Закъсняко решение...или не чак толкова?

  • 1 088
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте всички Вие, които ме очаровахте с преливащия си оптимизъм и нестихващ ентусиазъм!
От известно време се ровя из форума и чета някои от темите на БГ-мама. Дори да искам няма да мога да прочета цялата тази лавина от информация, която сте успели да съберете на едно място....Не съм виждала по-сплотено нет-общество от това тук. Поздравления!
Основната причина, поради която започнах да посещавам този сайт е обзелото ме усещане, че е дошло време да променя отново нещо в живота си. Накратко– мисля, че вече съм почти готова да имам още едно дете. За жалост редица превратности на съдбата не ми позволяваха да взема подобно решение до сега. Имам прекрасна почти пораснала дъщеря на 16 г., а и аз съм вече доста попораснала на 36 г., което все повече скъсява времето ми за размисъл. Изпитвам леко неудобство, че пиша с такова колебание обаче се оказва, че тая прекалено много страхове, а те са натрупали голям брой условности, които ми е трудно да превъзмогна... Сигурна съм, че ще съжалявам, ако се отдам на тях и знам, че човек винаги може да си намери извинение за това че не е взел важно решение в живота си.
Искам да споделя с вас, че откакто започнах да чета форума се почувствах много по-уверена, но все пак голямата разлика, която ще има между двете деца и натрупалите се годинки ме карат да си мисля, че ще ми е като за първи път..., а и дали всичко ще е наред? Прочетох и чух доста страшнички неща във връзка с бременност в по-напреднала възраст и най-малкото, което искам е да взема някое безотговорно решение...А системата ни на здравеопазване в България е под всякаква критика и е трудно да получиш съвет, а да не говорим за внимание и разбиране.

Радвам се, че има такова място в нета, където човек може да намери отговори на най-съкровените си мечти и желания!

# 1
  • Мнения: 7 718
Аз съм по възрастна от теб. Детето ми е на 16 години. Решила съм, правя опити за забременяване. Надявам се да успея.

Мисли позитивно, всичко ще е наред. Ще успееш.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Здравей мила Маккар !  Grinning
Както разбирам от постинга ти , няма опасност да вземеш безотговорно решение , защото ми звучиш здраво стъпила на земята .
Желая ти много скоро да вземеш решение , защото времето наистина лети !
И бъди добре дошла при нас !  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 329
Добре дошла при нас!    bouquet
Ще ти дам моите кумове за пример - кумата е на 36 г., кума на 48 г. , с дъщеря на 16 г. и син на 2 г. Прекрасно семество с много глъчка около тях.
Не се отчайвай и не се притеснявай от възраста си.
Където има любов и разбирателство, всичко се постига.
Желая ти успех в решението! Heart Eyes

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Добре дошла  bouquet!Не мисля,че 36г. са "преклонна" възраст за бебе,така че напред и успех в избора Wink

# 5
  • Мнения: 384
Аз родих на 36 дъщеря ми, синът ми беше на 9 тогава.Искам да ти кажа че се чувствах като мама за първи път, подейства ми много тонизиращо и подмладяващо. Успех ти желая, усещането е страхотно, защото си с опит, а едновременно с това отдръпнала се от бебешките неща отдавна.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
аз съм на 38 и сега работя за първото.

опитай и тук - www.zachatie.org

# 7
  • Мнения: 285
Здравей мила,
винаги когато чета теми с подобна емоционалонст едва сдържам тупкането на сърцето си...Прекрасно разбирам условностите и всички останали проблеми за които пишеш, но знаеш ли, всъщност винаги има хиляди причини да не направим нещо и само една за да го сторим. Аз родих синът си миналата година, когато бях на 36, имам дъщеря на 12 години. С никакви думи не мога да опиша това, което е в сърцето ми! И аз имах притесненията и купищата "ако"...и знаеш ли...вярата и убедеността ми, любовта ми...всичко това ми помогна най-много. Сега се чувствам толкова силна и още по-уверена!  Прекрасно е да бъдеш майка както на 20, така и на 36...дори вярвам, че и след 40...и изобщо май винаги....това е наша запазена марка Simple Smile Майчиното чувство...онова осъзнатото, ни кара да дишаме и някак виждаме смисъла и нищо не може да ни спре по пътя ни към Любовта!
От сърце ти желая само хубави моменти и успехи в това, което предприемеш!!!

# 8
  • Мнения: 2 123
Здравей и добре дошла и от мен  bouquet
Когато прочетох постинга ти някак вътрешно усетих, че ще имаш и второ детенце. Мисля, че със сърцето си вече си взела решението и това е чудесно.
Моя приятелка е на 37 и преди 2 месеца безпроблемно роди първото си детенце. Друга моя приятелка на 42 миналата година роди за първи път....всеки може да даде безброй примери на тази тема. А това, че имаш поотраснало дете на 16 е само още един плюс - ще има кой да ти помага пълноценно.УСПЕХ!

# 9
  • Мнения: 288
Знаеш ли, трябва да се промени у нас тази култура на незнанието и неможенето в здравеопазването. В чужбина жените масово правят първо кариера, след това създават семейство и деца.
Аз съм също на 36 и се боря за първо. Смятах, че когато му дойде времето като отида при специалист, той ще ме прегърне и ще плесне с ръце!  ooooh!
Смятах, че хората ще милеят да има деца в държавата и няма да пестят време и енергия за консултации и необходими изследвания.
Нищо подобно не ми се случи! Stop
Колкото и да съм разочарована обаче, разбирам че ние трябва да се преборим за един по-добър свят. Просто това ни се пада да свършим като поколение - да променим нещата.
Успех от мен! ФОрумът е хубав и момичетата са много отзивчиви!  bowuu

# 10
  • Мнения: 40
Благодаря на всички от сърце! Много сте мили!
Да си призная, тайничко очаквах подобна подкрепа от ваша страна, тъй като при споменаването, на това което съм замислила пред приятелки, се приемаше по-скоро несериозно и разговора се насочваше в търсене на ползите от това, че вече сме приключили с бебетата.....че е време да обърнем внимание на себе си, на порасналите си деца, на мъжете в живота ни, на кариерата, на образованието си....., но на мен някак не ми стига. Имам усещането, че с тях паралелно може да се съвмести едно ново начало. Мъжът до мен никога не ме е притискал да взема това решение на всяка цена, въпреки че по много начини ми е показвал, че иска да си имаме бебче. Уважавам тази негова толерантност, но може би това е една причините да се колебая толкова дълго.
Slavva, абсолютно си права. Целия този хаос в здравеопазването скоро няма да се оправи. Няма политическа воля за това, а и обслужва интересите на лекарското съсловие и приближени. Опитвам се да игнорирам страховете си свързани с това, че сме абсолютно зависими от тях.
Надявам се скоро да имам повод да пиша и по другите теми  Simple Smile, а до тогава ще чета с голям интерес като до сега.
Много прегръдки и целувки на всички!

# 11
  • Мнения: 7 718
Не споделям с приятелки, че правя опити. Не искам да ме разубеждават.
Споделям само тук.

# 12
  • Мнения: 3 376
И аз не споделям Simple Smile За да не ми се налага постоянно за обяснявам дали съм бременна и защо не съм (адски мразя стандартното подмятане "явно не работите достатъчно").

# 13
Здравей

Искам и аз да се включа. Виждам, че вече са ти дали примери за майки, родили децата си в по-зряла възраст и аз искам само дда допълня- майка ми ме е родила на 36г. Е, иска ми се е да го е направила по-рано, защото животът е кратък и да мога по-дълго да се радвам на компанията, но...

Преди 3 години една позната роди момченце, а дъщеря и беше на 16 години. Мисля, че беше напълно доволна, още повече, че около тази възраст детето се откъсва от дома /следване и т.н./ и сега и остава още едно вкъщи. Истина е, че разликата ще им е голяма, но щом си се замислила за това, бих казала: смело напред! Сигурна съм, че няма да съжаляваш, а напротив. Но- изпуснеш ли момента, винаги ще ти е тъжно, мисля.

Общи условия

Активация на акаунт