приготвяне на кашата

  • 1 454
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
кажете ми моля ви може ли според вас кашата да се приготви няколко часа по-рано. знам, че на опаковките на кашите пише приготвеното количество да не се съхранява за следващо хранене, но няколко пъти вече имам проблем със следобедното хранене. случва се да закъснеем малко от разходка и докато успея да приготвя кашата, малкото гладниче направо озверява - което после затруднява и самото хранене, защото вече е много нервна. мислех си дали не мога да си я приготвя от обяд, за да мога да я дам веднага, след като се приберем, или пък да я взема да я нахраня навън...

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Не те съветвам! А и някои  каши след известен период от време се втечняват, дори да не са с кърма както е по правило! По-добре си вземи за  разходката готова каша в бурканче. Виж киселът може да го приготвиш и по-отрано, ако икаш да разнообразиш. А пък и колко отнема правенето на каша, когато ти е готова водата Wink

# 2
  • Мнения: 89
ами не ми е готова водата и докато я кипна, да поври малко, после докато я охладя... естествено не отнема повече от 10-15 мин., но съкровището ми още от малко си иска храната сега и веднага и пада един рев...

# 3
  • Мнения: 3 718
Нямам опит със такова съкровище дето си иска сега и веднага  Mr. Green . Но пък днес пробвах да сложа кашата от сутринта в бурканче и да я дам по късно. До обяд се беше втечнила и баща му на Алекс я изпи като шейк  Sunglasses Обаче съм виждала от другите майки как процедират с кашите в полеви условия. Единия вариант е да си носят гореща вода в термусче и да правят кашите навън. Друг вариант е да правят кашите с вода подходяща за бебета(напр. девин изворна), не гореща, когато кашата го позволява. И третия е да купуват каши в бурканчета, ама те май са млечни повечето и са бъкани със разни захари и тям подобни.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Нямам опит със такова съкровище дето си иска сега и веднага  Mr. Green . Но пък днес пробвах да сложа кашата от сутринта в бурканче и да я дам по късно. До обяд се беше втечнила и баща му на Алекс я изпи като шейк  Sunglasses Обаче съм виждала от другите майки как процедират с кашите в полеви условия. Единия вариант е да си носят гореща вода в термусче и да правят кашите навън. Друг вариант е да правят кашите с вода подходяща за бебета(напр. девин изворна), не гореща, когато кашата го позволява. И третия е да купуват каши в бурканчета, ама те май са млечни повечето и са бъкани със разни захари и тям подобни.
Аз си носех гореща вода в термоса,и навън си приготвях кашата.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не бих пробвала да я направя по-отрано, защото след известно време се втечнява- поне повечето каши.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не я правя по-рано  Naughty

# 7
  • Мнения: 176
И според мен не я приготвяй предварително .Пробвала ли си докато водата заври да и сменяш  памперса , да я преобличаш или я сложи в проходилка за малко- при нас това помага Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
кашата се втечнява като я пооставиш...
аз не му кипвам вода всеки път за кашата, просто си я съхранявам и я притоплям като ми потрябва, по-лесно и практично е според мен Peace
а за навън- можеш да си вземеш в контейнер на авент или в шише водата (топла и в термочанта или термос може), и кашата отделно в друго съдче и да ги смесиш. не знам какво даваш, дано се разтвори така (не съм пробвала). или ако се прибираш, просто да притоплиш предварително преварена вода Peace

# 9
  • Мнения: 89
благодаря за отговорите ви
ще си кипвам водата на обяд, а после само ще я притоплям - това решение даде резултат последните два дни Simple Smile пък по-нататък може и термос да си взема за навън

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
Ако си забелязала,на повечето кутии пише водата да е прясно кипната. newsm78
Добавям го само информативно. Peace
Не знам защо е така,но на мен ми направи впечатление,и гледам винаги така да приготвям кашата.

# 11
  • Мнения: 19 289
Пише водата да е кипната, за да се разтвори по-добре кашата и за да няма микроорганизми вътре.
Не бих държала каша няколко 4аса.
Носете си едно шише с вода и кашата на прах и я направете навън. Не е нужно водата да е гореща, а и със сигурност това е по-малкото зло, особено при мле4ните каши.

# 12
  • Мнения: 622
Не те съветвам да си приготвяш кашата от по рано.Аз си нося термос и каша отделно и после смесвам.
Успех

# 13
  • Мнения: 41
И ние сме така-докато се приберем и горкото писва за храна-затова, както е написала една мама по-горе-слагам водата да завира и през това време го преобличам, сменям памперс....  Обаче, ако е много гладно става по-зле, защото няма търпение да яде и търси да суче мляко за по-лесно и кашата така си остава..(((

# 14
  • Мнения: 2 652
Ами, като сте закъсняли, дай нещо готово - плодово пюре, например. Или има готови плодово-зърнести каши в бурканчета. Особено сега в жегите не си прави експерименти.

Общи условия

Активация на акаунт