От къде статии относно даването на вода....

  • 521
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Ами това е  Simple Smile  ЩЕ съм ви много благодарна ако ми помогнете с намирането на статии относно за и против даването на водата .... Линкове  Mr. Green
Търсих много но намерих само коментари от мами Laughing А ми трябва много спешно Embarassed
Защото аз немога да го обясня като хората (не намирам точните думи  Embarassed)

P.S.Аз не давам вода..............  bouquet

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 11:01 от hrisiv

# 1
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Пише се статиИPeace А относно водата - необходимо ли е да обясняваш на някого как си гледаш детето?

# 2
  • Мнения: 102
Благодаря  bouquet вбързината съм написала доста глупости които видях в последствие Embarassed

А ОТНОСНО СТАТИИТЕ ИСКАМ ДА ГИ РАЗПЕЧАТАМ И ЛЕКИЧКО ДА ГИ "НАВРА" В ЛИЦЕТО НА НЯКОЛКО ЧОВЕКА  #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 11 894
Здравей, има много статии, но повечето не са на български. Те не са озаглавени "Относно даването на вода", а касаят храненето и захранването на кърмачето. Ако кажеш какви езици владееш мога да ти помогна повече. Аз ползвам с английски, ипански, френски и руски и ще ти намеря нещо на посочените езици.
На български има НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ “ХРАНИ И ХРАНЕНЕ” 2005-2010  от МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ на  РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,  а частта касаеща водата е на 13-14 стр. "Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-ия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето. Поради неинформираност или липса на средства, някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязодефицитна анемия."
Целият документ се намира тук http://fnap.government.bg/UserFiles/File/doc/Action%20Plan%20Foo … tion_last_all.doc
Дано се стори достатъчно авторитетно на твоите хора, а ако не пиши пак и ще измислим нещо друго. Wink
Честно казано, аз съм убедена, че тези с които спориш не държат толкова на даването на вода колкото използвата случая като повод да ти се налагат. Това е много разпространено като метод за "вземане на надмощие" в отношенията- когато другите усетят колебание и неувереност преминават в "атака" и така докато не им позволиш напълно да те контролират. Знай, че даването на съвети и желанието за контрол над теб по- често са прост израз на комплексите на отсрещния отколкото на неговата компетентност и добронамереност. Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
обяснението е много простичко- докато се кърми бебока няма нужда от вода, тъй като първото мляко е това с което си утолява жаждата а задното е това с кеото се храни- най-просто казано. Rolling Eyes
ето ти стаии от форума, преведени:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0 - Указания за предлагане на вода на кърмачетата

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 - линк към библиотеката  Peace

# 5
  • Мнения: 102
БЛАГОДАРЯ МНОГО

  bouquet    bouquet    bouquet

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
АЗ предлагах вода доста често на ден,но бебка въобще не искаше-пропи чак на 1г  Peace

# 7
  • Мнения: 543
Ех, точно този въпрос и мен ме вълнуваше и мислех да питам. Аман с тая вода, давай та давай. Ми то не ще! Имам и още едно въпросче. От кой месец може да се дава изворна вода? Щото бебокът тъй и тъй не пие вода и ме гледа с недоумение, като се пробвам от време на време да му дам, ми поне да не варя води "за всеки случай", ако изведнъж му се пропие.

# 8
  • Мнения: 1 581
Основен довод: кърмата е 80% вода, така че кърменото бебе приема вода и няма нужда от допълнителна  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт