Малкия е със страхотен запек

  • 3 137
  • 42
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 685
Здравейте мили мами. Отново се обръщам към вас за помощ.
Малкото ми момченце е със страхотен запек. От два дни е само на АМ но пак нищо. Днес ще ходим и до педи, но ми се иска да чуя и вашето мнение. Дали има вероятност именно АМ-то да го запича. Ние сме на НАН 2 и като се замисля малко след като го започнахме и започнаха и проблемите. Е тогава започнахме и захранването. Вече не знам какво да правя Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 672
Аз бих включила тиква (ХИП имат такова пюре) в менюто на детето всеки ден. Регулира коремчето много добре.

Също така бих сменила млякото с Лактана Био 2. Обикновено майките на АМ така решават проблема с упорития запек. Аз така го реших завинаги, след 2 месеца ходене по мъките с нан-ове и аптамили -   но с Лактана Био 1.

Ако не ти се сменя мляко, прави шишето 20-25 мин преди ядене да се разтвори по-добре млякото. Това съм чувала че при НАН-а помага - при нас нямаше ефект.

ТОва е мое мнение, разбира се.  Hug

# 2
  • Видин
  • Мнения: 685
Меги, благодаря за бързия отговор Hug Определено мисля да сменя млякото

# 3
  • Мнения: X
На тази възраст има достатъчно разхлабващи пюрета и сокове, с които да си оправи детето проблема. Не разбирам защо е само на АМ при запек, вместо да му даваш тиква/круша/сливи под форма на пюре или сок.

# 4
  • Мнения: 222
Не мисля, че има място за притеснение!
Перси беше със запек 6дни!
Пробвай с пюре от сини сливи, круши, тиква, направи му клизмичка с термометър, ако не стане вземи малко домашно сапунче и го наостри ,и внимателно му направи клизма. Действа безотказно, аз така спасих положението първия път. От нищо друго нямаше резултат. Всичко ще се оправи!

# 5
  • Видин
  • Мнения: 685
Явно не съм се изразила правилно. Пюре яде от круши и сини сливи всеки ден. Давах му и вода от овесени ядки. От един месец само 2-3 пъти е акал без термометър. Просто се напъва но не може да изкара ако. За това и съм така притеснена. Гледам и другите пюрета да са разхлабващи. А запичащото нещо което яде е 2 бисквити плазмон вечер и сухар в супатана обяд

# 6
  • Мнения: 68
Аз спасявам положението с пюре от сини сливи (само на semper ни действа разхлабващо) или с пасирано хубаво узряло прясно манго. След като хапне манго колкото и да е запечен до час памперса прелива. Бананите също много запичат.

# 7
  • Мнения: 999
Щом сливите и крушите не помагат newsm78 може и да е от А.М. Бебка също е на Лактана 2 и вече нямаме проблеми със запека. Преди да го смениш пробвай и с каши на Хип. Те също са с пробиотици и могат да ви помогнат.
Най добре се посъветвай с педито, както си писала.

# 8
  • Мнения: 1 446
Аз онзи ден взех сливи от Билла/ някакви червени/ и направих домашно пюре от сливи и малко ябълка и банан и след няма и 2 часа имаше резултат  Peace Пробвай с домашно. На моя син купешките пюрена не му влияян нито една марка  Laughing

# 9
  • Мнения: 36
Моят син/6м/ беше с хроничен запек и на дуфалак дълго време,докато не ни изписаха свещички с глицерин,които се продават в чужбина,най-близо-Гърция,и проблемът отшумя.

# 10
  • Мнения: 195
аз ползвам пюре от круши, или сини сливи с кайсия.
а от зеленчуковите-тиквички-много добре деистват  а и са вкусни-поне ние ги обичаме много.

# 11
  • Мнения: 1 197
Дъщеря ми също беше на НАН и резултата беше като вашият,смени го с някакво друго АМ

# 12
  • Мнения: 4 784
Има вероятност да е от млякото. Нан-а в много случаи запича и лично аз съм го заклеймила като мляко, защото докара голям запек на Калоян. Откакто му давам сокчета обаче със запек проблем не сме имали. Крушата върши чудеса  Simple Smile

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моят син го беше запекъл Нан-а  Naughty

# 14
  • Видин
  • Мнения: 685
Благодаря момичета Hug
Педи каза да давам активиа фибри. Смених АМ с Фризо 2, който също е с пробиотици и бифидос есенсис. Каза да дам и дуфалак докато се прокара. И да давам много плодове.

Общи условия

Активация на акаунт