ТОПЧЕ В СЛАБИНИТЕ-ПОМОГНЕТЕ

  • 79 061
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте!Моля ви за съвет!Имам топче в областта на слабините (там ,където левия ми крак се свързва с тялото).Боли ме само при допир,и то не е точно болка,а по скоро -нещо като боцкане с игла!Четох из интернет че може би това е подут лимфен възел.Мазах го с гентамицин,ихтиол-не минава Sad .Голямо е колкото едро бобено зърно.
  Може би някой се е сблъсквал с този проблем!Помогнете ми!Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 728
Ако е възпален лимфен възел ,то той не се маже с ихтиол или гентамицин,а се лекува антибиотично.Ако е подкожен косъм или цирей тогава се маже с ихтиол.По-добре не се самолекувай ,а се консултирай с лекар.

# 2
  • Мнения: 2 005
Аз знам, че ако е лимфен възел не се пипа  Naughty Направи консулт с лекар  PeaceДано всичко да е О' кей   bouquet

# 3
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 955
както го описваш ми прилича на лимфен възел,на малкия му се показват така когато тръгне да се разболява.По-добре се консултирай със лекар.

# 4
  • Мнения: 18
Благодаря ви,много сте отзивчиви!За пояснение-мазах го с ихтиол,защото реших че е обърнато косъм4е и е набрало,ама май не е.Защото го имам от 3 месеца и тъй като не ми създава кой знае какви проблеми-реших че ще мине само,но вече започнах да се притеснявам  newsm78

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 08:47 от tanq_vet

# 5
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 955
можеш да си направиш пална кръвна картина с диференциално броене(мисля,че така се казваше за да си напълно спокойна

# 6
  • Мнения: 485
Преди 2 месеца и аз имах същия проблем.Отидох на преглед при джипито,пипна ме и каза,че е възпален личфен възел,попита ме как се обезкосмявам в зоната на бикините,обясни ми,че най-вероятно е инфекция от това и ми каза след бръснене да мажа с Триклобактер.Не ми изписа нищо и ми гарантира ,че ще мине за месец.Така и стана,в момента не ми е подуто,но все още като пипна там усещам болка и ми е много чувствително.Ако нямаш други оплаквания,най-вероятно и при теб е така,но в твоя случай щом седи 3 месеца,мисля че е задължително да направиш консултация с лекар.

# 7
  • София
  • Мнения: 665
много вероятно ингвинална херния

# 8
  • Мнения: 18
много вероятно ингвинална херния
НЕ.Доколкото знам това се появява точно на слабото място,а моето е на сгъвката на крака ми,Моля те не ме плаши така  Cry

# 9
  • Мнения: 2 005
Ама то не е страшно ингвиналната херния , нарича се така защото наистина се получава в слабините  Naughty Преди две седмици ме оперираха точно от това  Peace Като се напъваш или кашлиш не ти ли се издува леко и наистина мястото става доста чувствително  newsm78 Най- добре лекар ще каже какво е , в момента можем само да гадаем  Thinking

# 10
  • Мнения: 757
това е възпален лимфен възел,лекува се с антибиотик

# 11
  • Мнения: 18
това е възпален лимфен възел,лекува се с антибиотик
досега твоят отговор най ми допадна .Надявам се наистина да е това!Да не се окаже нещо по-сериозно!

# 12
  • София
  • Мнения: 665
щом не искаш да те плашиме, отиди на лекар.Ако е херния,когато си легнала се скрива. Когато на мен ми се появи такова топче през ума ми мина дори мисълта за тумор и отидох на лекар. Неизвестността плаши хората.

# 13
  • Мнения: 1 844
според мен си е лимфен възел,но това опеределено не бива да те успокоява.подутите лимфни възли сигнализират за инфекция/а и по-страшни неща/в организма и трябва да се направят изследвания,за да се повери състоянието ти.подут лимфен възел от 3 месеца,болезнен и с такъв размер не бива да се подценява.може да е нещо незначително,може и да е проблем.иди на лекар,направи кръвни изследвания.
не искам да те плаша,но не си завирай главата в пясъка,така нешата не се оправят.
успех и ти желая да не е нещо сериозно. Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз имах такова топче, точно на същото място, беше доста голямо и ме болеше, носих си го около 7-8 месеца.
Но, когато отидох на лекар, вече почити беше отминало, налагах го с "вълшебната питка" за която прочетох случайно в rozali.com, всяка вечер, може би близо месец.
Ходих на лекар - хирург-онколог, оказа се че е за пушена жлеза.
Не ми предписа лечение, каза че е възможно пак да се възпали от самото триене на тесни дрехи, бикини, или топлото време.
Но, да чукна на дърво, от тогава не се е възпалявало пак, минаха около 3г. от тогава.

П.П. За да си спокойна, най-добре е да отидеш на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт