Ръчна или електрическа помпа? Моля за съвет за ел. помпа :)

  • 5 313
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 640
Не зная дали тази питанка е за този форум, но ако не е моля модераторите да преместят темата в подходящия подфорум.

Детето ми е на 3м и половина, аз кърмя на поискване. НО започнах да работя повече в офиса вместо у дома както до сега. Искам много да продължа да се кърмим. Сега ползвам помпата на АВЕНТ ръчната, ама много бавно става. Опитвам се само едно кърмене да заменя от бутилка с изцедена кърма за момента за да съм навън около 4 часа. За около 20 мин успявам да изцедя едва 100 мл че и по малко. Сериозно се замислям дали да си купя електрическа помпа. Дали ще е по бързо цеденето с нея? Някой от вас който е ползвал може ли да сподели мнение и да препоръча марка добра помпа.

Приятели се връщат от Щатите другата седмица така че бих могла да си поръчам помпа, където цените са много приемливи.

Благодаря ви предварително, зная че тук ще намеря отговор преди да направя инвестицията.

# 1
  • Мнения: 256
Тази е добра, но и скъпичка http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2901999&cp=2256172 Става по-бързо, защото изцежда двете гърди едновременно. Много повече мляко вади от ръчната. Аз съм с ръчна на Авент, не се оплаквам, както казваш ти за едно ядене става, но ако се наложи за повече - електрическата е по-добра. Ако ще я ползваш на батерии, ок, но ако ще я включваш в ел мрежата нека преди да я вземат да проверят дали работи на 220 волта, че някои не стават. Другия вариант е с трансформатор, който намаля тока, струва около 20 долара.

# 2
  • Мнения: 26
аз съм горе долу в същото положение и реших да си купя електрическа помпа, тъй като с механичната на AVENT много се бавехл Спрях се на Medela Swing и макар да съм много доволна от нея сега отчитам, че трябваше да си взема двойна. С единичната изцеждането ми отнема около 40 минути. ако имаш възможност да си купиш от САЩ най-добре да е двойна помпа на Medela, Ameda или Lansinoh

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз ползвах механичната помпа на Авент и съм много доволна  Peace

# 4
  • Мнения: 349
Моята механична помпа на Авент си изби многократно парите Peace
Все още я ползвам често, да не кажа всеки ден! За моя изненада, колкото повече остарява, толкова по-добре изцежда!
Междудругото не я харесвам тая марка, но за помпата се подписвам с две ръце.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Тествала съм електрическите и ръчната на Амеда. По-доволна съм от ръчната, защото ми позволява сама да си регулирам силата и скоростта. При електрическата също има регулиране, но....машината си е машина, човешката ръка е друго. Медела са подобни на Амеда като качество и цена.

# 6
  • Мнения: 511
Аз използвах ел.помпа на Авент. Много съм доволна от нея,препоръчвам я. Peace

# 7
  • Мнения: 781
Медела Суинг, много щадяща за гърдите помпа Peace
Принцесата на помпите, препоръчвам я горещо, ако не беше тази ел.помпа да съм забравила отдавна що е кърмене Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз ползвах механичната помпа на Авент и съм много доволна  Peace
  Peace
аз се колебаех между механичната на авент, механична на медела и електрическа на медела. мисля че доакто не опиташ, няма да можеш да разбереш кое е по-добре за теб. накая се спрях на авента и мисля че не съм сбъркала Grinning

# 9
  • Мнения: 3 478
Медела наистина са скъпички, но ги водят най-добрите. Каквато и да вземеш гледай да е двойна, спестява много време. Моята не е никак скъпа, но ми върши чудесна работа, аз съм предимно на цедене, защото работя. Ако имаш познати, които могат да ти я вземат от тук а не искаш да влагаш пари за Медела ще ти пиша за по-ефтини варианти. В интерес на истината приятелка ми даде нейната Медела, ама така и не съм я ползвала още, държа я за резерва ако стане нещо с моята, пък май е единична, така и не съм я разгледала.

# 10
  • Мнения: 111
Електрическата на NUK e добра, аз бях с такава.

# 11
  • Мнения: 911
Според мен ползата от ел помпа е само от това, че не ти се изморяват ръцете, иначе за времето - не е по-кратко; ако обаче имаш възможност да ползваш такава, която едновременно цеди и двете гърди е друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт