Кога се обръща бебчо?

  • 670
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета!
Аз сам почти в 33 гс. и ме мъчи един въпрос. Кога точно са обръща бебчо с главата надолу? До сега моята бебка никога не е заемала тази поза и на всичките УЗ прегледи е с главичката нагоре. Докторката каза, че може  никога да не се обърне и причина за това да е някакво стеснение, което да пречи, но това може да се установи само с ренген и не се препоръчва за бременни. Работата отива на планово секцио ако остане така, но мен ме мъчи мисълта защо не се обръща... Споделете някакав опит.. много ще съм благодарна на всички!

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Здравей,
Моето бебче се обърна рано, но лекарката ми беше казала че може да стане и в последния момент, така че не се притеснявай, всичко ще е наред!

# 2
  • Мнения: 155
Не се притеснявай, бебо може да се обърне и в последния момент  Wink. При мен това стана едва в 38 г.с., а с чувала, че става и няколко часа преди раждането. Party

# 3
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз бях в осмия месец, когато бебчо се обърна (не помня точно коя седмица Embarassed), но лекарят ми каза, че до раждането може още няколко пъти да се врътне нагоре-надолу. Joy

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Моят син се обърна с главата на долу около 33-34 гс А майка ми са я готвили за секцио , когато е била бременна с брат ми, но той се е обърнал няколко дена преди раждането и се е родил по естествен път

# 5
  • София
  • Мнения: 1 621
Моето бебе се обърна в 7 месец,но ми казаха ,че може и да не е окончателно и да се върти така до края, но в моя случай си остана с главичката надолу до раждането.Не се притеснявай всичко ще е наред! Wink

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи се беше обърнала около 2 месеца преди термина.
Кумата ни роди на 26.04. и бебка се беше обърнала в правилната посока 15 дни преди термина и на самия термин пак беше наобратно.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Здравей,по принцип след 34-та седмица е малко вероятно да се обърне.Моята мома още в края на шестия месец се намести седалищно и не се завъртя изобщо.По време на секциото ми се разбра,че съм имала лека еднорогост на матката/добре,че не го знаех по рано/ и затова не е имало място .При мен и плацентата и едрите части на бебока-глава,тяло,бяха отдясно и към края на бременността бях интересна картинка-коремът ми беше на една страна.В последствие разбрах,че при седалищните прилежания само в 30 % от случаите се намира причина,така че не се притеснявай-наслаждавай се на последните седмици от бременността си и не му мисли много. Simple Smile

# 8
И мен ме мъчи въпроса каква е причината да не се обръща бебчо? Какво значи лека еднорогост на матката?
Чакала ли си до последно за нормално раждане или си родила планово секцио след като бебчо не се е обарнал?

# 9
  • Мнения: 2 032
Теоретично погледнато, може да се обърне до самото раждане, макар че накрая е по-трудно, защото няма много място. Има пози и упражнения за да "окуражите" бебо да се обърне и да е в оптималната позиция за раждане (с главата надолу, отляво на корема, с гръб към корема на мама): в къщи често заемайте поза на ръце и колене, сядайте на родилна топка, плувайте (по корем), спете на лявата страна.  Не се препоръчва дълго седене на едно място, и въобще да си в седнала поза, където тялото е наклонено назад.

# 10
  • Мнения: 6 315
Йоан се обърна в 36-37 седмица, а аз родих в първия ден на 39-та (и то хич не малко бебе). Бебетата се въртят до края! Така че не се притеснявайте!

Общи условия

Активация на акаунт