станах свидетел на побой над дете

  • 1 820
  • 12
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
днес в детската градина на дъщеря ми ,в двора,5-6 мом4ета,на възраст12-13 години биеха жестоко техен съу4еник.хората си минаваха край оградата и не реагираха.аз оставих бебето и тръгнах да ги разтървавам.не обърнаха внимание на виковете ми,трябваше да отида до тях и да се разкрещя здраво.такава агресия и злоба в толкова малки мом4ета #2gunfire #2gunfire #2gunfireкато ги питах защо го правеха  и те ми се изсмяха.битото мом4е беше смазано.
не знам ве4е какво да мисля,възпитаните деца и тези,които не псуват са аутсайдери.
после побойниците пушеха и се псуваха,обиждаха,грозна гледка.
наъде отива тоя свят и ако възпитавам детето си да е възпитано и добро,така ли ще го бият? Rolling Eyes 

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 18:54 от marianamama

# 1
  • Мнения: 34
Слава Богу, не съм била свидетел на такова нещо! Даже не знам как бих реагирала! А най - лошото е, че има подминаващи случката хора. И защо трябва да се мълчи?! Ужас! Детето ми е малко ,но от сега се притеснявам от подобни неща!

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да ти кажа честно, ако бях аз със бебето, както си била ти, нямаше да се намеся - бих се обадила на полицията или нещо друго бих измислила, но каква ти е гаранцията че тия няма да ти скочат на теб и на детето. Те някои 12-13 годишни момчета са си цели мъже, как ще ги разтървавам аз.  Rolling Eyes За съжаление доста често чета за такива истории - дано нещата се променят, че не знам как ще си пазим децата.  Praynig

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямам думи...   Какво става с тези деца, каква е тази агресия? Не зная как бих реагирала в такъв момент... Като се замисля някой ден ( дано да не се случва) моето дете може да е на мястото на пребитото и ако всеки отминава....какво ли ще се случи. Най вероятно ще се обадя в полицията.
marianamama добре си направила, че си се намесила. Дано битото момче да не е много зле.

# 4
  • Мнения: 78
За жалост в днешно време това е ежедневие,акъла ми не може да побере какви са тия деца,това са зверове!

# 5
  • Мнения: 2 090
Започвам вече да се плаша от подобни случки.Дали наистина е толкова много вече детската агресия,или просто чак сега я забелязвам защото вече съм майка?!?Започва се  от най-ранна детска възраст ooooh!,това е ужасно,тъкмо идвам от темата с нахапаното детенце в детската ясла,тук бой в двора на детската градина Tired Tired Tired,доста майки споделят че децата им са по един или друг начин тормозени-било от друго дете,било от възпитател.....направо нямам думи Confused и още повече никаквото отношение на околните в този случай направо ме втрещява Shocked ooooh! .Как човек да предпази детето си........

# 6
  • Мнения: 3 376
Милото дете,представям си какво е изживяло,че и родителите му....

Наистина ме хваща страх,че може и на моя синда му случват такива неща някой ден Praynig

# 7
  • Мнения: 4 877
marianamama, поздравления за постъпката ти! Аз бих направила същото. Горкото дете - затова нямам думи.
За съжаление май всички са претръпнали.

# 8
  • Мнения: 3 423
И аз те поздравявам за постъпката.
Аз да си призная откак съм с детето премислям всяко свое действие и не съм сигурна,че бих оставила сина ми.Бих викала да,но не бих била толкова смела,като теб.
Иначе хората са глухи за чуждото нещастие и не се намесват от край време,мен така щяха да ме изнасилят ,виках като обезумяла за помощ и никой не ми помогна....,Слава Богу  Praynig,че имах шанс сама да се измъкна.

# 9
  • Мнения: 673
  Винаги се намесвам! Няколко пъти съм била свидетел на подобно нещо! Лошото, наистина е ,че хората поминават без да им пука и побойниците остават с впечатлението ,че не вършат нещо нередно. За тях това е нормално ,както и за подминаващите.

# 10
Възпитаните деца не са аутсайдери. Просто повечето аутсайдери са възпитани деца. детето трябва да израстне смело, отговорно, да бъде научено да отстоява мнението си и да се защитава (себе си и приятелите си), но също така да бъде толерантно и да не се поддава на тенденции (Емота, Скинари, пушене, пиене, секс с непознати, унижаване по-слабите...). Трудно се постига и със сигурност родителят трябва да отдели време за това. Разговаряйте и обсъждайте с детето различнипроблеми и ситуации, общувайте пълноценно (нека ви разкаже как е минал денят му), не го наказвайте за това че ви е казало истината (погледнете от гледна точка на дете, ще разберете какво имам предвид), давайте личен пример - като се държите с уважение към всеки, не позволявате да ви унижават или да ви се присмиват. Обсъждайте евентуални бъдещи проблеми (препоръчвам книгата "Трудните въпроси" - http://family-bg.com/prX_1853.htm . Там са обсъдени различни ситуации, включително разговори за насилието и как да се предпазят децата.
Въпреки, че съм момиче (със съответната физическа сила), ако някой нападне мой приятел (без значение момиче или момче), няма да ги разтърва, а направо ще изкарам приятеля от боя и ще се постарая да насиня хубаво този, който е посмял да го/я нарани, без изобщо да ме интересува кой го е нападнал, колко е силен и т.н. Един ден ще възпитам децата си да имат смелостта да направят това, макар че на повечето родители им се струва безразсъдно боят да бъде продължен. Чудесно е ако децата не се бият, а се научат как да разтървават двама сбили се. Но лично аз няма да приключа само с разтърваването ако нападнатият ми е приятел.
Можете да запишете децата на бойни изкуства (като айкидо в случая е най-оптималното, защото използва силата на противника, а и не е агресивно - учи те как да се защитаваш без да нараниш противника).

# 11
  • Мнения: 24 467
Между деца не съм била свидетел на такова, но видях бой от шофьор по отношение на пешеходец. Шофьорът беше ядосан поради това, че човекът искаше да си пресече, където трябва и се размърмори, че оня беше паркирал точно на пешеходната пътека, не е обиждал карачът на автомобила, но оня се оказа лют.
Бях също с количката с бебето, качих се на тротоара и моментално телефонирах в полицията, оставих си номера на мобилния и домашния, да свидетелствам при нужда.
В твоя случай бих направила май същото. Не съм сигурна дали ако се намеся самата аз няма да бъда набита, ако участници са 3-4 момчета над 12-13 години. Страх ме е и за бебето.

# 12
  • Мнения: 1 517
Ако съм с децата бих се намесила, но все пак зависи от ситуацията. но сама ли съм - със сигурност. когато става въпрос за деца имам предвид.
Но проблема е, че тук само си плямпаме и се възмущаваме искрено и лично, а си оставаме само с приказките. После пак си глезим децата, угаждаме им за всичко, купуваме им, даваме им пари повече, от колкото трябва...защот те са наши деца, те са добри и няма да се разглезят, това за лошо възпитаните важи само за другите....................................
А факта е, че 99% от днешните деца са най-малкото супер разглезени и лигави. А някои влизат и по-тежката категория - "разхайтени" и "разбойници". И тук не изключвам моите собствени.

Общи условия

Активация на акаунт