Въпрос относно направлението за гинеколог

  • 2 593
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте! Искам да ви попитам кога личните лекари ви издадоха направление за гинеколог, защото моята днес ме върна като ми обясни, че до 12 г.с. касата не ми поема нищо и аз би трябвало да отида "кешово"(така се изрази), да ми издадат листче за жив ембрион и след 12-та седмица да заповядам за направлението. Може би наистина е така, но ми се вижда супер безумно, нали най-много проблеми се появяват в първите три месеца все пак?!!! Ако пък е вярно, егати системата!

# 1
  • Мнения: 9 814
Поне по мое време с отиването при ЛК и предположението от моя страна, че съм бременна ми бе даден веднага талон за гинеколог. И би трябвало и сега да е така. ЛК от къде знае в коя седмица си бременна преди да се види плода на ехограф и дали въобще с бременна?!

# 2
  • Мнения: 798
здрасти!
Моят ЛЛ ми издаде направление веднага и при предишната и при сегашната бременност. Нямах проблем. Цитирам от направлението: Диагноза: "бременност (още) непотвърдена". Изпраща се за "Първоначален избор на специалист АГ - програма Майчино здравеопазване".
Не бях обърнала внимание, че има такава програма, но наистина звучи безучно чак след 12 г.с. да може да те включат към нея!
Всъщност личния лекар може да ти даде направление за гинеколог само въз основа на забяване на МЦ, така че не виждам къде е проблема.

# 3
  • Мнения: 26
За мен тоза което ти е казала личната лекарка изобщо не е вярно. Аз отидох при личната ми лекарка на 10 дни закъснение и тя веднага ми даде направление за гинеколог, който ме прие и сега до 10 г.с. имам 3 прегледа и направени пълни изследвания, без да плащам с изключение на изследванията които не се поемат от ЗК.
Отиди пак и и кажи, че искаш направление.

# 4
  • Мнения: 93
И моя ЛК веднага ми пусна направление. Даже не ме пита в коя седмица съм.

# 5
  • Монтана
  • Мнения: 220
Като отидох при личния лекар със съмнение,че съм бременна[бях във 6 г.с.],веднага ми беше дадено направление за гинеколог.Джи пи-то само ме попита за причините,поради които си мисля,че съм бременна,и това е.Диагнозата ми беше-нередовен цикъл.Не съм имала подобни проблеми.  Peace

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 14:57 от sentana

# 6
  • Мнения: 1 031
И моя ЛК веднага ми пусна направление. Даже не ме пита в коя седмица съм.

И при мен беше така Peace

# 7
  • Мнения: 636
И на мен ми дадоха веднага талон, на който пишеше нещо от типа на непотвърдена бременност. Как да не ти поема касата нищо до 12-та седмица, като едно от най-рисковите неща на този период е извънматочната бременност, която трябва да се констатира колкото е възможно по-рано? Това го пиша не защото мисля, че при теб може да е така, а за да го кажеш на личната си. Лека бременност!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
здрасти!
Моят ЛЛ ми издаде направление веднага.... Нямах проблем. Цитирам от направлението: Диагноза: "бременност (още) непотвърдена". Изпраща се за "Първоначален избор на специалист АГ - програма Майчино здравеопазване".
Не бях обърнала внимание, че има такава програма, но наистина звучи безучно чак след 12 г.с. да може да те включат към нея!
Всъщност личния лекар може да ти даде направление за гинеколог само въз основа на забяване на МЦ, така че не виждам къде е проблема.

Абсолютно точен атговор  Peace
Успех и лека бременност   bouquet

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моя ЛК веднага ми пусна направление. Даже не ме пита в коя седмица съм.
  и при мен беше така  Peace

# 10
  • Мнения: 961
Отидох при личния ми лекар с 5 дни закъснение и положителен тест за бременност и веднага ми беше издадено направление за гинеколог с описание "непотвърдена бременност" и първоначален избор на специалист АГ.
Това, което ти е казала твоята лекарка, не е вярно. Имаш пълното основание да изискваш направление. Стискам ти палци всичко да е наред.

# 11
  • Мнения: 339
Няма право да ти отказва направление за първоначален преглед - т. е за потвърждаване на бременност. Пък и даже за обикновен гинекологичен преглед. То е валидно за около 40 дни ( може и да бъркам, но знам че беше не по-малко от 1 месец). След 12 г.с започва женската консултация  и пак ти се издава направление.

# 12
  • Мнения: 679
Дадоха ми направление по програмата Майчино здравеопазване когато бях в 6 г.с., макар че не бяха много навити именно заради сроковете до 12 г.с. /според тях/. Имах проблеми още в началото и ако бях чакала до тогава, не ми се мисли какъв можеш да е изхода ...
Според мен си пестят направленията, което е неправилно, все пак щом искаш трябва да ти се даде  Peace
Успех!

# 13
  • Мнения: 1 671
Не мисля, че има право да ти отказва направление. Аз се записах на ЖК в 12 г.с. по мое желание. Ходех при лекари, които не работеха със ЗК и ЖК ми беше малко фиктивна - да си ползвам направленията за кръв и урина и за болничния. Въпреки всичко моята лична лекарка  още щом й казах, че съм бременна, започна да ме подканя да си взема направлението и даже си отдъхна когато най-накрая й го поисках.

# 14
  • Мнения: 941
веднага ми дадоха, мисля че бях в 6седмиза,
При генеколога като отидох не видяхме още пулс и ми обясни че след 10дни като отида и като видим пулса ще ми направи картон , но не съм плащала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт