ходих на гинеколог и имам нужда от куража Ви

  • 1 367
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравейте, мола не се сърдете ще повторя теми,които ги има. Изчетох ги всичките днес,но имам нужда от кураж и да споделя. Днес ходих на гинеколог и какво се откри - раничка на шийката на матката + бартолинова киста от която се оперирах преди две години и ми е махната жлезата от едната страна вече + кондиломи плоскоклетъчни ли нещо недоразбрах,защото вече бях в шок. За последното доки обясни,че е възможно и да е следствие на операцията, тъй като той знае историята много добре. Не изглеждат така като по картинките от темите, а са едни сплескани и гладки такива. Най - важното в случая ами ако съм бременна? Какво следва? Ще трябва ли да абортирам? Моля някой да ми даде сили и да ме опровергае ще откача тотално! Още не се вижда плоден сак, но матката е уголемена т.е. или ще има бебе или цикъл. До цикъла остават 2 дни, да си взимам ли тест за да се поуспокоя малко или да чакам закъснението? Имам толко въпроси,които се лутат в главата ми, но спирам за сега,че стана цял роман и няма кой да го прочете Confused Толкова искам бебе ако го има и трябва да го махна ..... Sad

# 1
  • Мнения: 862
Здравей,
не съм много компетентна по проблема ти, но какво те навява на мисълта, че ако си бременна, ще трябва да махнеш бебето?
Моя приятелка забременя и на първият преглед след теста, докторът откри кондиломи. Гориха и ги по време на бременността. Сина и се роди жив и здрав, цели 4 килограма.
Бихте посъветвала да потърсиш още едно мнение по твоя въпрос. Виждам че си от София. Запиши си час при д-р Попов в Шейново, той е специалист точно по проблеми, сходни на твоя. Ще ти даде много точно и компетентно мнение какво те очаква.
Колкото до теста, нищо не ти пречи да го направиш и сега  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 248
Мисля, че на първо време трябва да се успокоиш. Както ти е казала Хри, добре е да потърсиш и второ мнение, а в София има достатъчно добри специалисти, които са в състояние да ти го дадат. Дори и да си бременна, не мисля че ще се наложи да направиш аборт заради тези проблеми. Има начини да се отстранят по време на бременността или да се изчака до раждането, ако това не е абсолютно належащо да се направи в момента.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
За второ мнение със сигурност ще потърся,но някак си ме е страх и  незнам какво следва. Мен неизвестното ме плаши. Confused

# 4
  • Мнения: 160
Evka, ако това ще те окуражи - имам позната, която имаше кондиломи и й ги третираха в седмия месец Wink Така, че се успокой, чуй какво ще ти каже още един лекар и дано нещата се случай по най-добрия начин!  Hug

# 5
  • Мнения: 1 668
направи си кръвен тест и поне ще се успокоиш за това. ако си - има варианти за лечение и по време на бременността, ако не си - поне ще ти отпадне притеснението. Частни лаборатории бол - резултата става за 5-6 часа.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 345
Направих тест домашният отрицателен е хем ми е гадно,че не е станало, хем ми е алко по-спокойно.Ще моога да си направа лечението без да се притеснявам  Confused

# 7
  • Мнения: 7 716
Ако са плоски и сплескани е възможно да са кожени рогчета, което няма нищо общо с кондиломите.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 345
Ако са плоски и сплескани е възможно да са кожени рогчета, което няма нищо общо с кондиломите.

Гочно такива са  и са само в едно кръгче  два сантиметра след малките срамни устни. Какви са тези рогчета?

Общи условия

Активация на акаунт