Препоръчайте ми цветя за апартамент с южно изложение :)

  • 3 065
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 690
Здравейте, скоро се нанесохме в нов апартамент, който е с южно изложение. Какви цветя ще ми препоръчате да взема?? В момента нямам нито едно и ще ходя на пазар и много бих оценила помощта ви  Hug. О, също така, скоро очакваме и нов член на семейството, така че ми се иска цветята да не са цъфтящи, макар че създават невероятно настроени.

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Защо да не са цъфтящи?
Хибускисите /китайски рози/са лесни, неотровни, лесни за гледане и подходящи за светъл апартамент и южна тераса.
Също абитулоните /стаен клен/.
Иначе шефлера и бенджамин - лесни и красиви.

# 2
  • Мнения: 690
Защо да не са цъфтящи?
Хибускисите /китайски рози/са лесни, неотровни, лесни за гледане и подходящи за светъл апартамент и южна тераса.
Също абитулоните /стаен клен/.
Иначе шефлера и бенджамин - лесни и красиви.
Благодаря за идеите  Simple Smile

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моля! Simple Smile
И само хубави емоции ти желая и с цветята и с детенцето Simple Smile

# 4
  • Мнения: 690
Моля! Simple Smile
И само хубави емоции ти желая и с цветята и с детенцето Simple Smile

 Hug  bouquet

# 5
  • Мнения: 139
вземи си банан, обича топлина и много бързо се размножава. може плантация да си направиш до две години Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Повечето цветя искат много светлина и топлина, така че изложението на апартамента ти е подходящо.
Моя апартамент е с доста шантаво изложение, ъглов апартамент. Хола ми е северен, там вирее само една палма, друго не издържа. Детската стая е с идеално изложение, но там цветя няма. Има няколко изкуствени. Кухнята ми е с благоприятно изложение, и там съм се развихрила. Там имам бенджамин, шефлера, китайска роза, трилистник. И още няколко знайни и незнайни.
Китайската роза е малко капризна, т.е. не обича местенето. Шефлерата май е най-лесна за отглеждане. Моята порасна доста голяма, отрязах я, сложих горната част във вода, пусна коренчета. Имах две шефлери, едната я подарих Simple Smile

За стаята където ще бъде бебето най-добре да няма цъфтящи и отровни растения. Поне така ме предупреди педиатърката на Дияна.
За цитрусите... миришат хубаво. Но ако се захванат от семе, без по-късно ашладисване, не раждат. Дълги години имах портокал, висок до тавана. Див, с големи и остри бодили. А като се бършат листата от прах е ад.
Ако все пак харесваш цитруси можеш да си купиш лимон, опитомен. Ражда лимончета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт