш на какво ще попаднеш.Дано детенцето по-бързо преодолее този стрес.Май трябва в яслите и ДГ да има психолог,а всъщност нищо не си писала за учителките.В яслите има ли такива?

# 5
  • Мнения: 645
Като чета това направо се ужасявам. Изглежда съм късметлийка с нашата ясла...Не го оставяй повече там детенцето, дано имаш избор! Не бива да се травмира.

# 6
  • Мнения: 469
Не знам какво да напиша.Толкова ми стана неприятно.
Милото детенце Hug
И аз съм оставяла дете в ясла и знам как ти се къса сърцето.
И на мен ми беше много мъчно,въпреки че нашата мед.сестра гушва детето и го успокоява.Престоя е само от8до10ч.
Трябва да поговориш с тези сестри и да помолиш,да вземаш детето по-рано.
А пък за човешкото отношение или го имаш,или не.Няма да станат по-добри след разговор с теб Sad

# 7
  • Мнения: 1 896
Незнам какво да те посъветвам.Може би да помолиш персонала да и обръща повече внимание,  поне в първите дни, докато свикне...
Мога само да споделя как е в яслата на сина ми.Сестрите са много мили и внимателни, гушкат и успокояват плачещите деца, на новите винаги обръщат по-специално внимание..

# 8
  • Мнения: 2 005
Разбирам те напълно и се ужасявам от отношението на тая паплач , която все още съществува  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Ако бях на твое място първо :такъв скандал щях да им заформя и второ - и секунда няма да оставя повече детенцето си при такива злобарки  #Cussing out #Cussing outТо бива отношение , но такова - НЕ!!!!А, да не говорим, че такава антикампания бих им заформила  newsm78 Къде е това и коя ясла ? Аз също работя с деца , но мисля че давам всичко от себе си , за да се чувстват добре и така печеля сърцата им и обичта им  Hug
Моля те не допускай такова грубо отношиние спрямо детенцето си и накажи ги тия както подобава в случая  #2gunfire Целувки   bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 237
За коя ясла става въпрос? На мен ми звучи 1:1 като положението в Симеоново.Когато още бяхме там на квартира,записах Калина в тамошната ясла.До тук добре.Прекрасна сграда,нова,ремонтирана основно....абе супер.Обаче персонала...персонала е просто под всякаква критика.Първо,макар и негласно,лелките не можаха да преодолеят факта че аз и детето ми сме от провинцията  (а те си бяха симеоновки) От първия ден още бяха хладни и нелюбезни.Гледаха ме "отвисоко" и почти не говореха с мен.Когато отивах да взема Калина ми я водеха с ужасна досада .Никога не съм се оплаквала от тях,мълчех и само им се усмихвах,да не ги разсърдя нещо.....То милото беше страхотно стресирано.Плачеше до посиняване,видеше ли яслата изпадаше в истерия.Отказваше да спи на обед,за което лелките и се караха (неведнъж съм идвала да я взимам без предупреждение на обяд и съм ги чувала ) Стигна се до там,да ги заварвам как я влачат за ръката на двора (да не пречи вътре на другите деца) и и крещят "Млъкни"  а детето пищи и е цялото обляно в сълзи...Накрая,когато я водех взеха да ме посрещат с думите "Ох,пак ли вие...." Говорих с директорката,тя призна че има проблем с персонала си  и че самата тя иска да се махне от там.
В крайна сметка детето отслабна,поболя се,изпадна в постоянен стрес,започна да се напикава от стрес (а бяхме махнали памперсите)
Веднага я отписах от там и я пратих при майка ми в провинцията.Там лека-полека детенцето се съвзе от ужаса наречен ОДЗ "Жива вода" Симеоново.
Казвам ти всичко това,за да знаеш че не преувеличаваш и че не си сама.Да,такива ясли има.Да,възможно е да се държат зле с детето ти.
Но моят съвет е да изчакаш още малко,да видиш как ще потръгне,може пък после нещата да се оправят....Поуспокой се,поеми въздух и опитай пак.Може всичко да се нареди ! Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
Цитат
моля за съвет и да споделите как е било при вас

Когато аз записвах Габриела на ясла, най-напред отидох и се запознах с главната сестра. Тя ми показа двете яслени групи и ме запозна с учителките. Обсъдихме правилата, изискванията, поведението в различни ситуации. Имах време да помисля и да избера група. Едва тогава подадох молбата. Заведох Габриела предварително да види мястото и хората. След това се разделяхме наистина бързо, защото това е най-тежкият момент за детето (а и за родителите).
И досега (вече 4 години по-късно) ежедневно получавам информация как е минал денят, имало ли е инциденти, спречквания, нетипични настроения...

Ако персоналът не беше спечелил доверието ми, детето със сигурност нямаше да е там.

# 11
  • Мнения: 727
нямам доверие
и като цяло не мога да имам ,защо
Защото
1.Малкия е доста енергичен,не могат да го строят както желаят...съответно наказан в ъгъла Shocked,
2.не искал да яде...карат му се Shocked,
3.не могат да го сложат в леглото имало и шамари Shocked Shocked Shocked
Лелката не могла да се справя с него той бил вече голям,тя оправяла по-малките,всеки божи ден се оплаква от детето МИ
Е добре де това са хора с опит как внас нямам проблем.....ето това е решението предразположете децата да им е интересно и приятно там
Те самоооооооооо викат
Това е кошмар #Cussing out
4. Малкия никогааааааааааа не се е нааквал...а там и това се случило,след като им е казал няколко пъти че иска да ака,нямало отговор..и хоп в гащите
МЪЛЧНО МИ Е ЧЕ НЕ МОГА ДА СЕ ГРИЖА АЗ ЗА НЕГП ПОНЕ ДО ГРАДИНА
ДЕТЕТО Е ТОЛКОВА ИЗМЪЧЕНО КАТО ГО ВЗЕМАМЕ ОТ ТАМ ЧЕ МИ СЕ КЪСА СЪРЦЕТО Sad Cry,НЕ ЯЛ (САМО ХЛЯБ И КОМПОТ )НЕ СПАЛ....ПРАВИЛ СЕ СТИСКАЛ ОЧИТЕ ЗА ДА НЕ МУ СЕ КАРАТ(ТАКА МИ РАЗКАЗВА) И СЪТВЕТНО НАВИКАН ОТ СУТРИНТА

# 12
  • София
  • Мнения: 903
Разбирам те напълно. Аз също бях шокирана първия път, като заведох малката на ясла. Отидохме, дойде една навъсена лелка , грабна я за ръката и я отведе навътре без да каже нито дума, то детето даже не разбра какво става. Аз се притесних. Такова държание ми се видя доста пресилено. Като отидох да я взема в 12 ч ми казаха, че поплакала малко, но после се оправила. След това за мое щастие детето свикна за около 2-3 дни да ходи на ясла, и повече не съм имала проблеми. Даже въпросната намусена леличка после стана любимка на дъщеря ми.
Но ако във вашата ясла положението е такова, не знам какво да те посъветвам. Не може ли примерно да поговориш с директорката или направо с въпросните лелки, да ги помолиш за по-различно отношение,или ... не знам. Просто не мога да повярвам как може да има такова отношение към толкова малки деца.

# 13
  • Мнения: 2 885
Цитат
моля за съвет и да споделите как е било при вас

Когато аз записвах Габриела на ясла, най-напред отидох и се запознах с главната сестра. Тя ми показа двете яслени групи и ме запозна с учителките. Обсъдихме правилата, изискванията, поведението в различни ситуации. Имах време да помисля и да избера група. Едва тогава подадох молбата. Заведох Габриела предварително да види мястото и хората. След това се разделяхме наистина бързо, защото това е най-тежкият момент за детето (а и за родителите).
И досега (вече 4 години по-късно) ежедневно получавам информация как е минал денят, имало ли е инциденти, спречквания, нетипични настроения...

Ако персоналът не беше спечелил доверието ми, детето със сигурност нямаше да е там.



Ето това трябва да е основният мотив да запишеш детето си в конкретно детско заведение.
Синът ми не е имал нито един от изброените проблеми, ако не бях се позаинтересовала поне година преди това за всички ясли в района: персонал, условия, отношение, директор/ка......обективно и субективно.
Не е важно да запишеш детето си в близкото/удобното заведение, а в такова с добър /все още съществуващ преди оставките/ персонал. Каквото и да струва това, психиката на малчо е най-важна в случая.

# 14
  • Мнения: 770
И на нас ни предстой прием в ясла и съм доста притеснена, а сега като прочетох написаното направо ми се дорева. Не знам какво ще правиме и ние, но честно казано не бих допуснала подобно отношение към децата. Ако имаш друга възможност за ясла, прехвъли я, ако не търси други варианти.

Общи условия

Активация на акаунт