Дайте рецепти без ориз и картофи!

  • 3 952
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 348
Мъжът ми е на диета и яде малко количество ориз и картофи. Също и пърженото ограничава. Споделете разни рецепти за бяла риба (всякакъв вид), дивечово свинско, телешко и пиле без изброените по-горе или поне да е малко количеството, но от другите продукти да се получи достатъчно количество, че да се нахрани. Ама, че умея да обяснявам  ooooh! !
 И още нещо - дивечовото и телешкото са ми нарязани на кубчета, та не мога да приготвям пържоли или разни котлети и тям подобни.
 

# 1
  • Мнения: 5 001
Пилешко,телешко,свинско....
*с грах - яхния
*със зелен боб
*със спанак
*паприкаш

Рибата:
*с доматен сос - плакия на фурна
*печена с лимонов сок и подправки(гарнитура - задушени зеленчуци)

Също можеш да видиш някоя рецепта в Готварската книга.....Може да си харесаш нещо...  bouquet

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 19:05 от TheNMaster

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мерлуза със зеленчуци

1 кг филе от мерлуза (при мен филе от треска)
1 глава лук
2 тиквички
1 зелена чушка
1 червена чушка
2 домата
3 с. л. бяло вино
1 с. л. лимонов сок
1 ч. л. босилек
4 с. л. олио
сол и черен пипер на вкус
Начин на приготвяне:
1. Рибата се подрежда в намаслена тава. Лукът и тиквичките се нарязват на ивички, чушките – на кръгчета.
2. Лукът се запържва за една минута в олио. Прибавят се нарязаните тиквички и чушки. Задушават се 5 минути. Добавят се обелените и нарязани надребно домати.
3. Задушените зеленчуци се изсипват върху рибата. Добавят се предварително смесените вино, лимонов сок и подправки. Ястието се пече 30 минути в загрята фурна при температура 180 градуса

Правила съм я, става страхотно вкусна и диетична, мерлузата е бяла риба, така че може да я направиш с всякакъе вид бяла риба.

Също и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190030.0

А кайма яде ли мъжът ти?

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 19:07 от Lindita

# 3
  • Мнения: 27 524
Всякакви яденета с всякакви зеленчуци, с оризови спагети, с гъби... безброй са  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 348
 Благодаря за идеите! Но искам още  Naughty
 TheNMaster, готварската книга, която имам има все такива рецепти, които включват картофи или ориз за гарнитура, ако не за основна съставка. Да не говорим за рибата - печена, пържена панирана - гарнитура - картофи по всякакъв начин направени или ориз  Crossing Arms Пълнена- сума ти работи и ориз  Crossing Arms Crossing Arms
 Като направя веднъж месото с грах, веднъж със зелен фасул и край. До там съм. Като правя задушен спанак, мъжът ми яде само един път и после пак иска месо, а спанак с месо не знам как се прави.
 Много обичаме кромид лук и го приготвям по всякакъв начин, но каквото и да правя, имам чувството, че сме го яли преди 2 дена  Sad .
 Имам голям набор от подправки, та не ми ги спестявайте.
 Блонди, безброй са, но в твоята глава  Grinning ! какви са тези оризови спагети?

# 5
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
skrech, TheNMaster може би имаше предвид "Готварската книга" в този форум. Закована е по-горе.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 348
Хм...  Thinking логично звучи! Сигурно несъзнателно съм решила да поема по по-лесния път за достигане до рецептите, та това е довело до умопомрачаване и съм пропуснала да се сетя сама  Laughing .
 Утре ще разгърна виртуалната готварска книга, че сега очите ми нещо отказват да приемат тези черни точки за букви.

# 7
  • Мнения: 5 001
skrech, TheNMaster може би имаше предвид "Готварската книга" в този форум. Закована е по-горе.
Точно така !     bouquet
И дори да има ориз или картофи като гарнитура,ти винаги можеш да ги подмениш с друг вид гарнитура....Дадох ти Готварската книга като пример,защото там им доста рецепти,приготвени с многообразие от подправки,които биха ти допаднали или биха ти дали насока какво да използваш....

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 09:47 от TheNMaster

# 8
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Има теми в Красива мама, според диетата, виж там. И аз съм на диета, така че му съчувствам!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 971
Пиле със сметана и топено сирене - задушаваш пилешки гърди - около 500 гр., добре начукани, нарязани на хапки и овкусени с чубрица и черен пипер в малко вода и масло/зехтин. Слагаш 1 бульонче (използвам пилешки на Галина Бланка), след това една кофичка заквасена сметана - голяма, оставяш да поври 10 минути и слагаш топено сиренце от тези триъгълните в кутийка - 4 броя, като се стопят сваляш от котлона. Изсипвам го върху грах от консерва на Бондуеле -  чудно. Калорично е, но много засища, пък и изключва картофи и ориз.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Спанак или лапад с агнешко или телешко става много хубаво  Peace
Иначе пиле със зеле, може и с броколи, с карфиол - на фурна.
Чушки с яйце и сирене на фурна - можеш към тях и месце да добавиш, а може и посно.

# 11
  • Мнения: 4 435
Щом е на диета никакви такива топени сирена и сметани.Толкова са мазни,то по-добре сварен ориз отколкото сирената. Naughty 
skrech виж в темата за Дюканските рецепти.Има страхотни неща,има дори сладкиши.....сега ще ти дам линк да разгледаш .
Ето:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Свинско с гъби

500гр. свинско месо
250гр. печурки
250гр. грах
200гр. консервирана царевица
4-5 кис.краставички
3 глави кромид лук
250гр. топено пушено сирене
олио, черен пипер и сол

Месото се нарязва на парченца и се осолява. Гъбите се измиват и нарязват на филийки. В намазнена тава последователно се редят продуктите. Овкусяват се и от горе се слага още малко мазнина. Залива се с 1 ч.ч вода. Тавата се завива с фолио и се пече в предварително загрята фурна до готовност.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 348
Как се прави спанак или лапад с месо?
 Чушките с извара или сирене и аз ги уважавам, но по това време на годината ще ми излезе солено.
 Пропуснах да кажа, че господинът не яде и жълтъка на яйцата  ooooh!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Как се прави спанак или лапад с месо?
 Чушките с извара или сирене и аз ги уважавам..........

Чушките замени с броколи, направи броколи с кашкавал и сирене на фурна.
Лапад .............. пусни търсачка или виж в ГОТВАРСКА КНИГА НА BG-MAMMA,Разделно хранене.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 17:21 от Миленика

Общи условия

Активация на акаунт