Противопоказни ли са ягодите при бременните?

  • 23 408
  • 65
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, да ви попитам дали наистина са противопоказни  ягодите за бременните жени.Питам защото аз съм бременна в 3-ти месец и често си похапвам ягоди, просто много ми се хапват плодове, а ми казаха че в моето положение, ягодите не са желателнен плод, дори  е противопоказен.

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ягодите и цитрусовите се избягват, защото са алерген, евентуално може бебето да развие алергия Rolling Eyes
Аз обаче също съм яла - и при бременност, и при кърмене Whistling по малко, когато ми се е дояждало де Laughing

# 2
  • Мнения: 97
И аз бих искала да знам, също съм чувала нещо подобно, но не знам, и аз много похапвам ягоди

# 3
  • Мнения: 6 438
Чак противопоказани-по малко няма да навреди.Друго е ако изяждаш по 2-3 кг ягоди дневно.  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 197
Ягоди много обичам и си ги ядох през цялата бременост.Нито на мен нито на детето нещо ни има.

# 5
  • Мнения: 528
И аз си хапвам ягоди, бременна сам във втори месец. А пък за цитрусите, мога да кажа, че направо прекалявам с тях, пия фрешове в промишлени количества  Laughing
Не съм сигурна, че е противопоказно, но ще се допитам до лекарката още на следващия преглед.

# 6
  • Мнения: 742
Не съм чувала, че вредят по време на бременност-тогава ядях всичко -по колкото искам...но когато започнах да кърмя - тогава не кусвах никакви мъхести (праскови, кайсии идр) или семчести плодове (ягоди, малини, къпини и т.н) Naughty

# 7
  • Мнения: 5 026
Яла съм! Поограничавах се,докато кърмех.

# 8
  • Мнения: 91
и аз си хапвам, често ягоди дано ни няма нищо  Blush

# 9
И аз също консумирам много цитрусови  плодове -грейпфут, лимони.За тях не бях чувала че са вредни

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
-грейпфут, лимони.За тях не бях чувала че са вредни

 Даже са полезни!Аз ягоди не ям, защото са изкуствено създадени мутанти и нямат мирис и вкус.Но пък ям много зелени салати, същите боклуци като ягодите.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не съм чувала, че вредят по време на бременност-тогава ядях всичко -по колкото искам...но когато започнах да кърмя - тогава не кусвах никакви мъхести (праскови, кайсии идр) или семчести плодове (ягоди, малини, къпини и т.н) Naughty



 Peace Абсолютно!

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чак противопоказани-по малко няма да навреди.Друго е ако изяждаш по 2-3 кг ягоди дневно.  Laughing
Да, така е!  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, надявам се, че не са, защото ям много често Embarassed Е, не по едно кило де Wink

# 14
  • Мнения: 14 133
Аз също похапвах и като бременна, и докато кърмех.  Wink
Нищо му няма на дребния. И той много ги обича.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт