за храненето с Hipp 3

  • 1 269
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте!
От 8 месец  давам на моята дъщеричка АМ  HIPP 3 Пребиотик- то е за подсилване на имунната система и подобряване на храносмилането( така пише на кутията), но от тази марка има и HIPP 3 Bio, което доставя повече енергия на бебето в периода на бърз растеж( това също го пише на кутията). Въпросът ми е могали да давам и от двете АМ на дъщеря ми, да кажем едното сутрин, а другото вечер, защото и двете ми се струват полезни и необходими. Тя е почти на 9 месеца.
Вторият ми въпрос е следния:
На кутията на АМ пише да се дава с биберон за каша, защото е по-гъсто. Когато започнах да й го давам с такъв биберон забелязах, че 150 мл тя ги изпива за 2-3 минути. Това ме притесни-помислих си , че не полезно толкова бързо да изпива млекото, и смених беберона с 3 дупки- с него изпива 150 мл за 10 минути.
Правилно ли постъпих? Може би трябва отново да й давам АМ с биберон за каша, така вероятно ще изпива и повече АМ, защото сега тя изпива само 130-150 мл?
Ако има майки, които също са хранили съкровищата си с HIPP споделете опита си и ме посъветвайте как да постъпя?

# 1
  • София
  • Мнения: 259
Аз мисля, че кой знае каква голяма разлика в състава няма, просто едното е Био, а другото не е, и е с пробиотици. Сравнявала ли си им състава от кутиите? Ще ми е интересно и на мен.
Иначе ние сме още на Hipp 2 Probiotic, защото като купих тройката тя едвам успя да изпие 20-30 грама за 15 минути, много е гъсто. Ще трябва да се купуват нови биберони като реша окончателно да минем на 3, лошото е че на HUK по-рядко има избор от размерите, но това е една друга тема.  Rolling Eyes

# 2
Сравнявах ги. Има разлика в състава. При пребиотика има повече съставки, а тези които ги има и в Биото са в по-малко количество при пребиотика.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, не съм гледала конкретно Хип, ама 3 не е ли за деца над годинка!?

# 4
  • София
  • Мнения: 259
Hipp 3 е за над 8 месеца

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
  точно така  Peace

# 6
  • Мнения: 514
Ние бяхме на Хип 2 а сега минахме на 3-ката!Сравнявала съм състава в 3-ката доста от съставките са по-вече като количество от Хип 2 /15 от нещата в съдържанието/5 -от тях са в едно и също количество и 5 липсват в тройката ама явно това са пребиотиците/затова липсват/
Яде го нормално--даже го прие по-добре от двойката!Направими впечатление че двойката беше по сладка и приличаше по-вече на истинско мляко а това е по-"гадно "на вкус! Thinking

# 7
За 2-ката не зная, защото ние до 8 месец бяхме на кърма и след това направо преминахме на 3-ка. Използвам Hipp, защото само него хареса понеже е с аромат на ванилия. Преди това пробвахме Nutrilon, но не го харесваше- предположих, че защото мирише на гадно. Тогава реших да я пробвам с Hipp-него го пие.

# 8
  • София
  • Мнения: 627
От къде я купувате 3-ката? Нито в Билла, нито в Метро има 3-ка.

# 9
  • Мнения: 514
Аз я взимам от Кауфланд/Младост 3/  Peace Peace

# 10
  • Мнения: 569
 Аз смених ХиП2 -Пробиотик с ХиП3-Пробиотик едва когато стана на годинка , по съвет на педиатъра ни , но малчо не го хареса именно защото е много по- гъсто...няколко пъти слагах по- малка доза в повече вода , но после минахме на ХиП-3 Био и го пие с удоволствие.
 Аз също искам да знам , дали мога успоредно да ползвам Пробиотика, като му слагам в закуската или кремчето , но до тук не виждам някой да ти е дал отговор на въпроса Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 259
Dina767, Hipp 3 Bio по-рядко ли е от Пробиотика?

# 12
И аз точно от това се интересувах- дали има майка или майки, които са давали едновременно и двете АМ.
Даже зададох този въпрос на д-р Nivea Baby, обаче тя или не ме разбра правилно, или не е запозната с АМ на Hipp. Отговорът й въобще не ме удовлетвори и не ми беше полезен. Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 259
Може би най-добре да се пита тук: http://www.hipp.bg/forum/index.php?sid=740e69f2fc3f0966b40e718b69fe0622
Така като гледам редовно отговарят на въпроси, поддържат си форума. Ако решиш да питаш, кажи какво са отговорили после, моля.   bouquet
Ако пък нищо не стане там, аз мога да питам на немския сайт, там са ми отговаряли вече доста подробно на разни такива въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт