Моля за съвет!

  • 651
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте! Наближава и тъй дългоочаквания момент за моето семейство - кръщенето на малкия ни син! Подготовката е трескава и изпълнена с емоциии!
Незная с какво да го облека след церемонията, дайте някакви идей за дрежки, костюми, маратонки ли обувки ли? Помагайте Simple Smile Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Това трябва да бъде грижа на кръстницата, не твоя. Но ако сте се разбрали ти да посочиш какви дрешки искаш, най-добре е да бъдат в светли тонове, а като кройка - такива, с каквито го обличаш най-често, за да могат да се ползват и след кръщенето. Ако детенце е на 5 месеца, не виждам особен смисъл от костюм в истинския смисъл на думата, по-скоро някакъв комплект от блузка и панталон от подходяща за сезона материя. И обувчици. Кръстницата би трябвало да му ги вземе и да го облече с тях, както и да вземе кръстче - златно, сребърно - според възможностите си, на верижчица, което да бъде осветено по време на кръщението и после да му го сложи на вратлето. Останалите неща ще ги пояснят свещеникът и служителите в храма, в който ще бъде извършено кръщението.

# 2
  • Мнения: 1 153
До колкото знам, дрешките трябва да са бели - като символ на чистотата и невинността на детето във вярата. Но нека са и удобни - имай предвид, че за детето това е голямо изпитание на търпението - била съм кръстница и говоря от опит Wink и поне в дрехите да се чувства удобно. И наистина дрешките са от кръстницата.
Един страничен съвет - предвиди някоя малка играчка (в нашия случай гривната на майката спаси положението Grinning).

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
На кръщенето на нашия син кръстницата беше купила дрехите за след ритуала.
Облече го изцяло - бельо, чорапи, обувки, връхни дрехи според сезона. Тя също е майка на две деца и съответно избора и беше прекрасен, после с удоволствие му обличах тези дрехи и обувки и си ги износи.
Важното е да се изберат такива дрешки, които се обличат лесно и бързо, че обикновено детето е много изнервено и това допълнително преобличане трябва да стане наистина бързо.
Съвета за играчките е много добър - кръстницата му се беше погрижила и за тях - подари му и две играчки, с тях го занимавахме докато го обличаше и се разминахме почти без сълзи в църквата.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 741
Дрехите - според сезона. Няма значение дали ще му обуеш обувки или маратонки.
Кръщенето на Дияна подготвих изцяло сама. Не исках да притеснявам кръстника, и без друго за малко си идваше в Бг. Той купи само кръстчето.
Дрехите на Дияна не бяха изцяло бели, но бяха нови.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
И да се допълня за цвета на дрешките - и на сина ми не бяха бели.

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 20:33 от Ники.

# 6
  • Мнения: 4 784
Дрешките бяха разноцветни, подходящи за сезона. Купих си ги аз, така се разбрахме с кръстницата, а тя ми ги плати после. За церемонията беше облечен с по-официални дрешки, но не нови, след това го преоблякохме.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Не е нужно да е облечено цялото в бяло, може само бельото и например бяла ризка или някакъв друг елемент от облеклото! Дрехите на кръстниците се слагат след ритуала по кръщаването! Peace

# 8
  • Мнения: 7 201
И на моя син не бяха бели дрешките.Бяха подарък от кръстниците.

Дрехите на кръстниците се слагат след ритуала по кръщаването! Peace
yes

Общи условия

Активация на акаунт