как разпознавате естествена от изкуствена кожа

  • 8 079
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
здравейте , купих на сина си обувки от Хиполанд.На етикета беше посочено , че са естествена кожа , както отвън , така и отвътре.
Аз му ги обух и след половин час краката му бяха мокри.(и студени Close).
Как да разбера дали етикета е грешен?
Има ли специфичен аромат или някакъв друг критерий , по който сама мога да определям?

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ми има си миризма, доближи си носа до кожата и сама ще разбереш. кожата си мирише много приятно Wink
ако е фалшименто ще ти замирише на гума, галоши...

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
виж някъде по ръбчетата. естествената кожа си е...кожа, докато на изкуствената се вижда текстилната подплата и си личи че са два слоя.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и със запалка...
Доближаваш пламъка до кожата. Истинската си остава цяла. Изкуствената се набръчква.
Ама не е много удачно.  Confused
Макар, че който е търговец и знае, че продава качествена стока, точно този трик демонстрира.

# 4
  • софия
  • Мнения: 1 745
виж някъде по ръбчетата. естествената кожа си е...кожа, докато на изкуствената се вижда текстилната подплата и си личи че са два слоя.
Peace

# 5
  • Мнения: 653
гледам ръбовете, мириша, опипвам и така
по-трудно е да разбереш отвътре дали е естествена кожа... при вас явно там е проблемът
цената също понякога показва - обувките от естествена кожа  не са много евтини
но обратното не важи - ако са скъпи, не е гаранция, че са качествени

# 6
  • Мнения: 220
Преди я разпознавах по това, че е по-мека от изкуствената, но сега правят такива имотации, че е невъзможно да се различи. Но стария трик с миризмата е в сила. Изкуствената кожа ще ти замирише на лепило.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 650
a как да ги позная на снимка ?
че с тоя ебей хептен се побърках

# 8
  • Мнения: 653
хм, на снимка малко трудно
трябва да си ясновидец  Wink

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 714
Струва ми се , че изкуствената кожа стои по-лъскава Thinking и някак по-твърда,малко като картонено  Simple Smile

# 10
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Иди утре до най близкия обущар и му ги покажи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт