Бебето ми се изхожда нередовно

  • 651
  • 14
  •   1
Отговори
Бебето ми се изхожда нередовно откакто започнах да му давам плодови пюрета. Той е на четири месеца и се казва Кирил. Много съм притеснена защото се изхожда през четири дни и то с помощта на термометър и много усилия. Давам му пюрета от плодове който разхлабват и вода в която съм варила овесени ядки, но и това не помага. Моля ви да ми дадете съвет как да се справя с този проблем. Възможно ли е да има друга причина за това състояние?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 693
Твърдо ли ака?Ако не  е,  не е толкова страшно Peace
За вода от овесени ядки ви е рано,щом си захранила продължавай само с разхлабващи плодове!
Може да не ви стига млекцето и за това да не ака често,както и млякото просто така да ви понася!
Прави масажче на коремчето,давай чайчета за разхлабване!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Пробвай сини сливи на семпер - ефектът е поразителен, ако му дадеш и малко водичка след това по-добре не излизайте.
Овесената вода - раничко  е за глутен, аз не бих дала.

# 3
  • Мнения: 2 757
Било му е рано за захранване може би и червата му са се объркали. Намали пюретата до минимум. И да ги спреш временно няма да е голям проблем, дори може да му се отрази благотворно. И изобщо като виждаш, че от пюретата се е запекло се чудя защо направо не ги спреш, а питаш тук кво да правиш - според мен е повече от ясно как да постъпиш.

# 4
  • Мнения: 266
Жоро  беше така от раждането до 6месец,изхождаше се само със здравец,нищо друго.спри пюрето.но се посъветвай с педиатър,и то добър.

# 5
  • Мнения: 9 973
ако все пак ака-няма проблеми
веднъж на ден

# 6
  • Мнения: 1 008
Защо не говориш за изхождането на Кирил с педиатъра?

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
На моето бебе му помагаше плодов сок.

# 8
  • Мнения: 132
И при нас вече повече от два месеца е проблем акането,докато не му дадох преварена водичка от сушени сини сливи,ефекта е невероятен.Пробвай,питала съм педиатърката,няма какво да му навреди

# 9
  • Мнения: 728
Никакви овесени ядки.. много му е рано за тях. Давай пюре сливи или круши. А ако го кърмиш по-добре спри за малко с пюретата и му дай почивка на стомахчето.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 87
Стефи също ака рядко и педиатъра препоръча да смесвам Нан с  Фризовом в съотношение 1:1.Проблема се оправи и сега ака по веднъж на ден.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Никакви овесени ядки.. много му е рано за тях. Давай пюре сливи или круши. А ако го кърмиш по-добре спри за малко с пюретата и му дай почивка на стомахчето.
точно така  Peace

# 12
  • Мнения: 305
Пробвай с повече водичка и сокчета!]

# 13
  • Мнения: 144
Ако коремчето му е мекичко и пръцка често няма проблеми,моят палавник имаше такъв период,акаше ми на 3 дни,педи ми каза да му давам по 30мл сокче за цял ден(още не беше захранен с нищо)но нямаше  ефект,след това каза да дам дуфалак и от него нямаше резултат,после му помогнах с термометър и след около 2 дни започна сам да си ака.А за сините сливи-дават много бърз и ефектен резултат(беше омазал целия  ooooh!)а и ако е неспокоен се консултирай с педито ви,да ти кажа и сега не ходи редовно-през ден,по някой път по няколко пъти на ден и така.Не се притеснявай чайчета,сините сливи и успех  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 745
И малката имаше такъв период.
Около 1 месец акаше по веднъж на 4 дни.  Rolling Eyes Бяхме на кърма и дохранвах с АМ.Като почнах да я захранвам в 5-ия месец всичко стана ок и до днес си ака по 1 път на ден!
Ако сте на АМ ти препоръчвам да му давам Фризовом,смесен с някакво друго,при нас-Нутрилон!  Peace
Ако сте на кърма-ти пий сок от круши!
И давай само разхлабващи пюрета-сливи,круши.При нас и тиквата действа.
 Hug 

Общи условия

Активация на акаунт