Кажете ми моля ви - относно болничен?

  • 2 982
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
момичета, моля ви - спешно ми е, всякаква информация ми е важна - значи, до сега имам издавани болнични за по 4-5 дена, и адрес на фирмата не е вписван, не са връщани - изплатени са.

днес ми издадоха 30 дневен, и ЛКК са вписали адрес на офис на фирмата, там където ми е раб. място, но всъщност това е офис под наем, фирмата е регистрирана на друг адрес по документи.

сега си проверих в сайта на нои за осигуровките, там пише - адрес на работодател, и това не е този на офиса, т.е. не е този вписан в моят болничен лист. от счетоводство казаха, че може да го върнат.  Tired

дали има проблем, до сега адрес не е писан, но болничният е бил къс. освен това, ако го върнат какво следва? ще взема ли тези пари, или не?

п.п. друг служител от нашата фирма, и той е вземал за 30 дни, и на неговият болничен няма адрес на работодателя, незнам защо тези днес решиха да сложат.  Tired до колко е важен този адрес?

# 1
  • Мнения: 752
Доколкото знам ако има някаква грешка в болничния (нещо сгрешено - ЕНГ, име, адрес) го връщат на работодателя, той на теб, оправя се и пак се носи в НОИ. Поне така ми обясни нашата счетоводителка, защото повече от 2 месеца не ми бяха изплатили един болничен. Каза, че ако има проблем ще го върнат, а щом не са го върнали, да си чакам парите и всичко е наред в самия болничен.

# 2
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Доколкото знам ако има някаква грешка в болничния (нещо сгрешено - ЕНГ, име, адрес) го връщат на работодателя, той на теб, оправя се и пак се носи в НОИ.........
На мъжът ми му бяха сгрешени годините и му върнаха болничния за да го оправи.Това беше по нова година.Докторът го поправи ,подписа се че поправката е негова ,взе му 5лв.за поправката и всичко беше наред.

# 3
  • Мнения: 428
На един от болничните ми адресът на фирмата беше сгрешен, т.е. беше вписан адрес на един от офисите ни, а не адресът по съдебна регистрация.
Изрично попитах в човешки ресурси дали това ще е проблем - казаха, че не и действително ми преведоха парите без никакви проблеми.

# 4
  • Мнения: 5 577
Mного ви благодаря момичета, за отговорите - притесних се какво става със сгрешен болничен, и ако трябва да ходя да вземам нов.  Tired

Случая на Меранда е точно като моя  Peace - значи всичко е ок, и аз така разбрах - все пак написаният адрес е реален офис на фирмата. Там  ми е работното място.

За всеки случай ще следя, аз останах с впечатление, че - върнат болничен и край, изгоря.

# 5
  • Мнения: 413
В нашата фирма са връщали болничен от НОИ (няколко пъти), връщаме го на служителя да го оправи лекаря.Лекаря поправя, подписва се и го подаваме наново.
Имахме даже случай лекаря да напише 2007 година вместо 2008 и направо пусна нов болничен.
Така че няма страшно, няма да "изгори". Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На един от болничните ми адресът на фирмата беше сгрешен, т.е. беше вписан адрес на един от офисите ни, а не адресът по съдебна регистрация.
Изрично попитах в човешки ресурси дали това ще е проблем - казаха, че не и действително ми преведоха парите без никакви проблеми.
и аз имах такъв случей

# 7
  • Мнения: 208
karritta е съвършенно права.В най-лошият случай ще го забавят. Peace

Общи условия

Активация на акаунт