Днес ми каза:"Вече нямам мама"

  • 2 382
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Не пожелавам на никоя мама да чуе това от детето си. Не го очаквах, толкова ме заболя, направо нещо се скъса в мен. Сега се чувствам ужасно, не знам да считам ли тези думи за нещо сериозно, или да ги отмина защото ги е казало 2,8 годишно дете. Досега си мислех че синът ми ме обожава, че съм слънцето за него, и изведнъж тези думи...
Всичко започна от това, че майка ми реши да го приспива следобед на ръце и да му пее песни, защото гледал че носим сестра му на ръце и щял да започне да ревнува.
Той не го е искал, но така му хареса и сега иска само така, в резултат майка ми го носи на ръце два часа, защото на него му е кеф и изобщо няма намерение да заспива. В края на краищата той така и не заспива, а само се превъзбужда повече, започва да хленчи, да крещи и така събужда и сестра си.Реших да взема някакви мерки, докато е време,защото на есен тръгва на градина и там ще му е много трудно, ако свикне така да заспива. Понеже вижда, че при мен номера не минава, иска да спи само с баба си.
Днес реших да бъда по-твърда и му казах, че баба му ще приспива Емито, а аз него. Рева един час без прекъсване ,аз обаче реших да не отстъпвам и ...Мамо, вече нямам мама Cry
В края на краищата заспа, което е добре, но като се събуди не знам как да се държа с него, да се правя на обидена ли , или че нищо не е станало. Вие как бихте постъпили?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
нищо не е станало, така и реагирай. продължавай с мерките, а на майка си нашокай репата!

# 2
  • Мнения: 3 423
Как може да се връзваш на думите на толкова малко дете,та то сигурно вече ,не помни ,какво ти е казало.
Разбира се,че не трябва да му се сърдиш.
Опитай да разбереш ревността му,нормална е.Напълно нормално е и това да се опитва да се прави на по малко и безпомощно-моя син също ,като дойде по малко бебе на гости се гевези и иска да пълзи,да си лапа пръстите или други бебешки неща да прави.

# 3
  • Мнения: 131
Все едно нищо не е станало.Ако режима на малката ти го позволява,легнете тримата на обяд.
Покрай бебето ти се вижда голям ,но си още много мъничък.

# 4
  • Мнения: 3 929
Напълно нормално за неговата възраст и в неговото положение да изрече тези думи. Не се впечатлявай и не показвай, че обръщаш внимание на думите му, защото има опасност негативизмът му към теб да се задълбочи. Чист опит за манипулация, затова не му се "връзвай".

# 5
  • Мнения: 2 309
Много е малък още, не се връзвай. Представям си как те боли, но недей  Hugдоколкото съм чела е хубаво в момент, в който децата са ядосани на родителите си и да си го кажат и после да го забравят, един вид да се освободят от емоцията, отколкото да го трупат в себе си.

# 6
  • Мнения: 390
Момичета, разбирам че е в много труден период, и като възраст , и по отношение на бебето, и аз мислех да не му обръщам внимание , но сега колкото повече мисля, толкова повече се обърквам. Дали няма да се зароди някаква омраза към мен, или пък към сестра му.
И друг вариант мислех, да кажа на майка ми да не идва известно време, защото си мисля че той се опитва да ни манипулира

# 7
  • Мнения: X
Оооо, я пък ти!  Grinning
Да не мислиш, че знае какво ти е казал.....освен това, децата използват такива изрази, за да манипулират родителите си.
Ти за това си майка - да възпитаваш, да насочваш, да показваш. Обикновено това не се харесва на децата, дори да си най-всеопрощаващата, най-либералната и разрешаваща всичко майка, утре децата ти ще помнят много по-добре случайте, в които си казала "Не", вместо "Да".
Не се връзвай и бъди готова, от тук нататък все такива борби за надмощие те очакват.

А и тия оправдания "стресирани, заради бебето" хич не ми минават - а бебето какво да каже? Когато се роди голямата всичко се въртеше около нея, всяко примрънкване и хоп - някой се отзовал. Бебата сега дори спи в отделна стая и често бива пренебрегната точно заради как си. За износването и ползването на какешки дрехи и неща да не говорим. Така че, ако се поставят нещата обективно на кантара, не се знае към кой ще наклонят везните.

# 8
  • Мнения: 1 896
И моят съвет е да не се сърдиш на детето си за думите му.Много е малък още, за да го наказваш с обидено поведение - няма да разбере огорчението ти, само ще се натъжи още повече.
Но бъди твърда в подхода си, не му позволявай да ви разиграва и да разваля дисциплината.
С майка си поговори сериозно и и обясни, че с поведението си прави 'мечешка услуга' на детето.Дай и да разбере, че за в бъдеще няма да допускаш да бъдат нарушавани принципите ти при отглеждането и възпитанието на децата.

# 9
  • Мнения: 641
Ах, как манипулират тези малчовци  Laughing

Изобщо не се връзвай. Разбере ли, че може да те "действа" ще ти се стъжни.
Отстоявай решенията си и той ще спре да те манипулира, като разбере кой командва.
И още нещо - не се страхувай, че ще ревнува от сестричката си и да му угаждаш за това.Само влошаваш дисциплината. Децата винаги ревнуват дори и да не го показват.

# 10
  • Мнения: 2 309
Не съм изпадала в такава ситуация, но според мен по пътя на логиката точно обратното трябва да му се обръща много внимание. Нормално е да ревнува. Чак за омраза не ми се вярва, много е малък още, но ти се опитай да противодействаш за всеки случай. Все пак бебето не е новородено, той вече би трябвало да е свикнал с присъствието й и вниманието към нея. Да не би да има някаква конкретна случка, която да го кара да ревнува. Според мен направи така, че да му начешеш крастата /стига да имаш сили и нерви/. Срещала съм и други случаи тук във форума, в които майките казват, че за известен период по-големите деца попиват навиците на бебетата, но постепенно им омръзва.

# 11
  • Мнения: 9 814
Спокойно, Кати редовно като се ядоса заявява, че вече няма мама и тати и те трябвало да си търсят друго дете, а тя по-добри родители. Винаги ми става мъчно и понякога се разплаквам, а тя явно само това и чака. Веднага ме гушва и казва, че много ме обича и няма проблеми да ми бъде отново дете.

# 12
  • Мнения: 390
Не знам дали това е ревност, все пак вече минаха 10месеца, пък и към нея е много мил, все иска да я прегръща, да я гали, вече започнаха и да се заиграват.
Пандора, много си права, че ако става въпрос за внимание, на него му се обръща прекалено много, малката, да не кажа голяма дума, но почти сама се гледа, защото не остава време за нея.
Явно там е проблема, че след раждането на малката, на него започнахме да му обръщаме много внимание и в един момент, човека е решил че ще става винаги на неговото.
Момичета, благодаря ви, за съветите, няма да му се сърдя, но да знаето много, ама много боли... как само ми оцели слабото място ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 312
Прави се,че нищо не е станало.
Децата са малки манипулатори и много точно усещат как могат да ни наранят и обърнат нещата в тяхна полза.
Това не е злоумишлен акт от негова страна,а само игра.
На моя приятелка детето така и повтаря,че вече не я обича,а после ходи и се гушка и целува като стане на неговото.

# 14
  • Мнения: 9 814
.... да знаето много, ама много боли... как само ми оцели слабото място ooooh!

Знам, наистина ужасно много боли.Това са думите, от които най-много ме е боляло, така както никога преди това.

Общи условия

Активация на акаунт