Нормално ли е да ходи по този начин?

  • 1 065
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте, др.Слънчева! Не един път се обръщала за съвет към вас и сега ще го направя, очаквайки вашето мнение по тревожен за мен въпрос.
Искам да Ви попитам, нормално ли е при ходене стъпалата да са леко изкривени навън (пръстите сочат навън, а петата навътре), стил "Чаплин". И дали това се коригира по някакъв начин и дали е възможно с времето този недостатък да изчезне. Знам, че не на всеки стъпалото гледа право напред при ход, но все пак...при малкия изкривяването е видимо. Възраста е 1 г и 3 месеца, а проходи самостоятелно и сигурно на 1г и 2 мес.
Благодаря предварително за отделеното време!

# 1
  • Мнения: 5 760
В тази възраст децата ходят доста нестабилно и понякога неправилно. Консултирайте се с детски ортопед както за походката така и за подходящи обувчици. Понякога те са причината за неправилното ходене.

# 2
  • Мнения: 105
Всъщност той още не ходи кой знае колко дълго с обувки, повечето време ходи по чорапки вкъщи, тъй като знам, че най-добре за децата е да ходят босички. А и все още времето не позволява целодневен престой навън. Все пак благодаря за отговора Ви! Бъдете жива и здрава и весело посрещане на празниците!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт