Помогнете- болно бебе

  • 982
  • 12
  •   1
Отговори
Бебето ми е на 6 месеца и за първи път се чувства неразположено. Има хрема, киха често и изглежда прежълтяло. Непрекъснато плаче. Иначе температура няма. Дайте съвет какво да я правя, моля.

# 1
  • Мнения: 883
Ами обади се на педиатърът ви, това е първото нещо, което трябва да направиш в случая.

# 2
  • Мнения: 5 228
Обади се на педиатър - не предприемай никаво лечение на своя глава, без да го е видял лекар. Най-вероятно става въпрос за лек вирус, какъвто и дъщеря ми изкара миналата седмица.

# 3
Аз говорих с педиатърката и тя каза засега само капки за нос да слагам, притеснявам се да не се усложнят нещата повече. Имали още нещо, което мога да направя?

# 4
  • Мнения: 5 228
Можеш да дадеш два пъти по половин ампула от малките витамин С и чайчета - от лайка примерно, има един на Хип против кашлица. Когато съм сигурна, че е настинка, давам и Осцилококцинум - при всички положения не вреди.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 311
Можеш да дадеш два пъти по половин ампула от малките витамин С и чайчета - от лайка примерно, има един на Хип против кашлица. Когато съм сигурна, че е настинка, давам и Осцилококцинум - при всички положения не вреди.

подкрепям, витамин ц давам (задължително ако усетя леко неразполужение) и чай(ние предпочитаме шипка)

# 6
  • Мнения: 14
Вит.Ц 200мг дневно,обилни  промивки на нослето с физиол.р-р(по цяла ампула дори от 5мл в ноздра съм слагала),ако има кашлица -чаи на Хип,разтриване на петичките със зехтин-това като за начало върши работа.

# 7
  • Мнения: 1 072
Е честно казано не мога да се начудя с тоя вит. Ц дето всички го давате на бебетата, такова нещо не съм в нито една книга чела да се прави, нито доктор ми е казвал!
Иначе ако плаче само аз бих се обезпокоила, ако само киха и тече носа, а няма температура - не.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
На 6м вит. С?! Недей! Вит. С разбива бъбреците в неправилна доза. На мен ми прилича на алергия. Все пак, може да се обадиш на някой частен педиатър...ако имаш такъв.

# 9
  • Мнения: 8 917
Може да плаче и от запушено носле - пробвай със Стеримар - ако не  помогне, то поне няма да навреди. Успех! Confused

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бебето ми е на 6 месеца и за първи път се чувства неразположено. Има хрема, киха често и изглежда прежълтяло. Непрекъснато плаче. Иначе температура няма. Дайте съвет какво да я правя, моля.


сигруна ли си? още ли е прежълтяла????
ако е така...бегом в някоя болница...!!

ако е само настинка....ее....неприятно е, но ще мине:)

# 11
  • Мнения: 5 228
Е честно казано не мога да се начудя с тоя вит. Ц дето всички го давате на бебетата, такова нещо не съм в нито една книга чела да се прави, нито доктор ми е казвал!
Е честно казано на мен ми го е казал доктор, нямам навика да си измислям лечения за бебето.

# 12
  • София
  • Мнения: 625
И ние от 2 дни сме с хрема и температура! Педиатърката предписа 4 пъти дневно панадол, коалгол мисля че се казваха капки за нос 4х2 капки и по 1 ампула дневно витамин С на гладно! Аз освен това и давам и осцилококцинум! Тя ми каза тези неща по телефна, но аз настоях да отидем да я види! По-добре отидете до педиатъра, не е хубаво да се провежда лечение, когато не се знае какво е!

Общи условия

Активация на акаунт